Close

Strona 27 z 45 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 443
  1. #261

    Domyślnie

    Mam ten obiektyw (55-250) kupiony w kicie z Z50. Nic nie trzeszczy, nie ma luzów, nie jest źle spasowany. Oba - razem z 16-50 bardzo dobre optycznie (oczywiście, moim zdaniem). Używałem kiedyś Sony 16-50 i jest to przepaść, nie ma porównania, już od f:3.5. No i zoom mechaniczny, nie elektryczny. Dla mnie same plusy

  2. #262

    Domyślnie

    Mam pytania do użytkowników Z50.
    Jakie tam jest złącze do wężyka spustowego? Ewentualnie czy jest wbudowany interwałometr a jeśli tak to z jakimi możliwościami programowania?

  3. #263

  4. #264
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Z50 na 1 miejscu sprzedaży w Japonii
    https://capa.getnavi.jp/news/324596/
    W Polsce przez ostatnie 15 last najczęściej kupowanym nowym autem był fiat a potem skoda co oczywiście nie świadczy że jest lepsze od mercedesa czy BMW. Z50 sprzedaje się bo jest tani i to jego jedyna zaleta póki co, kastrat na poziomie serii D5xxx tyle że z nowsza matryca i absolutnym póki co brakiem szkieł bo ta ciemnica 6.3 to jakas kpina Dziwi mnie w ogołe zainteresowanie tym modelem bo cena niska nie jest więc dołożyć do Z6 staje się słusznym wyborem...

  5. #265
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obiektywów masz całą game z Nikon F, można stawiać tezy że jest to kastrat jeśli byłby jakiś lepiej wyposażony, Z50 nie jest tańszy do konkurencji aps-c też dobrze sprzedającej się od canon i sony.
    Co ma wspólnego Z50 z pełną klatka Z6 ?
    Zaleta Z50 to wielkość razem z obiektywem w zestawie, świetne ISO i AF.

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    (...) absolutnym póki co brakiem szkieł bo ta ciemnica 6.3 to jakas kpina Dziwi mnie w ogołe zainteresowanie tym modelem bo cena niska nie jest więc dołożyć do Z6 staje się słusznym wyborem...
    Kupiłem do Z50 na znanym chińskim portalu redukcję Nikon Z -> Sony E (bez przenoszenia elektroniki, koszt 50 zł) i mam do wyboru kilka małych, jasnych manualnych szkieł (7artisans etc...) Mam Z6, Z50 kupiłem wymieniając za Panasonica LX-100 II, jako mały aparat do schowania w kieszeń. Jeśli nie będzie zależało mi na wielkości - w każdej chwili mogę podpiąć dowolne inne szkło Nikona. Stąd moje zainteresowanie tym modelem

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Z50 sprzedaje się bo jest tani [...] Dziwi mnie w ogołe zainteresowanie tym modelem bo cena niska nie jest
    To jak to jest w końcu?

  8. #268
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    To jak to jest w końcu?
    Bardzo prosto. Sprzedaje się najlepiej bo cena niska w porównaniu z modelami pełnoklatkowymi jak i póżniejszym dokupowaniem szklarni, stąd wielu kupuje bo jednak amatorów więcej niż zawodowców. Natomiast nie jest niska w porównaniu do tego co ten kastrat oferuje, to odpowiednik linii D5xxx tyle że nowszy konstrukcyjnie a wyceniony x2...stąd jak juz worek pieniędzy trzeba dać to lepiej dołożyć do Z6 i cieszyć się lata...
    Reasumując dla tych którzy nie zrozumieli - tani relatywnie ( w relacji do modeli wyższych), ale w ch...drogi jeśli patrzeć na pólkę gdzie został wypozycjonowany.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    canon i sony.
    Co ma wspólnego Z50 z pełną klatka Z6 ?
    Tobie jak zwykle trzeba chyba łopatka do głowy kłaść ? jak to co ma wspolnego ? to że zamiast dawać ponad 4 klocki za tego kastrata pozbawionego sensu lepiej dorzucić 2 koła i kupic FF proste nie ? a szkiel manualnych to nawet nie ma co wymieniac bo idac tym tropem do kazdego aparatu mozna je podpiac z adapterem to zadna wartośc dodana. To samo szkła przez ftz, raz że już nie działają tak jak natywne zawsze natywne dziala lepiej to jeszcze wydłuża obiektyw o gruche przyczepiona do body sens malego korpusu pryska. Broni się tylko matryca nowsza ale to żadna nowość że nowy aparat ma nowa matryce inaczej to d5xxx pólka i tyle.
    Was ot naprawde na tym forum ciężko zrozumieć, co chwile płacze i jęki że szkła 1.8 a nie 1.2 w zetkach ze to ciemnic a za chwile podnieta aparatem ze szklem 6.3...przeciez ten aparat nie ma praktycznie zadnego sensownego szkla natywnego na tę chwilę. Albo manuale albo przyklejona grucha w postaci ftz...

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    (...) przeciez ten aparat nie ma praktycznie zadnego sensownego szkla natywnego na tę chwilę. Albo manuale albo przyklejona grucha w postaci ftz...
    Jeśli mówimy o małych, jak naleśniki zoomach do matrycy APS-C to ten NIKKOR Z DX 16-50mm (moim zdaniem) jest bezkonkurencyjny, daje bardzo dobry, ostry obraz. Sony SELP1650 ma podobną wielkość ale obrazek z niego jest niestety dużo gorszy. Fujinon XC 16-50 jest już z kolei zauważalnie większy (mówię cały czas o porównywalnym świetle). Każdy zestaw aparat/obiektyw obarczony jest pewnymi kompromisami, wybieramy przecież aparat w zależności od rodzaju wykonywanych zdjęć.

  10. #270

    Domyślnie

    Koleżanka raczej mało wie o możliwościach Z50, no i te tysiące (pardon, "klocki" ) latają w powietrzu. Na f1.2 to się jeden kolega zafiksował, nie uogólniaj, na forum są różni użytkownicy, mnie np. bawi to parcie za wszelką cenę na FX.
    Bardzo jestem ciekaw opinii o 50-250, widział ktoś jakieś sensowne testy?

Strona 27 z 45 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •