Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Możesz opisać, bo jakoś ten język obcy mi jest
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  2. #12

    Domyślnie

    Tak na szybko Ci to przetłumaczę.

    Regulacja jest teraz bardzo łatwa. Rozpocznij od kalibracji dla nieskończoności.

    SKALIBRUJ USTAWIENIE NIESKOŃCZONOŚCI

    1. Umieść aparat na statywie, w trybie M, z otwartą przysłoną (!) - tj. Z przysłoną 1,4 w obiektywach Sigma Art i odpowiednio ustaw czas naświetlania, aby uzyskać odpowiednio naświetlony obraz. Umieść Aparat w ogrodzie lub otwórz okno i skieruj aparat na zewnątrz. Ustawiasz autofocus na pojedynczym polu, jako pole pomiarowe wybierasz je pośrodku. Spowoduje to przekierowanie do wszystkiego, co znajduje się w odległości większej niż 50 metrów i ma pewien kontrast, dzięki czemu można na nim skupić się. Na przykład grupa drzew w oddali.

    2. Teraz przełącz aparat na podgląd na żywo. Pole ostrości podglądu na żywo powinno być również umieszczone dokładnie na środku, tak aby ustawiało ostrość dokładnie tam, gdzie wskazywał punkt w wizjerze.

    3. Przytrzymaj przycisk migawki do połowy, aż wskaźnik odległości z przodu obiektywu zatrzyma się następnie wyłącz podgląd na żywo. Teraz ponownie skoncentruj się i obserwuj skalę. Jeśli ostrość się nie zmienia, i tak jest idealnie ustawiona. Jeśli skala obraca się nieznacznie w prawo, ustawiasz ostrość z tyłu; jeśli obraca się lekko w lewo, masz ostrość z przodu.

    4. Wkładasz obiektyw do Usb Dock i klikasz obszar „Nieskończony”. Tam teraz wprowadź współczynnik korekcji. Tutaj musisz spróbować. Z tylnym fokusem musisz przejść do obszaru ujemnego, z przednim skupieniem w obszarze dodatnim. Najlepiej zacząć od 5. Następnie kliknij „Transfer” (ważne, w przeciwnym razie wartość nie zostanie zapisana w obiektywie!).

    5. Teraz ponownie obiektyw do aparatu i spróbuj ponownie. Zwykle różnica między autofokusem w trybie podglądu na żywo a autofokusem fazowym powinna być teraz zmniejszona. Tak ustawiać aż różnica będzie ledwo zauważalna.

    W kolejnych krokach kolejne odległości (to już zależy od szkła jakie posiadasz). W moim przypadku czyli 35mm są to odległości: 030, 040, 060. lecz w tym przypadku już nie przez okno a np. w mieszkaniu i najlepiej koncentrować ustawianie Af na czymś kontrastowym np. Książka

    Tak jak pisałem wcześniej tą metodą skalibrowałem obiektyw w 15 minut. Tablicą testową nie jest łatwo kalibrować ponieważ wszystko zależy od oświetlenia i warunków w jakich chcesz przeprowadzić operację kalibracji obiektywu.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Defendu ; 30-10-2019 o 21:23

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki. Następny raz spróbuję tej metody
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  4. #14

    Domyślnie

    Z tymże musisz wiedzieć, że w zmiennoogniskowej sigmie przy kalibracji jak już sobie ładnie ustawisz 18mm a potem zaczniesz dłubać 35 to niestety - zmieni się także działanie 18mm.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JackTheRipper Zobacz posta
    Z tymże musisz wiedzieć, że w zmiennoogniskowej sigmie przy kalibracji jak już sobie ładnie ustawisz 18mm a potem zaczniesz dłubać 35 to niestety - zmieni się także działanie 18mm.
    Po to się kalibruje USB-Dockiem żeby tak nie było.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JackTheRipper Zobacz posta
    Z tymże musisz wiedzieć, że w zmiennoogniskowej sigmie przy kalibracji jak już sobie ładnie ustawisz 18mm a potem zaczniesz dłubać 35 to niestety - zmieni się także działanie 18mm.
    W tym przykładzie była mowa o mojej Sigmie 35mm. Jak jest z zoomem? Nie próbowałem ale myślę, że tak jak piszesz. Stało ogniskowy nie ma problemu tą metodą.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Po to się kalibruje USB-Dockiem żeby tak nie było.
    Niestety praktyka pokazuje, że po kalibracji od 18 do 35 trzeba ponownie zrobić kontrolę od 18, a dla stałek kontrolę od początkowej odległości. Za każdym zoomem i stałką tak robiłem i zdarzały się ponowne poprawki. A trochę tego już kalibrowałem

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Niestety praktyka pokazuje, że po kalibracji od 18 do 35 trzeba ponownie zrobić kontrolę od 18, a dla stałek kontrolę od początkowej odległości. Za każdym zoomem i stałką tak robiłem i zdarzały się ponowne poprawki. A trochę tego już kalibrowałem
    Wniosek? Kalibrujemy od wąskiego do szerokiego, nie na odwrót.
    Dobrze wiedzieć.
    PS. 18-35 to jeden z pierwszych Artów. Sigma jeszcze nie miała dobrze technologi dopracowanej. Sami przyznają, że w przypadku tego szkła, mogą zagwarantować poprawne działanie tylko na centralnym pkt AF.
    PS2. Znam fotografa, co zawodowo jedzie D7000+18-35. Odważny. I tak. Sporo przestrzeleń ma.
    PS3. Osobiście nigdy się tym szkłem nie interesowałem. Jakoś mi ogniskowe nie leżą. Za to jakby to było, przykładowo 16-28/1.8...
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 10-11-2019 o 20:28
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #19

    Domyślnie

    Punkty boczne moga tez byc rozjechane w body i wtedy trzeba ustawic matryce w serwisie . Sigma kalibruje do centralnego ale chyba nigdzie nie bylo ich stanowiska ze 18-35 jest w slabszej technologi wykonany etc

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Punkty boczne moga tez byc rozjechane w body i wtedy trzeba ustawic matryce w serwisie . Sigma kalibruje do centralnego ale chyba nigdzie nie bylo ich stanowiska ze 18-35 jest w slabszej technologi wykonany etc

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
    Nie chce mi się kopać, ale gdzieś chyba była wzmianka o tym.
    Co do rozjechanych punktów, też racja.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja sigma
    By majena in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 16:06
  2. Sigma - kalibracja (informacyjnie)
    By lewAp7 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 17:37
  3. Kalibracja Sigma 24-70 F2.8 DG MACRO
    By perek83 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 15:57
  4. Sigma 70-200 kalibracja ?
    By Piotrek Charchuła in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 22:24
  5. Sigma 30/1.4 - kalibracja w serwisie
    By raider in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •