Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Między nocą a dniem

    moment, kiedy w zupełnych ciemnościach zaczynają wyłaniać się śpiące sylwetki ptaków
    f4 420mm, iso 8000 1/4s
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_AAF0892aa.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	430,1 KB
ID:	32179

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajnie to wygląda.

  3. #3

    Domyślnie

    Cudny moment. Gratuluję zacięcia i porannego wyczekiwania
    Przy sylwetkach jednak wychodzi wysokie ISO. Może dało się kosztem odrobinę dłuższego czasu zejść chociaż z 1EV? Jakim body robione?
    Poza tym bardzo podoba mi się kolorystyka. Pozdrawiam
    Dx + S + SB
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Zejście z czasu przy 1/4 s nie wchodzi w grę. Ptaki nawet jak śpią, to nie są nieruchome. Mnie osobiście wysokie iso nie przeszkadza, bo oddaje panujący klimat, a zbytnie odszumienie spowodowałoby zmydlenie i wrażenie "plastikowej" plastyki. Wykonane D5 + N 2,8 300mm + 1,4 TC. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Widziałem zdjęcie na BW ale w mniejszym rozmiarze i oczywiście zatrzymałem się przy nim jednak za małym dla mnie - nie cierpię miniaturek 900x600. Tu fajniej widać, ale niestety widać też niedostatki jakości - wydaje mi się że przy tej scenie, gdyby nie nastąpiło poruszenie aparatu/obiektywu, to jednak coś powinno być bardzo ostre. A niestety tu nic takiego nie widzę. Poruszenie w połączeniu z ziarnem może oczywiście wzmacniać odbiór klimatu - który jest mocną stroną tego zdjęcia. Podobnie jak układ ptaków w kadrze. Sam jeśli miałbym na TAKIM zdjęciu "niedostatki" techniczne o których napisałem, dysponując topowym sprzętem, troszkę byłbym wściekły i czułby niedosyt
    Mimo wszystko oczywiście gratuluję bo jest czego
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję Pawle za opinię. Przy czasie 1/4 s trudno o nieporuszenie, gdyż nigdy nie jest tak że ptaki są zupełnie nieruchome oraz to co napisałeś - nie ma możliwości nieporuszenia sprzętu. Nie używam wężyków, bo zakładanie tego w błocie, w trzcinowisku gdzie nieraz nie ma jak się ruszyć, w zupełnych ciemnościach czasem jest po prostu mało realne. Można by pokusić się o zdjęcie TC, ale większa odległość w zupełnej ciemności rozjaśnianej jedynie pasmem mgiełki też nie ułatwia sprawy dla AF. Mam nadzieję, że będąc często w terenie, być może uda mi się poprawić ten obraz na f 2,8 i uzyskać tym samym lepsze parametry. Pozdrawiam serdecznie.

  7. #7

    Domyślnie

    Troszkę się pochwalę Ta fotografia jest jedną z 30, które zostały wyłonione z prac nadesłanych na Konkurs Fotograficzny „Kadry z Natury” zorganizowanego przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach „Sztuka Natury”, Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, Toruń 2019.
    https://www.sztukanatury.pl/prace-na...adry-z-natury/

  8. #8

    Domyślnie

    Gratuluję Agnieszka
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję Mam nadzieję, że kolejne podejścia do tematu będą tylko lepsze.
    "Od zawsze ścigam światło, ono zmienia zwykłość w magię. "
    http://agnieszkaflorczyk.pl/

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Między dniem a nocą - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 02:34
  2. [ Krajobraz ] Między dniem a nocą
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 20:32
  3. [ Architektura ] Między dniem a nocą
    By loki_p in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 14:12
  4. [ Krajobraz ] Między nocą a nowym dniem - The Baily Lighthouse
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 15:14
  5. [ Krajobraz ] Między nocą a dniem...
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •