Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86
  1. #11
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Jak jestes zadowolony to po co zmieniasz ?

    A tak serio, cena kompletnie dyskwalifikuje zetke i możecie mnie zjadać do woli za to. Body po cashbacku d750 można kupić za 4300 i obiektywy arty f1.4 za kilka patoli, a zetka to koło 10 tysi plus szkła ktore wyjda 1.4 po kolejne 10 tys tak ? gdzie tu sens i logika płacąc 3x tyle bo obrazka 3 razy lepszego nie ma. Jesli po upadku na głowę Nikon zrobi to w normalnej cenie to jak najbardziej zetke mozna brać z tymi szkłami 1.4 które wyjdą , bo w tym przypadku co zapowiedzieli (cena) to średnio się to kalkuluje. Taka prawda. Tendencja cenowa w nikonie jaka jest kazdy widzi, kastrat z50 odpowiednik serii d5xxx z kitem ciemnym jak piwnica ponad 5 tysi...tam naprawdę kogoś pogrzało i to zdrowo.
    Nie wszyscy patrza tylko na cene. Czasami ludzie wybieraja produkt bo im sie ot tak po prostu podoba i maja taki kaprys

    Zetka nie kosztuje 10 tysi... przynajmniej Z6 tyle nie kosztuje. Mozesz tez uzywac obiektywow Nikon F albo alternatywnych producentow. Stalek f1.4 nie ma w zapowiedziach obiektywow Nikona. Sa stalki f1.8 i maja byc f1.2 (poki co 50tka jest w zapowiedziach).

    Mozesz zlozyc swoje CV na CEO Nikona... zrobisz wtedy lepiej

    PS.
    Tendencje cenowe w calej branzy foto sa takie ze tanio to juz bylo

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Nie wszyscy patrza tylko na cene. Czasami ludzie wybieraja produkt bo im sie ot tak po prostu podoba i maja taki kaprys
    Dokładnie. I dotyczy to każdej branży czy dziedziny życia. Tak na prawdę to osobiście z moimi wyborami jestem raczej mocno pogrzany, nielogiczny i bezsensowny Ale przynajmniej nie muszę płakać na forach...

  3. #13
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dokładnie. I dotyczy to każdej branży czy dziedziny życia. Tak na prawdę to osobiście z moimi wyborami jestem raczej mocno pogrzany, nielogiczny i bezsensowny Ale przynajmniej nie muszę płakać na forach...
    Przeciez wybory nie musza byc logiczne i sensowne... wazne zebys czerpal radosc z uzywania produktu. Pomimo ze mialem wielka sympatie do D700 i lubilem D750 to fotografowanie Zetka daje mi wiecej frajdy. Owszem jest drozej... ale radosc wieksza.

  4. #14

    Domyślnie

    Do ślubów i tak dwa body, i to koniecznie dwa body, więc jeśli ktoś zamierza otwierać biznes, to nie stoi nic na przeszkodzie żeby kupić jedno i drugie. A teraz z doświadczenia, jestem właśnie na weselu (czekam na oczepiny) i Z6 zrobiła 70% materiału, ale jak gasną wszystkie światła na sali i zostają błyskotki od DJ i robi się pod takie światło, to D750 lepiej sobie radzi. W takich warunkach Z6 lubi się pogubić, i nici z focenia, wtedy Z6 leci do torby i D750 pracuje. Od jakiejś 22:00 są takie warunki, i nie wyobrażam sobie nie mieć DSLR w takich sytuacjach, a z drugiej strony Z6 fajnie się robi takie przygotowania,detale ślubne, jakieś zdjęcia grupowe, można działać przez LCD, i bocznych punktów uzywac...jedno i drugie się uzupełnia.

  5. #15

    Domyślnie

    Chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku bo zagadnienie podobne.
    Mam d750. Do tego lampa sb900
    35 1.8 oraz 85 1.8

    Ostatnio wymyśliłem, że 35 zamienię na Tamrona 24-70
    Problem w tym, że robi się niezły kloc, a już od jakiegoś czasu chciałem odciążyć kręgosłup.
    Trochę kasy odłożyłam i myślałem o fuji x-t3 albo sony a7 iii.
    Jednak ostatnie promocję powodują, że mogę odłożone pieniądze zainwestować w przejście z d750 na z6

    Wyglądałoby to tak, że kit 24-70 byłby do ogólnego użytku, a 85 na FTZ zostanie do portretu .

    Kiedyś mi się marzyło o pro foto, ale już od dłuższego czasu foto jest dla przyjemności.

    Czy wg. Was warto iść w taką zmianę jak opisałem?

    Zasadniczo jedyne co mi się w 6 nie podoba to 1 karta i to xqd. Chociaż jakby nie było do tej pory backup w postaci drugiej karty w d750 nie był potrzebny
    Ostatnio edytowane przez lacov ; 24-10-2019 o 23:00

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie czy potrzebujesz to co oferuje bezlustro bo samo wykorzystanie tego co oferuje D750 nie jest takie proste w amatorskim zastosowaniu.
    Drugie pytanie czy to tylko zakupowy szał i trzeba wydać kasę?

    Ja sam teraz zastanawiam się nad sprzedaniem A7II i zakupem A7III lub ostatecznie Z6 ale ten drugi strasznie ogranicza w kwestii optyki, a nie chcę używać adapterów.

  7. #17

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeśli mowa o foto dla przyjemności i drugie jeśli - jeśli został wspomniany kręgosłup, to nie ma się co pakować w pełną klatkę. Takie Fuji w zupełności wystarczy do dobrych fot.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pytanie czy potrzebujesz to co oferuje bezlustro bo samo wykorzystanie tego co oferuje D750 nie jest takie proste w amatorskim zastosowaniu.
    Drugie pytanie czy to tylko zakupowy szał i trzeba wydać kasę?

    Ja sam teraz zastanawiam się nad sprzedaniem A7II i zakupem A7III lub ostatecznie Z6 ale ten drugi strasznie ogranicza w kwestii optyki, a nie chcę używać adapterów.
    Myslalem nad tym juz od fuji x-t2
    Moje zastosowanie może nie jest pro bo na tym nie zarabiam, ale z aparatem latam chyba z 15 lat . Zawsze był nikon (pomijając jakieś kompakty)
    D70s , d7100, d750

    Jak wspomniałem d750 z Tamronem dziala super. Co prawda nie testowałem jakoś długo natomiast
    W bezlustrach spodobał mi się evf, mniejsza waga. Fuji lubię za sam wygląd.
    Założyłem, że bezlustro będzie dla mnie mniejszą waga + kilkoma ciekawymi nowościami do zabawy.


    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Moim zdaniem, jeśli mowa o foto dla przyjemności i drugie jeśli - jeśli został wspomniany kręgosłup, to nie ma się co pakować w pełną klatkę. Takie Fuji w zupełności wystarczy do dobrych fot.
    Fuji z pewnością wystarczy jednak biorąc pod uwagę, że jest w tej chwili w podobnej cenie co z6, waży mniej więcej tyle samo, obiektyw kitowy w sumie wypada gorzej.
    Z6 z kitem waży tyle co sam Tamron
    A gdybym chciał coś w okolicy fx+85 1.8 to w systemie fuji byłoby to zdaje się 56 mm 1.2 , które w połączeniu z x-t3 waży tyle co z6 z też i 85.18

    Dodatkowo jest stabilizacja w korpusie .
    Czy w takim razie jest w ogóle sens z fuji ?
    Zaznaczam, że te aparaty bardzo minsienposobsja

    Do tej pory używałem tylko stałek. 35 i 85 jednak po kilku latach trochę mi się znudziło.
    Ostatnio edytowane przez lacov ; 24-10-2019 o 23:39

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Albo pełna klatka nadal i coś z sony, masz tam małe fajne samyangi ze stałek ale tez i kozaki pod względem jakości jasne stałki.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Albo pełna klatka nadal i coś z sony, masz tam małe fajne samyangi ze stałek ale tez i kozaki pod względem jakości jasne stałki.
    Sony podoba mi się i to nawet bardzo z jednym małym ale.

    Zwykły zoom z kitem jest węższy na szerokim końcu i sporo ciemniejszy na długim.
    A pierwszy pomysł z zamianą 35 na Tamrona pojawił sie bo brakowało mi czasem szerokiego konca i brakowalo juz nie czasem, a często uniwersalnosci

    Będąc całkowicie szczerym dołączyłem do tematu głównie po to żeby dowiedzieć się czy zmiana z d750 na z6 nie jest jakimś absurdem.

    Youtube zasadniczo z6 zachwala, ale kto płaci tym ludziom tego nie wiem .

    D750 to kawał dobrego sprzętu. Mam go od 3 lat o nigdy mnie nie zawiódł.
    Jednak od dłuższego czasu używałem go mniej bo czasu mi właśnie brakowało, a na różnych wypadach np w góry czułem jego wagę.

    Może faktycznie trochę chęć posiadania nowej zabawki przesłania mi jasność widzenia .

    Filmów nie kręcę, a d750 + Tamron 24-70 to tylko 700 gramów więcej niż z6 z kitem. Jednak światło inne

    W tej chwili wygląda u mnie to tak:
    Mam d750 35, 85

    Tamron to kwota około 4600zl

    Jeśli do tej kwoty dołożę pieniądze ze sprzedaży Nikona d750 to wychodzi prawie kwota Nikona z6 z kitem i FTZ
    Zdaje się, że z kartą xqd zamknę się w 1000 zł do dołożenia.

    Czy taka zamiana ma sens czy zwyczajnie mi padło na mózg i powinienem zostać przy tym co mam ?
    Ostatnio edytowane przez lacov ; 25-10-2019 o 00:09

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •