Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6 czy D750

    Cześć, stoję przed dylematem kupna swojej pierwszej pełnej klatki obecnie mam nikona d7100. Głownie co fotografuje to koncerty ale zamierzam zacząć robić więcej reportaży weselnych i stąd moje pytanie co lepiej wybrać nikona Z6 czy D750

  2. #2

    Domyślnie

    Masz szkła FF, czy budujesz system od zera?

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    ogólnie buduję system od zera posiadam tylko tamrona 70-200 g2 i ogólnie wiem że aprarat będę brać na raty więc w cene z6 mam 750 i 35 art sigmy i za gotówkę bym mógł brać 85sigme art a biorąc z6 bym mógł na tą chwilę za gotówkę wziąć 35 tylko

  4. #4
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Mialem D750 a mam Z6 i Z7.

    Pelna klatka w wersji Nikon Z bedzie drozsza. Mam na mysli nowe obiektywy. Z drugiej strony dostaniesz bardzo dobra jakosc optyczna. Zetka fotografuje sie lepiej... mowie za siebie. Sporo fotografow eventowych wybiera teraz bezlusterkowce. Mysle ze to rozwiazanie ma sens.

    Wiec jezeli kasa pozwala na szalenstwa... to wybierz Zetke. Jezeli musisz zrobic ta migracje na FX budzetowo to lepiej D750. No i nie zapomnij o drugim body. Taniej bedzie kupic 2 x D750.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Brzeziak Zobacz posta
    ogólnie buduję system od zera posiadam tylko tamrona 70-200 g2 i ogólnie wiem że aprarat będę brać na raty więc w cene z6 mam 750 i 35 art sigmy i za gotówkę bym mógł brać 85sigme art a biorąc z6 bym mógł na tą chwilę za gotówkę wziąć 35 tylko
    To chyba lepiej D750 i obiektywy Sigmy. Jak juz wspomnialem... pomysl o 2 body. Nie tylko jako zapas ale o pracy na 2 aparaty. Na kazdym inny obiektyw, na koncertach gdzie zazwyczaj masz 3 pierwsze albo 1 utwor szkoda czasu na zmiane obiektywow.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Mialem D750 a mam Z6 i Z7.

    Pelna klatka w wersji Nikon Z bedzie drozsza. Mam na mysli nowe obiektywy. Z drugiej strony dostaniesz bardzo dobra jakosc optyczna. Zetka fotografuje sie lepiej... mowie za siebie. Sporo fotografow eventowych wybiera teraz bezlusterkowce. Mysle ze to rozwiazanie ma sens.

    Wiec jezeli kasa pozwala na szalenstwa... to wybierz Zetke. Jezeli musisz zrobic ta migracje na FX budzetowo to lepiej D750. No i nie zapomnij o drugim body. Taniej bedzie kupic 2 x D750.
    drugie body bym kupował dopiero po jakimś czasie i na razie korzystał jeszcze z d7100 które jeszcze daje radę na koncertach jestem zadowolony z tego jak mi się nim pracuje. Główny dylemat mam właśnie co do obiektywów na tę chwilę nie wiem czy sama 35 by mi wystarczyła na pełnej klatce i ewentualnie 70-200 a na d7100 mieć 50 nikorra 1,8 i sigme 17-50

  6. #6
    J1
    Gość

    Domyślnie

    To zalezy jakie koncerty robisz i w jakich salach. Jezeli sa to sale w Twojej okolicy i znasz ich wielkosc, dostep do sceny, odleglosc do wokalisty i reszty zespolu to sobie to wykalkulujesz sam. Wybierzesz wtedy prosty zestaw ktory da rade a z czasem go rozbudujesz. Ja fotografowalem duze zespoly w wiekszych salach ale rowniez solistow w malych kameralnych klubach. W uzyciu bylo zarowno 14mm f2.8 jak i 200mm f2.8. Oczywiscie te 14mm sporadycznie ale czasami robilo dobra robote. Jezeli chodzi o stalki to uzywalem 28mm f1.8 i 50mm f1.4. Slubniacy czesto lubia zestaw 35 i 85mm aczkolwiek nie mam doswiadczenia w tej dziedzinie wiec sie nie wypowiem. Generalnie fajne pary stalek to 24 lub 28/50 albo 35/85.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 18-10-2019 o 21:47

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba masz na myśli reportaże ślubne?

    Cokolwiek z tych dwóch aparatów wybierzesz, to przy tej kategorii zdjęć będzie sobie radziło. "Radziło" bo raczej tu chodzi o umiejętności. Ps. Ale w ślubnej żeby się przepchać teraz przez te tłumy "slubniakow" to raczej warto ukierunkować się marketingowo, bo główne skrzypce teraz w ślubnej, to marketing i odpowiednie podejście do klienta, utrzymywanie bardzo dobrych relacji i poleceń. A sprzęt, teraz każdy ma taki sprzęt i robi śluby, więc cokolwiek tu wybierzesz, to tylko sprzęt, i jednym i drugim zrobisz to samo, jeśli masz odpowiednią wiedzę i umiejętności. Zwyczajnie wybierz to co Ci najbardziej odpowiada. Ccokolwiek tutaj wybierzesz, nie wpłynie to efekty końcowe jaki uzyskasz tymi sprzętami. Jak kupisz Z6 nie zrobisz nim lepszych zdjęć od D750, i odwrotnie...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 18-10-2019 o 23:21

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brzeziak Zobacz posta
    na razie korzystał jeszcze z d7100 które jeszcze daje radę na koncertach jestem zadowolony z tego jak mi się nim pracuje.
    Jak jestes zadowolony to po co zmieniasz ?

    A tak serio, cena kompletnie dyskwalifikuje zetke i możecie mnie zjadać do woli za to. Body po cashbacku d750 można kupić za 4300 i obiektywy arty f1.4 za kilka patoli, a zetka to koło 10 tysi plus szkła ktore wyjda 1.4 po kolejne 10 tys tak ? gdzie tu sens i logika płacąc 3x tyle bo obrazka 3 razy lepszego nie ma. Jesli po upadku na głowę Nikon zrobi to w normalnej cenie to jak najbardziej zetke mozna brać z tymi szkłami 1.4 które wyjdą , bo w tym przypadku co zapowiedzieli (cena) to średnio się to kalkuluje. Taka prawda. Tendencja cenowa w nikonie jaka jest kazdy widzi, kastrat z50 odpowiednik serii d5xxx z kitem ciemnym jak piwnica ponad 5 tysi...tam naprawdę kogoś pogrzało i to zdrowo.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    a zetka to koło 10 tysi plus szkła ktore wyjda 1.4 po kolejne 10 tys tak ?
    Ale jak już się wypowiadasz to wypadaloby się chociaż zorientować ile ta zetka kosztuje, bo wygląda na to, że chyba przespałeś ostatnie 10 miesięcy. Obecnie to jakieś 6600zł za body. I co stoi na przeszkodzie, żeby te arty podłączyć też do zetki?

  10. #10

    Domyślnie

    mnie do z6 przekonuje szybkostrzelność i wykrywanie oka bo rozmiar i ciężar nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •