Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Walka z gryzoniami a zdalne foto/video

    Temat jak najbardziej powazny i szukam jak najwygodniejszego rozwiazania.

    Otoz myszy zamieszkaly w moim garazu i na strychu. Zamierzam zastawic łapki i jak dotad sprwa jest oczywista.
    To co chce uzyskac to mozliwosc zdalnego podejrzenia czy juz jakies ...synstwo dostalo w leb. Wyjscie na strych nie jest zbyt komfortowe i chcialbym uniknac ciaglego opuszczania drabiny i wchodzenia by sprawdzic lapki na myszy.

    Czy macie jakis pomysl jak skontrolowac aparat (Z6) lub komorke na androidzie by miec mozliwosc zdalnego zrobienia zdjecia lub podejrzenia video live?
    Wiem, ze mozna zdalnie sterowac Z6 z poziomu komorki, ale chyba nie da sie sparowac aparatu tak by go wybudzic z uspienia i zdalnie sie polaczyc (nie akceptujac w aparacie)? Oczywiscie najlepiej by bylo gdyby urzadzenie majace dac podglad bylo caly czas uspione (bateria) a ja mialbym mozliwosc zobaczyc z 2,3 razy dziennie czy cos wpadlo w sidla

    macie jakies pomysly?
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    Kamerka internetowa za 3-4 dychy + aktywny kabel USB 20m za 5 dych?
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  3. #3

    Domyślnie

    wolalbym cos bezprzewodowo. po pierwsze to musialbym kabel usb ciagnac przez 2 pietra (ktos by sie w to na bank zaplatal) a po drugie nie mam ani kamery ani kabla, wiec wydatek ~100zl zeby podgladac lapki na myszy wydaje mi sie troche przesadzona inwestycja
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Ale patrzenie 2-3 razy dzienie czy cos dostalo w leb raczej nie jest powazne.
    Rozstaw lapki, i co 2-3 dni zbieraj osobniki, ktore dostaly w leb i juz.

    Lapki przestana sie zapelniac, znaczy problem rozwiazany.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem jak bedzie na strychu, ale jak mialem lapki w garazu to jak juz jedna mysz sie zlapala to inne nie wpadaly poki nie wywalilem tej zlapanej. nie wiem czy to ma cos wspolnego z zapachem, ale tak bylo.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    nie wiem jak bedzie na strychu, ale jak mialem lapki w garazu to jak juz jedna mysz sie zlapala to inne nie wpadaly poki nie wywalilem tej zlapanej. nie wiem czy to ma cos wspolnego z zapachem, ale tak bylo.
    Akurat, ze niby widzialy ta mysz z przetraconym karkiem i odczzytywaly to jak ostrzezenie? Nie sadze.
    Wpisz na YT "pulpka na myszy" czy po polsku czy angielsku i zobaczysz jak sie stadami lapia nie zwazajac na usmiercone osobniki obok.
    Tylko uwaga, nie iz ta droga kostruowania swoje super pulapki. Ja to droga poszedlem i myszy olaly moja inwencje tworcza i sie nie chcialy lapac.
    Zwykla tradycyjna lapka z OBI za 5 zl zaltwila sprawe.

    Rozstawisz lapki i co drugi dzien bedziesz je oproznial i juz.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    lapki mam nakupowane z lat poprzednich. zastawione. zobacze co sie zlapie. widze tylko, ze na to skubanstwo ani zadne sposoby lapania od setek lat sie nie zmienily ani zadne sposoby obserwacji nie ulegly zmianie i wszystkie blutufy, wifi, snapbridge czy androidy mozna sobie w D wsadzic.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Na myszy najlepsi są mali mruczący mordercy. Szczególnie samice. Tylko uwaga, bo jak wypuścisz już broń biologiczną, to tak łatwo jej nie powstrzymasz. Na myszach się nie skończy.

  9. #9

    Domyślnie

    @HYPER i jak tam lowy i efekty?
    Ile juz myszy odeszlo do krainy gdzie nigdy nie brakuje sera?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #10

    Domyślnie

    @krzysztofz24 jakos idzie
    juz chyba z 12 wybilem, ale ganiam jak glupek po kilka razy dziennie bo jednak lapki 100% skutecznosci nie maja. czasem strzela a mysz sie nie zlapie. jednak idzie powoli do przodu. podstawa to dobry chleb z mnostwem ziarna. probowalem juz i ser i wedline i inne rzeczy, ale nie maja startu do dobrego chleba
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw foto video
    By Simon_ in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-01-2018, 15:19
  2. Głowica video + foto
    By klojt in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 21:02
  3. [ Foto-żart ] Walka z konkurencja w branzy foto
    By jackrabbit in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 23:16
  4. XII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO Łódż 2-5.04.2009
    By Kargulo in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •