Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 86
  1. #61
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @Jarecky83 dobrze radzi ale... podobno zdjęcia teraz tylko bezlustra robią

  2. #62

    Domyślnie

    Długo chyba jeszcze pozostanie dla mnie tajemnicą skąd się bierze ten fenomen bezluster w kontekście ich przewagi nad dslr. Nie ogarniam tego. Wydawało mi się do niedawna że zaletą nr 1 mają być mała waga i gabaryty ML. Tylko że jak czytam w niektórych wątkach, taka Z6/Z7 i tak jest najczęściej podpinana do szkieł z mocowaniem F przez FTZ, co czyni taki zestaw praktycznie identycznym wagowo z D750 podpiętym pod takie samo szkło. A jeszcze okazuje się, że niektórzy posiadacze zetek zapinają do nich grip...
    Cieszę się że mnie ten dylemat nie dotyczy i nie muszę sobie nim zaprzątać głowy. Kombinacja D750 i D500 z solidnymi jasnymi szkłami daje mi jak na razie pełnię szczęścia, którą ogranicza tylko i wyłącznie mój własny zapał i talent do fotografii...
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  3. #63
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie

    Odnośnie komórek:
    Żebyście mnie dobrze zrozumieli, to co napisałem odnośnie komórek, dotyczy typowych zdjęć u "cioci na imieninach" w dobrych warunkach oświetleniowych.
    Komórki maja wbudowane algorytmy korekcji i upiększania obrazów, więc dla części odbiorców są już wystarczające.

    Ja jednak robię zdjęcia ciągle robię lustrzankami lub Z6

    Chodzi mi więc o to, że obecnie jest coraz mniej miejsca dla przeciętnych obiektywów a te dobre kosztują coraz więcej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    Długo chyba jeszcze pozostanie dla mnie tajemnicą skąd się bierze ten fenomen bezluster w kontekście ich przewagi nad dslr. Nie ogarniam tego. Wydawało mi się do niedawna że zaletą nr 1 mają być mała waga i gabaryty ML. Tylko że jak czytam w niektórych wątkach, taka Z6/Z7 i tak jest najczęściej podpinana do szkieł z mocowaniem F przez FTZ, co czyni taki zestaw praktycznie identycznym wagowo z D750 podpiętym pod takie samo szkło. A jeszcze okazuje się, że niektórzy posiadacze zetek zapinają do nich grip...
    Cieszę się że mnie ten dylemat nie dotyczy i nie muszę sobie nim zaprzątać głowy. Kombinacja D750 i D500 z solidnymi jasnymi szkłami daje mi jak na razie pełnię szczęścia, którą ogranicza tylko i wyłącznie mój własny zapał i talent do fotografii...
    Mnie skusił autofokus w matrycy, czyli teoretycznie brak FF/BF i stabilizacja w matrycy.
    Z6, Z 85/1.8, Z 24-70/4, Z 70-200/2.8, C6D II, C135/2L (jest super), C50/1.8, C28/2.8

  4. #64
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    Długo chyba jeszcze pozostanie dla mnie tajemnicą skąd się bierze ten fenomen bezluster w kontekście ich przewagi nad dslr. Nie ogarniam tego. ...
    Spiesze wytlumaczyc... roznica jest w samym procesie fotografowania. WYSIWYG i wszystko jasne

    Oprocz tego jest bezglosnie jezeli potrzeba, filmowanie jest o niebo lepsze niz w lustrzance. Znikaja problemy z kalibracja obiektywow, ostrosc jest wiec ustawiona optymalnie i wycisniesz z obiektywu wiecej pod wzgledem optycznym. Jest drozej... ale nowe obiektywy do bezluster sa zazwyczaj lepsze optycznie niz ich starsze odpowiedniki lustrzankowe (zwlaszacza widac to na matrycach 45MP i wiecej).

    No i +10 do lansu bo to bezlustro

  5. #65

    Domyślnie

    W porządku, rozumiem. Chociaż akurat ja nie odczuwam braku którejkolwiek z cech bezluster jakie wymieniłeś. AF w obu moich lustrzankach trafia bez pudła a do filmowania używamy wyłącznie kamery. A co do lansu to domyślam się że żartujesz bo bezlusterkowcom wyglądem bliżej raczej do kompaktów niż do "poważnego" aparatu.
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  6. #66
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    W porządku, rozumiem. Chociaż akurat ja nie odczuwam braku którejkolwiek z cech bezluster jakie wymieniłeś. AF w obu moich lustrzankach trafia bez pudła a do filmowania używamy wyłącznie kamery. A co do lansu to domyślam się że żartujesz bo bezlusterkowcom wyglądem bliżej raczej do kompaktów niż do "poważnego" aparatu.
    Pewnie ze zartuje. To tylko narzedzia.

    Mialem D750 i byl to spoko aparat jednak Z6 jako odpowiednik pasuje mi bardziej. Mysle ze minal juz okres radosci z nowego aparatu. Kupilem Z6 chyba na poczatku sierpnia tego roku. Wiec wydaje mi sie ze wypowiadam sie juz bez tych poczatkowych emocji. Zetka fotografuje szybciej i przyjemniej. Nie wykluczam ze moze jeszcze kiedys bede mial lustrzanke, jednak juz raczej jako aparat specjalistyczny polaczony z jakims dlugim jasnym tele, zestaw ukierunkowany na sport lub bardzo wymagajaca przyrode. To juz musial by byc aparat klasy D5 albo wyzej. Bo to co robie na ta chwile i planuje na przyszlosc ogarniam bezlusterkowcami lepiej niz kiedys lustrzanka.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Spiesze wytlumaczyc... roznica jest w samym procesie fotografowania. WYSIWYG i wszystko jasne

    Oprocz tego jest bezglosnie jezeli potrzeba, filmowanie jest o niebo lepsze niz w lustrzance. Znikaja problemy z kalibracja obiektywow, ostrosc jest wiec ustawiona optymalnie i wycisniesz z obiektywu wiecej pod wzgledem optycznym. Jest drozej... ale nowe obiektywy do bezluster sa zazwyczaj lepsze optycznie niz ich starsze odpowiedniki lustrzankowe (zwlaszacza widac to na matrycach 45MP i wiecej).

    No i +10 do lansu bo to bezlustro
    Ja zastanawiam sie czy obiektywy do zetek faktycznie są lepsze optycznie od tych na bagnet F , czy jednak są podrasowywane przez korpusy.

  8. #68

    Domyślnie

    Są lepsze, a korekta z body jeszcze dodaje swoje, Nikon dawno nie odświeżał swoich konstrukcji więc przewaga jest widoczna.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #69
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W sesnorach 24Mpix rewolucji nie ma od czasów D600, to optyka idzie do przodu niesamowicie co często przekłada się na wagę i cenę, dlatego moim zdaniem pierwsze eSki są całkiem dobre pod tymi względami, mam tylko 4/24-70 i uważam że soniakowe przyzwoitego zeeisa pokonuje, a 14-30 tylko macałem i jestem pod wrażeniem.

  10. #70
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ja zastanawiam sie czy obiektywy do zetek faktycznie są lepsze optycznie od tych na bagnet F , czy jednak są podrasowywane przez korpusy.
    No sa lepsze bez cienia watpliwosci.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •