Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie zwróciłem uwagi, że on ma cropowe body. Nie przyjąłem tak dużego rozmiaru przedmiotu (to chyba nie jest tak wielkie, zobacz jakie ma lampki po bokach) i tak ogromnych luzów po boku jak Ty.
    Kadr (body FF, szkło 60 mm, macro) o szerokości 1 m ma się z odległości 175 cm, a pełnoklatkowiec ma wtedy przy f 5.6 GO rzędu 25 cm, przy f/8 niecałe 40 cm, ale wolę być pewnym, mieć zapas i stosować f/11, nie trzeba się martwić czy ogniskowanie jest ustawione idealnie. Nic dziwnego, że mamy inne wyniki jak podstawiamy inne dane.
    PS ja studio założyłem w 1990, czyli w październiku stuknie mi 30 lat pracy w studiu
    OK- inne założenia dadzą inne wyniki. Na pewno wystarczyłoby obrócić obiekt i okaże się, że f22 to mało. Choć można też podnieść wysokość fotografowania.

    Co do studia to komercyjne też założyłem w 1990 (wcześniej miałem "artystyczne"). Ale czystej pracy studyjnej to nie mam aż tyle. Ostatnie 12 lat było ciągiem (choć przy różnej intensywności) i pierwszych parę. W międzyczasie zatrudnialiśmy ludzi i tylko kontrolowałem ich pracę (jako jeden z obowiązków). Teraz studio to już okres zamknięty bo kilka miesięcy temu zamknąłem swoje ostatnie. Niewielkie tematy mogę dłubać w domu a większe ewentualnie wynająć.

    Ale w sumie to niespecjalnie płaczę po tym. Po tematach tu poruszanych widać, że fotografem każdy być może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #22

    Domyślnie

    Są takie szpenerskie kable pomarańczowe dedykowane do theteringu Załącznik 71023
    Ale kosztuję kilka razy tyle co kable "nie dedykowane" jak np Kabel 5m od VortexVR do Oculus Link (też 5m i 5GBps)
    Warto przepłacać? Są jakieś różnice/korzyści - poza taką, że trudniej się potknąć o pomarańczowy kabel bo lepiej go widać

    Przykładowe kable:

    https://www.cyfrowe.pl/tethertools-k...gaAoVlEALw_wcB

    https://www.vortexvr.pl/products/ocu...0aAnISEALw_wcB
    D610, D5300, Z30, dawniej: D90, D300, D700, też: C5D, C40D, C20D

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2019, 11:08
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 10:47
  3. Jak? przy jakich ustawieniach? przykład
    By evzu in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 15:07
  4. Pomoc przy ustawieniach aparatu .
    By Mikael1980 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 14:38
  5. sb 28 prosze o pomoc w ustawieniach
    By mmmak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 14:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •