Close

Strona 29 z 45 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 443
  1. #281

    Domyślnie

    Oglądałem przez chwilę Z50 (bez baterii, bez obiektywu}, jak dla mnie dobrze leży w dłoni, waga i gabaryty są ok.Niestety, ale te fajne gabaryty nikną, jeśli chce sie podpiąć coś jaśniejszego, niż f-6.3.Bo zarówno adapter ftz lub inne adaptery czynią ten zestaw malo komfortowym.Nie wiem, czy Nikon planuje coś jasniejszego w stylu 22/2 czy 32/1.4 Canona M, ale jeśli nie
    (a nic mi o tym nie wiadomo}, to wielka szkoda.

  2. #282
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ma być 28mm i 40mm oznaczone jako kompaktowe obiektywy.


  3. #283

    Domyślnie

    Dla wykorzystania potencjału Z50 przydałby się typowo DX-owy obiektyw w zakresie 20-24 mm, najlepiej f1.8. Nieduży, coś jak N35/1.8 DX tylko szerzej. Podobnie jak większy, ale jaśniejszy zoom, 16-50/2.8 lub 16-80/2.8-4. Bez takiej stałki i jaśniejszego, choć większego i droższego zooma system będzie kulawy i mocno amatorski. 100-400 podpięte do Z50 może być ciekawe, spory zestaw się zrobi ale i tak pewnie o połowę lżejszy niż Z6 z 200-600.

  4. #284

    Domyślnie

    Pod tym linkiem zdjęcia z Nikona Z50 zrobione przy szaroburej pogodzie.
    https://www.flickr.com/photos/camera...57712120087713
    Nikon Z50

  5. #285

    Domyślnie

    Odpakowalem, cyknalem trochę. Ogólnie świetnie leży w dłoni, taki babyZ6, tylko lżejszy, mniejszy. Kitowy obiektyw baaaaardzo fajny. Ok, ciemny, ale jakieś zdjęcia w podróży przecież nie musza być z oszałamiającym bokehem. AF szybki, celny, pewny, wykrywanie oka działa elegancko, do ISO800 nie widzę różnic z Z6. Za tydzień pierwszy wyjazd, zobaczymy jak się sprawdzi.

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Odpakowalem, cyknalem trochę. Ogólnie świetnie leży w dłoni, taki babyZ6.
    Mam nadzieję, że kolega nie zaginie. Moja obawa bierze się stąd, że każdy kto się tu pochwalił zakupem z50 znikał bez śladu. A tak liczę na zdjęcia, komentarze użytkowników z50.

    Wysłane przy użyciu Tapatalka
    Nikon Z50

  7. #287

    Domyślnie

    Rzeczywiście jakoś przepadają ci nowi użytkownicy Z50, ale nie ja - przynajmniej na razie Bardzo fajny korpus, każdy kto trzymał w ręku zgodzi się chyba, że przyjemnie leży w dłoni i nie ma tu szoku przy przejściu z DSLR. Nie wypowiem się za dużo na temat działania obiektywu kitowego 16-50, bo założyłem go dosłownie na sekundę tuż po zakupie żeby sprawdzić czy działa (działa, jakby ktoś był ciekawy), po czym wkręciłem adapter FTZ i od tamtej pory korzystam tylko ze swoich 'starych' obiektywów z mocowaniem F. Były chyba pytania o działanie Z50 z Sigmą 18-35 i jest ono jak najbardziej poprawne, tzn. ani śladu po fatalnym AF, a jakość i ostrość obrazu charakterystyczna dla tego obiektywu pozostaje bez zmian. Największą zaletą Z50 jest dla mnie autofokus - ilość trybów, punktów i generalnie jego skuteczność. Dużych wad jak dotąd nie znalazłem, ale 3 ciut irytujące rzeczy to - 1. niska pojemność akumulatora; 2. ekran wychylający się w dół, co jest kompletnie bezsensowne i niezrozumiałe, jeśli mój D5100 sprzed 10 lat ma ekran wychylający się w bok i dodatkowo obraca się o 180 stopni; 3. brak gniazda do wężyka spustowego, przy jednoczesnej obecności gniazda HDMI i mikrofonu - po co to komu? Na szczęście każda z tych mini-wad jest do ominięcia lub po prostu nie uprzykrza życia podczas 'normalnego' korzystania z aparatu.

    Być może jeszcze dzisiaj uda mi się wrzucić kilka zdjęć.

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kidmaciek Zobacz posta
    (...) ciut irytujące rzeczy to - 1. niska pojemność akumulatora
    Polecam włączyć na stałe tryb samolotowy w aparacie (jeśli nie potrzebujemy transferu), trochę zwiększa to zapas energii

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janu3 Zobacz posta
    Moja obawa bierze się stąd, że każdy kto się tu pochwalił zakupem z50 znikał bez śladu.
    to na przykład dotyczy mła

    Co chcesz przeczytać?
    że to fajny aparat? fajny,
    że dobrze leży w ręce? dobrze leży,
    że kit na długim końcu ciemny? ciemny (bezsensownie ciemny dla mnie 4,o było by ok, nawet kosztem lekkiego wzrostu masy i gabarytu),
    że generalnie kit jak na kita daje radę? daje, na tyle, że nie korci mnie zakładanie moich zoomów - z resztą nie po to go kupowałem ale po to bym mieć lekki w miarę mocny zestaw,
    akumulator daje radę - testowany na lekkim mrozie przez 3 dni bez wyjmowania z aparatu i zrobieniu 130-150 zdjęć nadal pokazywał 2/3 (chyba).

    jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony jakością kita bo moim odniesieniem są Nikowskie zoomy 2,8. Od dawna szukałem czegoś po co będzie mi się chciało sięgać w sytuacjach gdy wyciąganie aparatu z plecaka jest powiedzmy niekomfortowe. D700 z 24-70 czy 14-24 nie chciało mi się wyciągać z plecaka Z50 z małego futerału na pasie zdecydowanie mi się chce

    i po co chcesz to czytać? siedzisz okrakiem na płocie z jakąś decyzją? czy po co?

    Chcesz żeby popsioczyć? proszę bardzo:
    - dla mnie ISO > 1600 jest jednak mało przyjemne - czy użyteczne nie wiem bo jeszcze go w druku nie widziałem,
    - wskaźnik naładowania tylko ikonkowy - dla mnie słaby pomysł - wolałbym %ty - nawet dostępne tylko w menu,
    - wyciąganie szczegółów z prześwietlonych zdjęć (2EV) masakruje światła (no chyba, że coś robię źle - bo mogę robić źle),
    - matryca 20mpix to pomyłka - wystarczyło by 12-14 rawy ważą bezsensownie dużo - żeby można chociaż było to sobie przyciąć w ustawieniach ale nie - NIKON uszczęśliwia nas na siłę,
    - chyba nikt tego do tej pory nie napisał wprost - matryca - ja mam problem z odwzorowywaniem kolorów po bezpośrednim zassaniu do LR: 252, 3, 3 w sąsiedztwie 3, 28, 252 wygląda jak 252, 82, 3 a z kolei 252, 82, 3 w sąsiedztwie 3, 28, 252 zaczyna mi świecić neonem (monitor niby skalibrowany)

    to tyle na szybko
    Ostatnio edytowane przez Mr.Pietrek ; 02-02-2020 o 19:59

  10. #290
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tym trybem samolotowym to legendy, w samsungu były, w sony są i w nikonie też

Strona 29 z 45 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •