Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie [wspinaczka] Czech Power

    Jeden dzień z czeskimi wspinaczami w Teplicach, wspina się Honza Hais. Zapraszam do komentowania:


    1.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3044readyBW_finalSMALL.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	673,4 KB
ID:	32607

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda, jakby wspinał się po planecie Ziemia.
    Co to za imię Honza, jak to tłumaczyć?
    Ale te zawijasy mogłyby być subtelniejsze.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Wygląda, jakby wspinał się po planecie Ziemia.
    Co to za imię Honza, jak to tłumaczyć?
    Ale te zawijasy mogłyby być subtelniejsze.
    Honza to zdrobnienie od "Jan", po polsku "Janek"

  4. #4

    Domyślnie

    Aaa... dziękuję.
    Bo myślałem, że coś od Gonzo.

    Ale ogólnie fota świetna.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Aaa... dziękuję.
    Bo myślałem, że coś od Gonzo.

    Ale ogólnie fota świetna.
    Dzięki, i za komentarz i za odwiedziny

  6. #6

    Domyślnie

    Większość Twoich zdjęć ściągam sobie na dysk i obracam o 180stopni, czasem o 90, bo wtedy lepiej mi się je ogląda. Może to moje indywidualne odczucia, ale robi się naturalniej gdy model zmierza w moją stroną.
    D814 | 12-300/1.4-4

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Większość Twoich zdjęć ściągam sobie na dysk i obracam o 180stopni, czasem o 90, bo wtedy lepiej mi się je ogląda. Może to moje indywidualne odczucia, ale robi się naturalniej gdy model zmierza w moją stroną.
    Może to kwestia indywidualna, po obróceniu dla mnie jest to nienaturalne, bo mam wrażenie, że wspinacz się czołga po ziemi, a nie ma pod sobą powietrza. Też kwestia tego w jakiej pozycji byłem w trakcie fotografowania i z jakiej perspektywy widziałem wtedy scenę. Zwykle staram się podkreślić przestrzeń i wysokość w moich zdjęciach, przy obrocie wydaje mi się, że efekt ten jest nie tak dobry. Dzięki za odwiedziny i komentarz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Aaa... dziękuję.
    Bo myślałem, że coś od Gonzo.
    Nie, to od Hansa. A jak wiadomo niemiecki Hans Kloss, to polski Janek Kos, że dokonam takiej śmiałej syntezy.

    Ale tak poważnie, to naprawdę od Hansa.



    * * *



    A komentując zdjęcie, to jak na mój gust - co podkreślę - rezygnując z koloru, który u Ciebie jest dobry, pozbawiasz się jednego z głównych walorów. W zdjęćiach ze wschodniej ściany Mnicha, które dałeś kilka wątków temu jest kolor i tamte wydają mi się dużo lepsze. Po pierwsze umiesz zrobić dobry kolor, co samo w sobie nie powinno być niczym dziwnym, ale obserwując dzisiejsze wyczyny 'fotografów' wydaje się jednak zapomnianą umiejętnością. A zatem masz dobry kolor i to stanowi siłę tamtych zdjęć z Mnicha - tutaj tego nie dostrzegam... Zamiast ładnie kontrastujących z ponurą ścianą kolorów ubrań wspinaczy mam wszystko w tym samym walorze i trochę wspinacz się zlewa z resztą otoczenia... Sam kadr zresztą to zlewanie się wybitnie ułatwia.

    Wolałem tamte, ale to rzecz gustu jak wspomniałem na początku.

    Mówiąc to wszystko abstrahuję od samego wysiłku włożonego w zrobienie takich zdjęć - co samo w sobie warte jest podziękowania. Mówię to jako człowiek wysportowany, który dotrze też w sumie wszędzie, pod warunkiem że dojedzie tam uber.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie, to od Hansa.
    A komentując zdjęcie, to jak na mój gust - co podkreślę - rezygnując z koloru, który u Ciebie jest dobry, pozbawiasz się jednego z głównych walorów. W zdjęćiach ze wschodniej ściany Mnicha, które dałeś kilka wątków temu jest kolor i tamte wydają mi się dużo lepsze. Po pierwsze umiesz zrobić dobry kolor, co samo w sobie nie powinno być niczym dziwnym, ale obserwując dzisiejsze wyczyny 'fotografów' wydaje się jednak zapomnianą umiejętnością. A zatem masz dobry kolor i to stanowi siłę tamtych zdjęć z Mnicha - tutaj tego nie dostrzegam... Zamiast ładnie kontrastujących z ponurą ścianą kolorów ubrań wspinaczy mam wszystko w tym samym walorze i trochę wspinacz się zlewa z resztą otoczenia... Sam kadr zresztą to zlewanie się wybitnie ułatwia.

    Wolałem tamte, ale to rzecz gustu jak wspomniałem na początku.

    Mówiąc to wszystko abstrahuję od samego wysiłku włożonego w zrobienie takich zdjęć - co samo w sobie warte jest podziękowania. Mówię to jako człowiek wysportowany, który dotrze też w sumie wszędzie, pod warunkiem że dojedzie tam uber.
    Pracuję dużo w kolorze, choć bw bardzo lubię, ale masz rację, wspinanie zwykle wychodzi lepiej w kolorze, zwłaszcza, że przywiązuję dużą wagę do doboru koloru ubrań i zawsze przed zdjęciami sprawdzam i kontroluję stylówę nawet w takim stopniu, że zawsze noszę ze sobą w plecaku dwa "odpowiednie" Tshirty w razie, gdyby były potrzebne do fot W tym przypadku sporo walczyłem z kolorem, ale "podłoga" tym razem była tak nieatrakcyjna, szaro-bura, że po kilku próbach zdecydowałem się jednak na BW i uważam, że przy tym kadrze to była dobra decyzja. Mam jeszcze kilka ujęć, więc myślę, że kolor jednak się pojawi
    A tymczasem, skoro kolor, to miejsce to samo - Teplice - i największy klasyk rejonu - skalny żagiel "Tsunami" tym razem w polskim wykonaniu - Gabriela Korbiela.


    2.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1661readySMALL.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	865,2 KB
ID:	32615


    3.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1831readySMALL.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	631,3 KB
ID:	32616

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] D&K - Prague, Czech. Sesja narzeczeńska.
    By bra_nec in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 12:36
  2. [ Krajobraz ] Dwa obrazki z Czech
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 17:15
  3. [ Reportaż ] ...a ruszał się jak Joźin z Baźin - Też Czech
    By Przemo83 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 02:16
  4. [ Sport ] 3 runda Mistrzostw Czech - kl. 125
    By phantomek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-07-2007, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •