Cześć, jestem nowy na forum więc się przywitam

Zacznę od tego, że jestem totalnym laikiem i nie mam doświadczenia w fotografii i rejestrowaniu materiałów video oraz nie znam się na sprzęcie. Dlatego trafiłem na to forum

Chciałbym zacząć nagrywać materiały na potrzeby: strony internetowej, webinarów, kanału youtube itp. Ogólnie nie chcę jakiś super fajerwerków, ale zależy mi na tym żeby wyglądało to profesjonalnie. Myślę, że chciałbym uzyskać efekt podobny do video na tej stronie https://kodilla.com/pl/kurs-java . Moje materiały będą w podobnej formie, nie będę kombinował z różnymi ujęciami.

I teraz pytanie do Was, czy jesteście w stanie mi doradzić odnośnie doboru sprzętu? Jaki aparat, obiektywy, statywy i inne rzeczy, które są potrzebne przy pracy z nagrywaniem filmów. Do obróbki będę prawdopodobnie korzystał z pakietu Adobe.

Oczywiście domyślam się, że jako osoba bez doświadczenia nie uzyskam takiego efektu jak ktoś kto się tym zajmuje.

Chciałbym zaczerpnąć trochę informacji na ten temat zanim pójdę do sklepu, ponieważ jako laik nie będę w stanie zweryfikować czy sprzedawca mi doradza czy sprzedaje.

Będę wdzięczny za pomoc