Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: D7200 BF/FF

  1. #1

    Domyślnie D7200 BF/FF

    Witam kupilem niedawno D7200 wraz z nikkor 35 f 1.8 i Sigma 17-50 f 2.8. Sprzet używany. Po pierwszych testach zauwazylem (tak mi sie wydawalo) ze nie trafia zarowno z jednym jak i z 2 obiektywem dokladnie w punkt. Dzis postanowilem zrobic test z wykorzystaniem planszy FocCal 2.2 XL i wyszlo mi ze w obydwu obiektywach musze ustawic na max czyli +20 korektę obiektywu zeby plus minus szczegóły byly tak samo dokładne w danym miejscu jak ostrze z lv i wizjera. Czy to normalne ze konieczne jest ustawienie az tak duzej wartosci? Czy ktos wie czy w Krakowie jest jakis serwis ktory moglby dokladniej sprawdzic czy mam racje? Czy moge przeprowadzić inny test zeby sprawdzic dokładność autofokusu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2

    Domyślnie

    Wyślij puszkę i 35/1.8 na kalibrację do studio5s. Potem można kalibrować Sigmę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gonciowy Zobacz posta
    Witam kupilem niedawno D7200 wraz z nikkor 35 f 1.8 i Sigma 17-50 f 2.8. Sprzet używany. Po pierwszych testach zauwazylem (tak mi sie wydawalo) ze nie trafia zarowno z jednym jak i z 2 obiektywem dokladnie w punkt. Dzis postanowilem zrobic test z wykorzystaniem planszy FocCal 2.2 XL i wyszlo mi ze w obydwu obiektywach musze ustawic na max czyli +20 korektę obiektywu zeby plus minus szczegóły byly tak samo dokładne w danym miejscu jak ostrze z lv i wizjera. Czy to normalne ze konieczne jest ustawienie az tak duzej wartosci? Czy ktos wie czy w Krakowie jest jakis serwis ktory moglby dokladniej sprawdzic czy mam racje? Czy moge przeprowadzić inny test zeby sprawdzic dokładność autofokusu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    kup bezlustro o ff/bf zapomnisz i zobaczysz co to znaczy ostrość. W przeciwnym razie z co drugim szkłem będziesz biegał do kalibracji a i tak nigdy nie będzie tak ostro jak z podobnym zestawem i bezlustrem. Taka prawda .

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze mu podaj ceny obiektywów i sprzętu o podobnej jakości co ma w lustrzance
    Po kalibracji będzie ostro na tyle ile pozwala zestaw, akurat sigma to świetny obiektyw i Miodek może sobie pomarzyć w bezlsutrze o takim obiektywie za kilka stówek

  5. #5

    Domyślnie

    Wiesz jakbym chcial kupic bezlustro to bym je kupil


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze dodam że czasami obiektywy sigmy mają gwarancje dość długą i wtedy kalibracje w sigmie całego zestawu masz darmowo, a stałke ustawisz już sam w mikrokalibracji puszki.

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety sigme kupilem w zestawie i sprzedawca nie dal mi papierow do niej pozostaje chyba tylko serwis płatny. Polecany jest tylko ten w wwa czy cos blizej małopolski jeszcze ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Z focalem to roznie, 35tka w roznym swietle lubi u mnie robic dziwne rzeczy. Sprwadz sobie jeszcze dottune: https://www.youtube.com/watch?v=7zE50jCUPhM
    Szukasz zakresow wzgledem tego co masz w LV (musisz tylko focus przestawic na AF-L), jezeli faktycznie uciekasz na +20 to tutaj tez ci to wyjdzie.

    Przeczytaj ta notke pod filmem oznaczona *** Important Update for Nikon Owners ***, chodzi o to, ze nie przestawiasz obiektywu na M bo faktycznie pokrycie z LV diametralnie sie zmienia, stad napisalem, ze musisz ustawic af-on na przycisk.

    To tak sobie pisze, jakbys chcial sie upewnic jak daleko odlatujesz od LV

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki ! Na sto procent sprawdzę ! Dzis porobiłem troche w domu zdjęć na tych +20 i wydaje mi się że Sigma mniej wiecej trafia. Ale nie mam jeszcze bardzo wprawionego oka... ;/ A powiedz mi jak ustawia się odległośc od kartki do testów to daje się 50 x ogniskowa czy ekwiwalent ogniskowej dla DX ?

  10. #10

    Domyślnie

    W sumie powinienes sprawdzac lv z czesto uzywanym dystansem, tutaj kartka jest zbedna bo na czymkolwiek bedziesz widzial reakcje focusa na ustawiony wczesniej focus w LV. No ale standardowo jako punkt wyjscia sprawdz na 1.7m dla 35mm i zobacz co sie dzieje. Jak sobie obklikasz to zrozumiesz jak to dziala.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 +af-s 18-105
    By 0KM in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-06-2018, 20:53
  2. D7200 na D3s
    By sebapl in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 18:31
  3. D7200 i FEE
    By 53 77 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2017, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •