Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Ustawienie soczewek to juz bardziej pod katem plaszczyzny ostrosci obiektywu. W sam algorytm (oprogramowanie) obiektywu to raczej tylko w Japonii by mogli ingerowac i to tez raczej nie bawia sie, w starszych seriach kalibracja czesto byla przeprowadzana przez wgranie odpowiednio spreparowanego pliku ustawien przez serwis glowny co wydluzalo jej czas trwania. Na poziomie lokalnym to np. zmiany na poziomie charakterystyki tj. punktow posrednich pomiedzy glownymi wezlami. Staloogniskowe jest duzo latwiej skorygowac Usb Dock-iem, jakby nie bylo to tylko lub az 4 miejsca mozliwych korekcji.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dock też służy do aktualizacji softu, co jest kluczowe często.

    A także do konfiguracji AF i OS, ale to bardziej w tele.

    Co do "niezawodności" szkieł N to nie wiesz jak jest?
    Jak są problemy ze szkłem niezależnego producenta, to wina szkła. Jak są problemy z Nikkorem, to wina użytkownika.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jak są problemy ze szkłem niezależnego producenta, to wina szkła. Jak są problemy z Nikkorem, to wina użytkownika.
    Też prawda Dobrze, że są niezależne serwisy, które te "niezawodne" szkła potrafią doprowadzić do porządku w ludzkich kosztach

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Ustawienie soczewek to juz bardziej pod katem plaszczyzny ostrosci obiektywu.
    Która to ma wpływ na działanie AF. Złe mechaniczne ustawienie soczewek w procesie wyzwolenia AF spowoduje bf ff, złamanie płaszczyzny ostrości, wędrowanie af.


    W sam algorytm (oprogramowanie) obiektywu to raczej tylko w Japonii by mogli ingerowac i to tez raczej nie bawia sie,
    Masz większą ilośc parametrów do edycji, choćby jak margines ostrzenia dla danej ogniskowej. Choćby plik o którym piszesz to głębsza ingerencja.

    Ale nie widze powodu by nad tym dalej gdybać, bo i tak nikomu to nie pomoże, zwykły użytkownik ma docka, a serwis wie co ma robić.

  5. #35

    Domyślnie

    Proszę o wyjaśnienie:Czy to prawda, że sigma już nie kalibruje obiektywów w ramach gwarancji za darmo bo jest sigma dock? Czy jak kupiłem obiektyw używany od osoby która go zarejestrowała w celu przedłużenia gwarancji do 3 lat to nie mogę go wysłać do kalibracji/serwisu tylko ta osoba musi utworzyć zlecenie serwisowe? Paragon i kartę gwarancyjną mam.

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    https://accord-foto.pl/index.php?artykul=109
    Wystarczy ci dowód zakupu.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariuszek81 Zobacz posta
    Proszę o wyjaśnienie:Czy to prawda, że sigma już nie kalibruje obiektywów w ramach gwarancji za darmo bo jest sigma dock? Czy jak kupiłem obiektyw używany od osoby która go zarejestrowała w celu przedłużenia gwarancji do 3 lat to nie mogę go wysłać do kalibracji/serwisu tylko ta osoba musi utworzyć zlecenie serwisowe? Paragon i kartę gwarancyjną mam.
    To wszystko nieprawda Sigma kalibruje nadal wszystko za darmo w ramach gwarancji ile razy zechcesz, a zarejestrowana gwarancja na 3 czy 5 lat jest ważna dla tego, kto ma dowód zakupu.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Kalibracja sigma
    By majena in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 16:06
  2. Sigma - kalibracja (informacyjnie)
    By lewAp7 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 17:37
  3. Kalibracja Sigma 24-70 F2.8 DG MACRO
    By perek83 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 15:57
  4. Sigma 70-200 kalibracja ?
    By Piotrek Charchuła in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 22:24
  5. Sigma 30/1.4 - kalibracja w serwisie
    By raider in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •