Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wniosek? Kalibrujemy od wąskiego do szerokiego, nie na odwrót.
    To nie ma znaczenia, wtedy trzeba robić sprawdzenie w drugą stronę
    Co do punktów AF, wszystkie moje aparaty były kalibrowane do wzorca i w żadnym boczne punkty nie były problematyczne. Owszem, może były mniej czułe i dało się to zauważyć w słabych warunkach, ale celne zawsze.
    Ps. Ja leń jestem, znajomym kalibrowałem Sigmy, a swoje zawsze wysyłałem do serwisu. Robią to bardzo dobrze, zawsze później miałem spokojną głowę.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie miałeś problemów, bo kalibrowałeś.

    Serwis raczej USB-Dockiem się nie bawi. Ciekawe, jak to kalibrują.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #23

    Domyślnie

    Maja urzadzenie serwisowe i moga bardziej wplynac na charakterystyki, m.in.w wiekszej ilosci punktow wprowadzic zmiany. Ustawienia Usbdock zawsze przed kalibracja resetuja. Usb dock ma pewne ograniczenia np. zakess zmian chyba bodajze +-20 mozliwej zmiany.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Maja urzadzenie serwisowe i moga bardziej wplynac na charakterystyki, m.in.w wiekszej ilosci punktow wprowadzic zmiany. Ustawienia Usbdock zawsze przed kalibracja resetuja. Usb dock ma pewne ograniczenia np. zakess zmian chyba bodajze +-20 mozliwej zmiany.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
    I bywa, że te +20 lub - 20 jakie oferuje USB Dock nie wystarcza a wtedy jedynie pozostaje serwis. Cały czas zastanawiam się jak to jest, że obiektyw uznawany za wyższą półkę, za wcale nie małe pieniądze ma aż takie i aż tyle problemów z Af? Jakoś jest to dla mnie nie zrozumiałe. Dadzą Ci USB Dock i kalibruj Pan sobie no ale do cholery skoro rząda się aż takich pieniędzy to powinno się dopracować towar? Takim sposobem Sigma strzeli sobie w kolano i to konkretnie.

    Jestem Ciekaw jak wypada w połączeniu z Nikonem Nowy Tamron 35mm f/1.4? Czy również ma takie problemy jak Sigma?
    Ostatnio edytowane przez Defendu ; 10-11-2019 o 21:46

  5. #25

    Domyślnie

    Raczej to sa dwie strony medalu, obiektyw chimeryczny i ciezki do ustawienia ( dla kogos bez doswiadczen z kalibracja usb dock nie polecalbym ,chyba ze ktos jest kumaty), ale takze potrafi obnazyc niedociagniecia ustawienia AF samego body. Kamerzysci tez czesto z niego korzystaja, ale to inna bajka. Poza tym Sigma produkuje tez tzw Cinema lens do krecenia filmow , wykonanie jak i cena to wyzsza polka.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #26

    Domyślnie

    Usb dock to jedno z rozwiazan. Jak masz na gwarancji to wysylasz bez problemu do serwisu. USB dock to mozna bardziej traktowac jako urzadzenie do drobnych korekt, nawet wg siebie po kalibracji w serwisie tak zeby byc zadowolonym i korzystac bezstresowo z obiektywu ze swiadomoscia ze sie nie zawali sesji czy innego zlecenia.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Po to się kalibruje USB-Dockiem żeby tak nie było.
    Właśnie kalibrując dokiem, wszystkie zmiany dla danej ogniskowej wykazują stosunek bilateralny ze wszystkimi pozostałymi ogniskowymi. Zasadniczo cięzko by było inaczej, bo tak działa procesor w obiektywie. W końcu zmianę ogniskowej masz liniowa nie skokową - dokonywana jest ekstrapolacja w oparciu o wzorze liniowy.


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wniosek? Kalibrujemy od wąskiego do szerokiego, nie na odwrót.
    Skąd wniosek, że... Odwrotnie sytuacja nie nastąpi? To nie (nomen omen wspaniały) Helios 44 a obiektyw z procesorem.


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Sigma jeszcze nie miała dobrze technologi dopracowanej. Sami przyznają, że w przypadku tego szkła, mogą zagwarantować poprawne działanie tylko na centralnym pkt AF.
    Raczej nie tyle co nie dopracowana technologia a starszej daty procesor. Choć o tyle wierzyć mi sie nie chce, bo obiektyw jest wciąż produkowany a żadnej rewizji nie było, jedyne zmiany algorytmów wydawane w coraz to nowszych rewizjach firmware.

    Z drugiej strony ja znam stanowisko Sigmy jakie sprzedaje do sklepów i swoich handlowców, że to Nikon mocno utrudnia prawidłową pracę - w co jestem wstanie uwierzyć.

    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    W tym przykładzie była mowa o mojej Sigmie 35mm. Jak jest z zoomem? Nie próbowałem ale myślę, że tak jak piszesz. Stało ogniskowy nie ma problemu tą metodą.
    Wiem, ja pisałem do człowieka który chcę się pobawić kalibracją a w stopce ma 18-35.


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie miałeś problemów, bo kalibrowałeś.

    Serwis raczej USB-Dockiem się nie bawi. Ciekawe, jak to kalibrują.
    Możesz być w szoku, ale potrafią bawić się dockiem. Ba, potrafią nawet docka nie ruszyć a tylko pobawić się picture control, widziane (a nie tylko zasłyszane). Ty w docku możesz zmienić punkty bazowe biorące udział w ekstrapolacji, i zachowanie obiektywu na nich, w Sigmie mogą pobawić się algorytmem, pobawić się ustawieniem soczewek, a także bez ruszania docka zmienić wartości referencyjne odczytywania i porównania punktów AF w body.

    Do tego oczywiście fajny sprzęt do kalibracji.

    a

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Za to jakby to było, przykładowo 16-28/1.8...
    Ciekawe czy taki obiektyw byłby duży i ciężki ?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    Jakoś jest to dla mnie nie zrozumiałe. Dadzą Ci USB Dock i kalibruj Pan sobie no ale do cholery skoro rząda się aż takich pieniędzy to powinno się dopracować towar? Takim sposobem Sigma strzeli sobie w kolano i to konkretnie.
    Eeee tam, ja kalibrowałem Nikkora 17-55 2.8 za ponad 5k zł, bo od 35mm był beznadziejny i wiele bym dał, żeby mieć możliwość szybkiego zrobienia korekty takim dockiem w domu Dock też służy do aktualizacji softu, co jest kluczowe często.
    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    Jestem Ciekaw jak wypada w połączeniu z Nikonem Nowy Tamron 35mm f/1.4? Czy również ma takie problemy jak Sigma?
    A jakie problemy ma Sigma 35 Art? Moja nie ma żadnych
    Dlaczego musimy coś kalibrować po zakupie? Bardziej zastanawia mnie dlaczego każdy aparat Nikona czy Canona ma inaczej trafiający AF... Sporo Nikonów już miałem, każdego kalibrowałem do wzorca, żeby nie myśleć czy mam dobrą korektę na szkła, czy złą... Chyba ostatnie cyfrowe body Nikona, które nie wymagały wzorcowania to D200 i D80. Później była wolna amerykanka... Na jednym aparacie 0, na drugim +6, na trzecim -2... To mnie dopiero doprowadzało do szału Oczywiście temat jest łatwy do zrobienia, ale czemu nie można tego pilnować w fabryce? A szkła Nikkora też miewają problemy, oj spore. Nawet te Pro za grube tysiące

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JackTheRipper Zobacz posta
    Właśnie kalibrując dokiem, wszystkie zmiany dla danej ogniskowej wykazują stosunek bilateralny ze wszystkimi pozostałymi ogniskowymi. Zasadniczo cięzko by było inaczej, bo tak działa procesor w obiektywie. W końcu zmianę ogniskowej masz liniowa nie skokową - dokonywana jest ekstrapolacja w oparciu o wzorze liniowy.



    Skąd wniosek, że... Odwrotnie sytuacja nie nastąpi? To nie (nomen omen wspaniały) Helios 44 a obiektyw z procesorem.



    Raczej nie tyle co nie dopracowana technologia a starszej daty procesor. Choć o tyle wierzyć mi sie nie chce, bo obiektyw jest wciąż produkowany a żadnej rewizji nie było, jedyne zmiany algorytmów wydawane w coraz to nowszych rewizjach firmware.

    Z drugiej strony ja znam stanowisko Sigmy jakie sprzedaje do sklepów i swoich handlowców, że to Nikon mocno utrudnia prawidłową pracę - w co jestem wstanie uwierzyć.



    Wiem, ja pisałem do człowieka który chcę się pobawić kalibracją a w stopce ma 18-35.




    Możesz być w szoku, ale potrafią bawić się dockiem. Ba, potrafią nawet docka nie ruszyć a tylko pobawić się picture control, widziane (a nie tylko zasłyszane). Ty w docku możesz zmienić punkty bazowe biorące udział w ekstrapolacji, i zachowanie obiektywu na nich, w Sigmie mogą pobawić się algorytmem, pobawić się ustawieniem soczewek, a także bez ruszania docka zmienić wartości referencyjne odczytywania i porównania punktów AF w body.

    Do tego oczywiście fajny sprzęt do kalibracji.

    a
    PC zawsze przestawiają, bo... łatwiej nieostrości wyłapać.
    To że Nikon robi pod górkę niezależnym producentom, to od dawna wiadomo.
    Z tą kalibracją od drugiej strony to był żart.
    I teraz pytanie: Skoro USB Dock zmienia ostrość liniowo, to po grzyba jest tyle kombinacji ogniskowa x dystans ostrzenia?
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ciekawe czy taki obiektyw byłby duży i ciężki ?
    Pewnie ciut szerszy, niż 18-35. A czy większy i cięższy to ciężko powiedzieć. To14-20 dużo większa od S nie jest, choć to jednak inna krotność.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja sigma
    By majena in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 16:06
  2. Sigma - kalibracja (informacyjnie)
    By lewAp7 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 17:37
  3. Kalibracja Sigma 24-70 F2.8 DG MACRO
    By perek83 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 15:57
  4. Sigma 70-200 kalibracja ?
    By Piotrek Charchuła in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 22:24
  5. Sigma 30/1.4 - kalibracja w serwisie
    By raider in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •