Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Zainteresuj się może systemem Hitech.

  2. #22

    Domyślnie

    Jakiś czas temu miałem szarą polówkę z miękkim przejściem Hitech, po jakiś trzech latach pojawiły się rysy, zafarb czasem się zdarzał i z tego co pamiętam bardziej ocieplał co akurat mi to odpowiadało i łatwo było można to usunąć w programie. Cena atrakcyjna, nie powodował jakiś problemow z zafarbem, (tylko w niektórych sytuacjach zafarb był widoczny) nie pogarszał jakości zdjęcia, minus to opakowanie.

    Teraz mam pytanie co do Haidy czy może ktoś miał porównanie z Hitech?
    Brak zafarbu i zarysowań w filtrach Haida dotyczy tylko serii najdroższej Red Diamond? Jak ma się tańsza seria tych filtrów Nano Pro, są równie dobre ze słabszym zabezpieczeniem przed rysami? czy też nie warto sobie nimi zawracać głowy?

  3. #23

    Domyślnie

    Chodziło mi bardziej o holder. Filtry można sobie stosować dowolne aby jedynie zachować standard rozmiarowy. Warto się zainteresować holderem Hitecha do systemu Firecrest. Ma dwa sloty, kółkiem się obraca filtr polaryzacyjny i co najważniejsze, albo równie ważne ma osłonki od "lewego" światła.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Jakiś czas temu miałem szarą polówkę z miękkim przejściem Hitech, po jakiś trzech latach pojawiły się rysy, zafarb czasem się zdarzał i z tego co pamiętam bardziej ocieplał co akurat mi to odpowiadało i łatwo było można to usunąć w programie. Cena atrakcyjna, nie powodował jakiś problemow z zafarbem, (tylko w niektórych sytuacjach zafarb był widoczny) nie pogarszał jakości zdjęcia, minus to opakowanie.

    Teraz mam pytanie co do Haidy czy może ktoś miał porównanie z Hitech?
    Brak zafarbu i zarysowań w filtrach Haida dotyczy tylko serii najdroższej Red Diamond? Jak ma się tańsza seria tych filtrów Nano Pro, są równie dobre ze słabszym zabezpieczeniem przed rysami? czy też nie warto sobie nimi zawracać głowy?
    Ja też mocno myślę o tej Haidzie. Kolega, któy żyje z fotografii używa i twierdzi, że są super. Tylko on ma Red Diamond wersję. Ja raczej się skuszę na ten filtr w najbliższym czasie i podzielę się opinią.

  5. #25

    Domyślnie

    Nabyłem taki zestaw - Holder Haida M10 + połówka GND 0.9 soft. Na razie mogę powiedzieć, że jest to fajnie przemyślane rozwiązanie. Montaż, demontaż bardzo szybki. Wszystko sprawia wrażenie dobrze dopracowanego. Podoba mi się też system drop in, jeśli chodzi o filtry okrągłe do tego systemu. Montaż czy obsługa (dedykowanego) polara zajmuje kilka sekund. O jakości samego filtra wypowiem się może po weekendzie jak zdążę wyskoczyć na testy.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Softbox 170cm + grid - jakiej mocy lampa do tego?
    By Ania Wu in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 14:19
  2. Jaka lampa, o jakiej mocy do pomieszczeń około 20m2
    By waldemar109 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 18:18
  3. filtr połówkowy
    By Artur25 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 00:30
  4. filtr sunset a filtr połówkowy pomarańczowy - system cokin
    By tomek8899 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 23:52
  5. Filtr połówkowy w PS
    By Mont in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 14:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •