Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    no właśnie, ostrość - czy to jedyny parametr obiektywu ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    no właśnie, ostrość - czy to jedyny parametr obiektywu ?
    Jedyny parametr to na pewno nie jest, ale zapewne dla większości najważniejszy, drugi po nim to zapewne cena, a dalej to już w zależności od zastosowań i upodobań jest wiele innych parametrów i właściwości.
    Dam jeden prosty przykład: są tacy którzy uwielbiają obiektywy dające flary pod światło bo to im oddaje dobrze klimat sceny, a są osoby ktore za darmo takiego obiektywu do ręki nie wezmą bo jest to dla nich nieudolnie zrobiony produkt z wadami optycznymi i kto ma rację?
    Dodam tylko, że ostry obrazek rozmyć to dość prosta sprawa, ale rozmyty wyostrzyć to bardzo trudne a często niemożliwe.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak obrabiałem dawniej paczki ślubne np z D700 to widać było uważne i przemyślane kadrowanie, było tez mniej zdjęć do przebierania, teraz niechlujstwo i powtórki na zapas są częste bo się wybierze bo się wykadruje, wyprostuje itd.
    Czyli rozdzielczość matrycy plus optyki daje podobny efekt jak kiedyś przejście z analoga i przywiązania do ograniczeń ilościowych w filmie i niemożność podglądu.
    Podsumowując i cytując klasyka dzięki dużej rozdzielczości i cyfrowej obróbce "fotografować każdy potrafi"

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    no właśnie, ostrość - czy to jedyny parametr obiektywu ?
    No nie ale dla mnie czystego amatora - ma ogromne znaczenie (takie zboczenie tych co dopiero zaczynają)

    Jak wyżej pisałem rozważałem zakup 50mm 1.8 D - mając w Sigmie 50mm, która na pełnej dziurze daje efekt Wow uznałem, że przymykanie stałki do 2.5 i zakup jest bez sensu.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Sigma 17-50 f/2.8 OS HSM + Nikon d7200
    By dannywrocek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 20:15
  2. Nikon D7200 + Sigma 17-50 f/2,8 EX DC OS HSM
    By GrzegorzM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 07-06-2017, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •