Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Niezależnie od ilości punktów AF, nie zmieni to rozkładu ostrości w kadrze. Od tego jest przysłona.
    Dzięki za odpowiedz

  2. #32
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Od tego jest autoISO. Więc pilnować trzeba poziomu szumów.
    Zgadza się ale napisałem wcześniej że jak rozumiesz zależności miedzy czasem, przysłoną i ISO to wybierz tryb A, AutoISO jest ok ale wielu użytkowników potem pokazuje tragiczne zdjęcia bo nie wie jak ustawić to dokładnie, domyśłnie chyba jest 1/60s i pakuje ISO 6400, a mozna utrzymać w ręce więcej, do tego VR jesli jest.
    Tak czy siak pytający musi przeczytać ze zrozumieniem instrukcje i zagłębić się w temat.

  3. #33

    Domyślnie

    Inna sprawą jest to że możesz dużo z cieni wydobyć przy obróbce, taki przykład na szybko:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	324,2 KB
ID:	32473
    bez korekty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10 (1).jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	393,2 KB
ID:	32474
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #34

    Domyślnie

    Efekt obróbki bardzo wyraźny a jednocześnie nie ma się wrażenia że jakoś bardzo ingeruje w samo zdjęcie

  5. #35

    Domyślnie

    Ja często stosuję Neutral Picture Control w takie słoneczne dni (w ustawieniach Neutral PC proponuję zwiększyć Saturation i Sharpness, ew. można dodatkowo zmniejszyć Contrast) - efekt powinien być podobny jak na zdjęciu poprawionym przez Myszowor.
    A najlepiej jak włączysz zapis RAW+jpeg, to w razie czego łatwo i bezstratnie skorygujesz ustawienia.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Ja często stosuję Neutral Picture Control w takie słoneczne dni (w ustawieniach Neutral PC proponuję zwiększyć Saturation i Sharpness, ew. można dodatkowo zmniejszyć Contrast) - efekt powinien być podobny jak na zdjęciu poprawionym przez Myszowor.
    A najlepiej jak włączysz zapis RAW+jpeg, to w razie czego łatwo i bezstratnie skorygujesz ustawienia.
    W trybie auto aparat dobiera chyba sam NP ale w P,A,S,M można to zmieniać według swoich potrzeb. Dzięki za sugestię, pobawię się tymi ustawieniami

  7. #37

    Domyślnie

    Masz kolejną lustrzankę, więc czas na porzucenie zielonego trybu, bo on najczęściej nie działa tak jak chcemy i później się okazuje, że zdjęcia z telefonu są ładniejsze Najwygodniejszym połowicznym auto jest priorytet przysłony (A) z ewentualnie ustawionym autoISO. Spróbuj, nie będziesz żałować

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Masz kolejną lustrzankę, więc czas na porzucenie zielonego trybu, bo on najczęściej nie działa tak jak chcemy i później się okazuje, że zdjęcia z telefonu są ładniejsze Najwygodniejszym połowicznym auto jest priorytet przysłony (A) z ewentualnie ustawionym autoISO. Spróbuj, nie będziesz żałować
    ...słusznie tym bardziej że d7500 to już nie taki bardzo prosty pstrykacz i zobowiązuje do wysilenia się przy jego obsłudze.
    Chcę zacząć od programu P z ustawieniem ISO, AF punktowy, pomiar matrycowy. Popstrykam tak kilka dni a w między czasie zgłębię podstawy foto.
    Nie chcę zabierać się za tryby bardziej manualne bez zrozumienia zależności między ISO, czasem, przesłona itp.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaszk Zobacz posta
    Nie chcę zabierać się za tryby bardziej manualne bez zrozumienia zależności między ISO, czasem, przesłona itp.
    Ale właśnie ta zależność to jest podstawa i dodatkowo bardzo łatwa do zrozumienia, rozrysowana i wytlumaczona w necie na milion sposobów. Pojmiesz bez problemu. A pózniej włącz choć na chwilę tryb M i sam sprawdź na skali we wizjerze jak zachowuje się wskazówka w momencie gdy zmienisz to, pózniej tamto i tamto. Nie odwlekaj tego bo to nie jest schemat budowy wahadłowca tylko naprawdę prosta rzecz.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaszk Zobacz posta
    Chcę zacząć od programu P z ustawieniem ISO, AF punktowy, pomiar matrycowy. Popstrykam tak kilka dni a w między czasie zgłębię podstawy foto.
    Nie chcę zabierać się za tryby bardziej manualne bez zrozumienia zależności między ISO, czasem, przesłona itp.
    Moim zdaniem A jest wygodniejszy i łatwiejszy do zrozumienia niż P. Do nauki też jest dobry, tylko musisz obserwować ustawienia na ekranie i wyciągać wnioski.
    A na co dzień - mając obiektyw kitowy ustawiasz przysłonę f/3,5 i masz prawie automat.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z przejściem w tryb edycji po zmianie na D7500
    By Mitaminer in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2018, 11:31
  2. D7500-Auto Focus
    By tanas6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:03
  3. D40 i tryb Auto-problem
    By kameleon30 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 21:07
  4. Tryb Auto DR w S5pro
    By seler in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 20:38
  5. D90 v D300 i Tryb Auto FP
    By fumio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •