Close

Strona 39 z 45 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 443
  1. #381

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Tak robiłem, ale i tak coś mi nie działa. W wolnej chwili ściągnę pełną instrukcję i może coś się uda
    Jest to lekko pokręcone.
    Połączenie Nikona przez siec WiFI służy przede wszystkim do łączenia się z komputerem tam, gdzie istnieje siec WiFi typu infrastructure - np. w domu.
    Połączenie z "urządzeniem inteligentnym", czyli smartfonem, tabletem jest zasadniczo przez bluetooth ALE dodatkowo także przez WiFi aby przesyłać zdjęcia w lepszej jakości. Tyle, że tu nie łączy się w trybie infrastructure, tylko w trybie ad hoc.
    Jeżeli jesteś w domu, twój smartfon jest połączony z domową siecią WiFi. Uruchamiasz w Nikonie połączenie z urządzeniem inteligentnym, następuje połączenie ze smartfonem przez bloototh. Jeżeli jednak ustawiłes także połączenie przez WiFi ze smartfonem, to smartfon musi rozłączyć się z domową siecią WiFi typu infstaructure i przełączyć się na sieć WiFi, którą rozgłasza aparat Nikon w trybie ad hoc.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 19-01-2023 o 15:00 Powód: informacje

  2. #382

    Domyślnie

    Dodam, że na razie nie udało mi się skłonić Nikona i SnapBridge do tego, żeby na telefon były przesyłane tylko te zdjęcia, które wybiorę, zaznaczę że mają zostać przesłane. Pomimo wybrania odpowiedniej opcji w aparacie nadal przesyłane są wszystkie zdjęcia. Okropnie to niewygodne, bo spędzam długie godziny na mozolnym kasowaniu setek nieudanych kadrów.

  3. #383

    Domyślnie

    Hmm... Ale zdjęcia wybierasz z poziomu SnapBridge`a. Po połączeniu obu urządzeń w telefonie powinna wyświetlić Ci się zawartość karty w aparacie i dopiero wtedy decydujesz co pobrać a czego nie.

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Dodam, że na razie nie udało mi się skłonić Nikona i SnapBridge do tego, żeby na telefon były przesyłane tylko te zdjęcia, które wybiorę, zaznaczę że mają zostać przesłane. Pomimo wybrania odpowiedniej opcji w aparacie nadal przesyłane są wszystkie zdjęcia.
    Wyłącz automatyczne wysyłanie w opcjach BT (Select to Send). Strona 314 pełnej instrukcji. To na pewno działa.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Hmm... Ale zdjęcia wybierasz z poziomu SnapBridge`a. Po połączeniu obu urządzeń w telefonie powinna wyświetlić Ci się zawartość karty w aparacie i dopiero wtedy decydujesz co pobrać a czego nie.
    Tak się wybiera do przesłania zdjęcia w pełnej wielkości. Automatycznie wysyłane są foty wielkości 2 Mpix. W zupełności wystarczy, żeby umieścić je na np. FB.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #385

    Domyślnie

    Update AF

    • AF z wykrywaniem oczu jest teraz dostępny podczas nagrywania filmów.
    • Poprawiano działanie wykrywania oczu dla [Automatycz. wybór pola AF].
    • Poprawiono częstotliwość odświeżania pól AF wyświetlanych w trybie podglądu na żywo podczas korzystania z AF ze śledzeniem obiektu oraz AF z wykrywaniem twarzy/oczu.

    https://nikonrumors.com/2023/01/24/n...released.aspx/
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Wyłącz automatyczne wysyłanie w opcjach BT (Select to Send). Strona 314 pełnej instrukcji. To na pewno działa.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Tak się wybiera do przesłania zdjęcia w pełnej wielkości. Automatycznie wysyłane są foty wielkości 2 Mpix. W zupełności wystarczy, żeby umieścić je na np. FB.
    No właśnie mam to zaznaczone - Wybierz, aby przesłać - a i tak uporczywie wysyła mi wszystkie nieudane klatki. Mój aparat to Z30 fw. 1.00.

  7. #387

    Domyślnie

    W pełnej instrukcji jest zapis, że należy się upewnić, że bateria jest w pełni naładowana przez próbą połączenia wifi. Zmieniłem baterię i się udało... Niestety tylko raz, za pomocą WMU. SnapBridge nie dał rady się połączyć ani razu. Kolejna próba się nie udała, nawet z użyciem WMU.
    Mój telefon raczej nie jest przyczyną problemów - łączy się bez problemu z wieloma urządzeniami (głośniki, wieża hifi, radio samochodowe, waga, pralka, zegarek, nawigacja itd....) Zawsze za pierwszym razem, bez instrukcji, bez pilnowania stanu baterii czy innych głupot.
    Podsumowując - takiego łajna jak "wifi by nikon" w życiu nie spotkałem.

  8. #388

    Domyślnie

    Ja miałem też problemy z połączeniem Z50 do laptopa. Raz działało, raz nie. Ściągam zdjęcia przez kabelek....
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behaviour Zobacz posta
    Ja miałem też problemy z połączeniem Z50 do laptopa. Raz działało, raz nie. Ściągam zdjęcia przez kabelek....
    Nigdy w teren nie biorę laptopa... Nigdy też nie użyłem kabelka, zawsze karta wpada do czytnika. Potrzebowałem mieć możliwość przerzucenia jednej czy dwóch fotek w terenie, ale... może kiedyś przejdę na np. sony? Ich chyba nie przerasta technologia wifi...

  10. #390

    Domyślnie

    Przy ok. 75% baterii połączenie WiFi spowodowało nagłą zmianę koloru ikony baterii na czerwony. Zaprzestałem, włączyłem tryb samolotowy, wyłączyłem aparat na 10 sek i po włączeniu znów było ok. 75%.
    Nadal nie wiem, jak ustawić, żeby nie przesyłał na smartfona wszystkich nieudanych klatek.

Strona 39 z 45 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •