Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 86
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    Czy taka zamiana ma sens czy zwyczajnie mi padło na mózg i powinienem zostać przy tym co mam ?
    Bardzo prawdopodobne.
    D750 i Z6 to ta sama klasa aparatów. Różnica w technologii, w jakości uzyskiwanego obrazka już niekoniecznie. Co kto lubi.

  2. #22

    Domyślnie

    Tydzień temu kupiłem Z6 w miejsce dotychczasowego D750.To zbyt krótki czas na jakieś większe porównania. W Z6 podoba mi się focus stacking, elektroniczna migawka, precyzyjny AF, bezproblemowe podłączenie po wifi z komórką. Są to funkcje, z których korzystam przy fotografii krajobrazu i tutaj uważam zamianę za pozytywną. Gorzej w fotografowaniem ludzi w plenerze. AF w D750 lepiej dawał radę. Śledzenie oka póki co mnie nie zachwyca i przy nieco większej odległości przełączam na zwykły pomiar punktowy. Może jeszcze muszę nabrać wprawy. Gabaryty i waga Z6 z FTZ nie różnią się jakoś istotnie od D750.

  3. #23
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    ...

    Czy taka zamiana ma sens czy zwyczajnie mi padło na mózg i powinienem zostać przy tym co mam ?
    Mialem D750 a mam Z6 i jestem bardzo zadowolony. Wole bezlusterkowca niz lustrzanke z wszystkimi zaletami i wadami tej zamiany. Pytanie czy chcesz zmieniac z czasem obiektywy na natywne Z czy wolisz pozostac przy bagnecie F ? Bo to sa tez koszty tyle ze rozlozone w czasie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    Czy taka zamiana ma sens czy zwyczajnie mi padło na mózg i powinienem zostać przy tym co mam ?
    Jeśli po zmianie sprzętu odżyje w tobie duch fotografowania to jak najbardziej ma to sens.
    Zamiast tamrona kupiłbym albo kubek 24-70 4 - w zestawie z z6 promo jest fajne, albo używkę 24-70 2.8 G.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    Czy taka zamiana ma sens czy zwyczajnie mi padło na mózg i powinienem zostać przy tym co mam ?
    Ja wychodzę z założenia, że jeżeli zastanawiam się nad wymianą sprzętu, do której będę musiał dołożyć to znaczy, że nie jest ona konieczna. Gdyby była konieczna bym się po prostu nie zastanawiał

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carax Zobacz posta
    Śledzenie oka póki co mnie nie zachwyca i przy nieco większej odległości przełączam na zwykły pomiar punktowy. Gabaryty i waga Z6 z FTZ nie różnią się jakoś istotnie od D750.
    Śledzenie oka to jedna z tych wow funkcji, które mi się bardzo podobają jednak jej zastosowanie widzę raczej przy jasnych obiektywach i bliskiej odległości od osoby gdzie w lustrzankach bywa problem z front czy backfocus. Test na yt pokazują, że Z6 woli ostrzyć na rzęsy
    Co do wagi. Czy wg Ciebie nie ma różnicy czy dla Ciebie 1kg różnicy to żadna różnica?

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Mialem D750 a mam Z6 i jestem bardzo zadowolony. Wole bezlusterkowca niz lustrzanke z wszystkimi zaletami i wadami tej zamiany. Pytanie czy chcesz zmieniac z czasem obiektywy na natywne Z czy wolisz pozostac przy bagnecie F ? Bo to sa tez koszty tyle ze rozlozone w czasie.
    Wyglądałoby to tak, że byłby Z6 + 24-70S + FTZ z 85 1.8G
    Później jeśli pojawiłyby się w rozsądnych pieniądzach odpowiedniki 1.8 G to mógłbym go sprzedać wraz z adapterem i przejść w całości na Z.
    Nie potrzebuję dużej ilości obiektywów. Coś do portretu i coś do ogólnego użytku. Dlatego mnie to F4 jakoś bardzo nie odstrasza.

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeśli po zmianie sprzętu odżyje w tobie duch fotografowania to jak najbardziej ma to sens.
    Zamiast tamrona kupiłbym albo kubek 24-70 4 - w zestawie z z6 promo jest fajne, albo używkę 24-70 2.8 G.
    Co do "powrotu do fotografii to z tym się pewnie nikt kłócił nie będzie
    Tamron mi pasuje, Sprawdziłem, i leży mi pod względem szybkości, celności i ostrości + stabilizacja też fajnie działa.


    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja wychodzę z założenia, że jeżeli zastanawiam się nad wymianą sprzętu, do której będę musiał dołożyć to znaczy, że nie jest ona konieczna. Gdyby była konieczna bym się po prostu nie zastanawiał
    Fotografuję głównie dla przyjemności. Czasem zrobię jakiemuś znajomemu zdjęcia do dowodu czy mikro sesję, ale dalej raczej dla funu co powoduje, że nic związanego z foto "nie muszę"

    Jak pewnie widać szukam trochę usprawiedliwienia dla wymiany i muszę powiedzieć, że najbardziej liczyłem na to, że będzie po prostu lżej, ale pojęcia nie mam czy ten 1kg zrobi mi różnicę.

    Z6 podobno fajne filmy kręci. Ze mnie żaden filmowiec, ale raz czy 2 chciałem coś nagrać d750 i jest to mało przyjemne

  7. #27

    Domyślnie

    Z6 jest lżejszy i poręczniejszy, wg mnie dla Ciebie będzie dobrym wyborem jako aparat do wszystkiego, ten 1kg w plecaku wycieczkowym robi różnicę, ja jestem zadowolony bo mam FF ale jednak lekko.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #28

    Domyślnie

    Z6 675 +FTZ 136 = 811 g
    D750 = 840 g

    Różnicę na pewno odczujesz, jeśli dobierzesz do tego nikkora 24-70 f4 zamiast tamrona. Chociaż osobiście wolę tamrona 24-70 f2.8.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carax Zobacz posta
    Z6 675 +FTZ 136 = 811 g
    D750 = 840 g

    Różnicę na pewno odczujesz, jeśli dobierzesz do tego nikkora 24-70 f4 zamiast tamrona. Chociaż osobiście wolę tamrona 24-70 f2.8.
    Ja też wolę
    Tak jak powiedziałem
    Z6 + Nikkor
    I od czasu do czasu 85 podpięty do ftz

    Z drugiej strony z tego co widzę mógłbym też sprzedać swojego 85 g oraz ftz i byłoby na 85s

    Ale będzie to pewnie tylko 200g różnicy

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  10. #30

    Domyślnie

    Różnica w wadze to jedno, a drugie to różnica obrazka między 85g i 85s. Na prawdę jest.
    Ale wygląd Z-ki z 85g zdecydowanie bardziej profi niż z 85s. Te nowe szkła w wyglądzie, dotyku i wadze jakieś takie nijakie....
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •