Close

Strona 28 z 45 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 443
  1. #271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Topol Zobacz posta
    Jeśli mówimy o małych, jak naleśniki zoomach do matrycy APS-C to ten NIKKOR Z DX 16-50mm (moim zdaniem) jest bezkonkurencyjny, daje bardzo dobry, ostry obraz. Sony SELP1650 ma podobną wielkość ale obrazek z niego jest niestety dużo gorszy. Fujinon XC 16-50 jest już z kolei zauważalnie większy (mówię cały czas o porównywalnym świetle). Każdy zestaw aparat/obiektyw obarczony jest pewnymi kompromisami, wybieramy przecież aparat w zależności od rodzaju wykonywanych zdjęć.
    Jeśli chodzi o Fuji to teraz jest też nowszy XC 15-45. Trochę inny zakres ogniskowych i światełko, ale wirtualnie równie mały i lekki jak Nikkor. Czy jednak dorównuje ostrością Zetce to nie wiem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Bardzo jestem ciekaw opinii o 50-250, widział ktoś jakieś sensowne testy?
    Ja widziałem tylko jeden (nie wiem tylko czy sensowny, bo nie zaglądam do tego portalu). Wtedy skupiłem się na budowie więc nie do końca byłem obiektywny, ale jak się tak wgryźć to ogólnie słoik pochwalili.

    https://www.digitalcameraworld.com/r...5-63-vr-review

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    (...) Bardzo jestem ciekaw opinii o 50-250, widział ktoś jakieś sensowne testy?
    Lekki, ostry i stosunkowo szybki. Dobry obiektyw, oczywiście godząc się na jego ograniczenia (6.3 na 250). Jedyne co, to - przynajmniej u mnie - słychać klekoczącą soczewkę od stabilizacji, jak jest złożony.

  3. #273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    kastrat na poziomie serii D5xxx tyle że z nowsza matryca i absolutnym póki co brakiem szkieł bo ta ciemnica 6.3 to jakas kpina Dziwi mnie w ogołe zainteresowanie tym modelem bo cena niska nie jest więc dołożyć do Z6 staje się słusznym wyborem...
    Kastrat?

    Z50 - 2 pokrętła ; D5xxx - 1 pokrętło
    Z50 - tryby U1 U2 ; D5xxx - brak
    Z50 - 2 przyciski Fn ; D5xxx - 1 przycisk Fn
    Z50 - przycisk ISO ; D5xxx - brak
    Z50 - 209 puntów AF ; D5600 - 39 punktów AF (z czego o porównywalnym działaniu 9 punktów)
    Z50 - detekcja AF od -4EV ; D5600 - detekcja AF od -1EV
    Z50 - seria 11kl/s ; D5600 - 5kl/s
    Z50 - +/-5 EV w bracketingu ; D5xxx - +/-2 EV w bracketingu

    No faktycznie, ta Zetka to kastrat na poziomie D5xxx.

    Natomiast co do worków pieniędzy - ile ich trza wydać na Z6 plus pełno-klatkowy obiektyw sięgający 250mm (niech na Z6 będzie ta sama ogniskowa, wykropi się DX i obrazek będzie zbliżony do tego z Z50)?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #274
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Bardzo prosto. Sprzedaje się najlepiej bo cena niska w porównaniu z modelami pełnoklatkowymi...
    hmm... Sony A7 I i II tańsze

    Natomiast nie jest niska w porównaniu do tego co ten kastrat oferuje, to odpowiednik linii D5xxx tyle że nowszy konstrukcyjnie a wyceniony x2...
    Cena i możliwości są zbliżone do lustrzanek D7xxx.

    Tobie jak zwykle trzeba chyba łopatka do głowy kłaść ?
    Może walnij sie tą łopatą w łeb ale lekko bo szkoda łopaty.

    to że zamiast dawać ponad 4 klocki za tego kastrata pozbawionego sensu lepiej dorzucić 2 koła i kupic FF proste nie ?
    Nie jest proste ponieważ rok różnicy między premierami powoduje że ceny są jakie są, Z50 w zestawie z dwoma obiektywami kupisz za 4000zł, Z6 obecnie to z jednym kitem jakieś 8000zł, promocje póki co zakończyły się.

    To samo szkła przez ftz, raz że już nie działają tak jak natywne zawsze natywne dziala lepiej to jeszcze wydłuża obiektyw o gruche przyczepiona do body sens malego korpusu pryska.
    Nie wymyślaj jak nie wiesz, a jeśli kupisz adapter z af od sony masz np maleństwa samyanga, małe stałki te nowe od tamrona, bardzo zgrabne wtedy będzie.
    FTZ działa poprawnie z szklarnią zgodną Nikon F.

  5. #275

    Domyślnie

    Jakiś czas temu już tu wklejałem porównanie najnowszych bezlusterkowców aps-c, z dpreview, i ogólnie rzecz biorąc Z50 nie odstawał od konkurencji. Nie jest też od niej droższy, właściwie to Sony, Fuji i Canon mają zestawy w tej samej cenie więc wycena jest chyba adekwatna do możliwości i sytuacji na rynku.

  6. #276

    Domyślnie

    Dzięki za linka do tego testu, faktycznie nie wygląda źle. Obiektyw miałem w ręku, wiadomo budżetowy zoom, klekocze soczewka, ale stabilizacja i zakres... no ciekaw jestem ceny i wielkości takiego 80-400 na bezlustra, choćby f6.3 (w sumie to się staje normą). Bardzo mi pasował zawsze ten zakres do urozmaicenia zdjęć w miastach a zwłaszcza krajobrazu, szczególnie jak są większe przestrzenie, góry itd. Miałem nawet N55-200, dół o niebo bardziej użyteczny niż 70, ale 70-300 af-p wygrał jednak jakością.

  7. #277

    Domyślnie

    Tak jak jestem fanem małego obrazka tak też i ostatnio zaczynam dostrzegać jego wady. Albo moje wady przez które nie mogę sobie pozwolić na kupno takiego właśnie zwykłego tele. W moim systemie póki co kosztuje to krocie i chętnie bym powitał właśnie taki zwykły pełnoklatkowy zum 100-400, wcale nie jakiś wybitny optycznie, byle był znośny i tani. Na jakiś wyjazd, gdzie mi się coś takiego szczególnie może przydać, albo tak na wszelki wypadek. Oczywiście gdybym miał Z7 albo A7RIII/IV pewnie problem by nie istniał, bo można wtedy podłączyć obiektyw apsc i nadal cieszyć się niezłą rozdzielczością, no ale te Z7 czy R też są bardzo drogie i kółko się zamyka. Dlatego jako oddany talib pełnej klatki potrafię przyznać, że do pewnych zastosowań takie Z50 czy nawet coś o mniejszej matrycy też może mieć sens.

  8. #278

    Domyślnie

    No niestety, ale np. T100-400 jest dla mnie za duży do zabierania w podróż. Specjalnie go kupiłem przed jednym wyjazdem i finalnie został w domu a zapakowałem 70-300 af-p, żeby pobawić się w fotografowanie przyrody.

    Ps. Z tym zoomem aps-c pod R to ciekawy pomysł. Z ciekawością czekam też na pojawienie się Tamrona 70-180/2.8, ponoć ~800g, duży ale kusi. Zobaczymy.

  9. #279

    Domyślnie

    Kupiłem wczoraj Z50 z 16-50 jako pstrykacza na narty, jakiś wyjazd weekendowy itd. Jak dojedzie to zapne 50/85 1.8S czy 105 1.4, zobaczymy jaki to daje obrazek w porównaniu z Z6. Długo myślałem nad rozwiązaniem „podróżniczym” czy jakiś A7II z 28, czy może a6400 z kitem. Wszystko w ręku zdecydowanie gorzej leży, XT20 miałem i wspominam średnio.

    No nic, za kilka dni zobaczymy

  10. #280
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przyglądałem się dokładnie jak to szumi i wychodzi mi że porównywalnie z Sony A7II, którego miałem, więc zaskakująco dobrze.
    Ciekawe czy wyjdzie coś mega zgrabnego 10-20mm.

Strona 28 z 45 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •