Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Potrzebuje pomocy banding HEEEELP!

    Witam sprawa wygląda tak
    mam określone fotki z modelka na tle ciemnym na kompie wszystko wygląda przyzwoicie
    Gdy wstawiam fote na fanpage np na facebooka i otwieram ja albo ktos inny ja na telefonie to na tle pojawia sie okropny banding
    nie wiem jak to zjesc
    zapisywalem juz w png na 8/16 w 72 dpi zawsze to samo na kompie wygląda spoko na telefonie obrzydliwy banding na tle

    Błagam o pomoc ;p

  2. #2

    Domyślnie

    Chłopie nie błagaj, tylko pokaż jakiś przykład - najlepiej plik od Ciebie i link do obrazka, który ma ten banding...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    To po części przez skalowanie i kompresję.

    Spróbuj wrzucić zdjęcie max 2048 na dłuższym boku z dpi nie większym niż 96 dpi nie pamiętam jakie są aktualne rozmiary. Ciągle coś zmieniają.

    Jak to nie pomoże to możesz jeszcze spróbować metodę, która nie zawsze działa, a mianowicie dodać szum w PSie tak max 1% wtedy jest szansa że algorytmy nie będą miały za dużo do popsucia. Kiedyś mi to pomagało, ale dawno nic takiego nie wrzucałem.
    Jest kilka poradników w tym temacie na Youtubie.

    Jeszcze była taka opcja, że jak dodajesz zdjęcie do utworzonego albumu, to można wybrać opcję high quality, działało tylko w albumach.

    Więcej pomysłów nie mam
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #4

    Domyślnie

    W przypadku wyświetlania foty na monitorze, DPI nie ma żadnego znaczenia.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  5. #5

    Domyślnie

    Może właśnie w tym DPI jest przyczyna, skąd pomysł żeby zawracać sobie głowę DPI przygotowując zdjęcia na FB. Gdzie ten Twój docelowy cal z 72-ma punktami ma się znaleźć, na monitorze, na na ekranie telefonu? DPI to się raczej definiuje przy wydruku na określony format papieru. Napisz lepiej ile plik JPG ma na dłuższym boku i jaką stosowałeś kompresję. Może tam leży pies pogrzebany, bo bending powstaje zazwyczaj tam gdzie brakuje informacji i na obrazku jest wtedy widoczna dla oka kwantyzacja czyli brak ciągłości tonalnej. FB psuje obrazek to jest reguła, ale z bendingiem się nie spotkałem jeżeli do FB wysyłam zdjęcie z rozdzielczością 1920 na długim boku i z minimalną kompresją JPG-a.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    To po części przez skalowanie i kompresję.

    Spróbuj wrzucić zdjęcie max 2048 na dłuższym boku z dpi nie większym niż 96 dpi nie pamiętam jakie są aktualne rozmiary. Ciągle coś zmieniają.

    Jak to nie pomoże to możesz jeszcze spróbować metodę, która nie zawsze działa, a mianowicie dodać szum w PSie tak max 1% wtedy jest szansa że algorytmy nie będą miały za dużo do popsucia. Kiedyś mi to pomagało, ale dawno nic takiego nie wrzucałem.
    Jest kilka poradników w tym temacie na Youtubie.

    Jeszcze była taka opcja, że jak dodajesz zdjęcie do utworzonego albumu, to można wybrać opcję high quality, działało tylko w albumach.

    Więcej pomysłów nie mam


    siemanko ustawile dlugi bok tak jak pisales i dupa dodalem szum tez dupa ;/ zrezygnowalem z jpg bo tak mi pisali na grupie fotograficznej i zapisywalem w png tez klops na 8 bitach i 16 podsylam jak to wyglada na telefonie u mnie i znajomych


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu — kopia.png
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	159,6 KB
ID:	31801

  7. #7

    Domyślnie

    Patent z png też już nie działa chyba od jakiegoś czasu....
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    Jest parę metod pozbycia się takiego artefaktu z tła, ale wszystkie - mniej lub bardziej - polegają na dodawaniu szumu lub efektu podobnego do niego. I wcale nie max 1%, tylko tyle, ile potrzeba. Jak nei zadziałało, znaczy to że dodałeś po prostu za mało, bo metoda działa bez pudła.

    Na szczęście tutaj sytuacja jest komfortowa, bo efekt występuje na tle, które łatwo oddzielić od pierwszego planu, więć można to zrobić naprawdę małym nakładem pracy.

    Jak nie zrobisz tego szumem (choć to najprostsze, pod warunkiem, że zrobisz to fachowo), spróbuj użyć np. pędzla Spatter (w PSie Filter > Brush strokes > Spatter, smoothness na 0 lub bardzo małe) na osobnej warstwie, tzn. sklonuj warstwę, użyj Spattera na dolnej, a górną wymaskuj tak, żeby zostały na niej tylko fragment bez bandingu, czyli sama panna. Zadziała, bo musi.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-10-2019 o 21:40
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. Pomocy - banding i flara w canonie
    By Brassai in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 11:07
  2. PS potrzebuje pomocy....!!!
    By Greg77 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 23:24
  3. potrzebuję pomocy!
    By rap_pacjentka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 20:00
  4. potrzebuję pomocy
    By SEBA 1906 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2007, 22:01
  5. D 50 potrzebuje pomocy
    By jasko2727 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2006, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •