Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    (...)pojawi się ktoś kto tego monitora używa.
    Na tym forum jest kilka osób, które się znają na monitorach, liczę że się ktoś taki wypowie.

    Reszta, która robi wykłady na temat marek, moich potrzeb i tego co widzę niech wstrzyma rumaki, bo to nic nie wniesie do wątku i robi się niepotrzebne bicie piany
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  2. #12

    Domyślnie

    @tbogdanowicz, skalibrowanego monitora nie używa się po to żeby potem oglądali inni zdjęcia na skalibrowanych monitorach, co jak sam zauważyłeś jest rzadkością bo inni mają monitory z marketu, tylko po to żeby Ci inni oglądający zdjęcia na monitorach z marketu mieli te zdjęcia jak najmniej rozjechane, a dokładniej tylko tak rozjechane, jak rozjechany monitor kupili.
    ;]

  3. #13

    Domyślnie

    @Aeon88
    tak, masz rację. Zważ jednak że obecnie produkowane monitory (powyżej pewnego poziomu) są na tyle dobre, że spełniają wymagania amatora. Jak pisałem - to on musi zadecydować czy chce sporo dopłacać do minimalnych przewag, czy też nie. Monitor o który pyta, to nie jest budżetówka z supermarketu, gdzie kolory są kompletnie rozjechane.

  4. #14

    Domyślnie

    Monitor jest jednym z najdłużej używanych sprzętów przez fotografa. W czasie użytkowania jednego monitora najczęściej zmieniamy kilka razy body, kilka razy komputer i z reguły obiektywy też. Eizo np. dawało (nie wiem czy jest to aktualne) gwarancję do 40 000 godzin, czyli 10 lat po 4000 godzin pracy rocznie. Ja osobiście w związku z tym uważam, że oszczędzanie kilkuset złoty na zakupie monitora to kiepski sposób na oszczędzanie. Jeżeli nawet jakiś Acer czy inny monitor "prawie jak NEC" jest po zakupie tak dobry jak NEC czy Eizo, to kto może wiedzieć jak będzie się sprawował za kilka lat, a w całej historii monitorów LCD do fotografii do dzisiaj nie zdarzyło się żeby ktoś wyprodukował monitor równorzędny do tych dwóch firm. Co kilka miesięcy pojawia się jednak jakaś kampania marketingowa, że można już kupić tani i dobry monitor do fotografii, po czym życie wraca do normalności i znowu można kupić tani albo dobry. Jeżeli jednak ktoś się uprze żeby kupić tani i dobry to jego sprawa.
    To oczywiście jest mój bardzo prywatny pogląd na zakup monitora.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @Aeon88
    Monitor o który pyta, to nie jest budżetówka z supermarketu, gdzie kolory są kompletnie rozjechane.
    Dokładnie tak Taki przynajmniej mam zamysł.

    Żeby rozwiać wątpliwości - bo widzę, że tu ciągle trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem:
    @rupi monitory o krytycznym odwzorowaniu koloru i wyśrubowanych parametrach to takie pokroju Eizo ColorEdge/NEC SpectraView Reference a to kompletnie nie jest moja półka, dlatego podałem do porównania dwa modele NECa, które również rozważam bo parametrami mi wystarczą w zupełności. Z drugiej strony pisanie o monitorach marketowych jest nie na miejscu i nic nie wnosi.

    Jak się adminowi chce, to niech posprząta ten wątek
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #16

    Domyślnie

    Sam wałkowałem temat monitora, też tutaj na forum. I na papierze, a już szczególnie w kontekście ceny, podobały mi się różne wynalazki. Przekątna, rozdzielczość, przestrzeń barwna, super odwzorowanie kolorów, rewelacyjne recenzje w necie... I z powodów o których pisze mmluty kupiłem NEC'a.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    I z powodów o których pisze mmluty kupiłem NEC'a.
    Żeby nie było - teraz też mam NECa z podobnej półki, ale swoje już wyświęcił.

  8. #18

    Domyślnie

    W sąsiednim wątku o monitorach jest akurat fragment z życia wzięty, o tym jak długo i z jakim efektem są użytkowane monitory, warto przeczytać - tym bardziej, że osoby sa bardzo wiarygodne. https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ym-LCD/page751. Żeby nie szukać bo wątek jest długi od postu #7508 do #7524.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  9. #19

    Domyślnie

    Mam ten model od miesiąca. Nie sądziłem, że kupię kiedykolwiek monitor Acera, a jednak.
    Generalnie jestem zachwycony i za tę cenę ciężko będzie coś znaleźć sensownego. ok 2100 zł.
    Myślałem nad NEC MultiSync EA245WMi-2 COLOR, Co prawda 3lata gwarancji zamiast 5, ale 4k zamiast FHD robi swoje.
    Kolory świetne. Monitor kalibrowany fabrycznie, bo dołączona jest w pudle kartka z wynikiem kalibracji.
    Obok stoi Eizo 2433W i komfort pracy w lightroomie kosmiczny w porównaniu z FullHD. Ostrość obrazu i ilość szczegółów jakie widać na tym monitorze to jest przepaść w stosunku do tego Eizo, który sam w sobie jest całkiem dobrym monitorem wielozadaniowym i całkiem dobrze też się sprawdza do obróbki zdjęć.
    Na przeglądarkach też monitor dobrze ogarnia kolory. Nie trzeba kombinować z ręcznym włączaniem profili CMS. Co prawda musiałem to zrobić i tylko Chrome był w stanie finalnie wyświetlić dobre kolory na wszystkich moich 3 monitorach podczas jednoczesnego korzystania z tej samej przeglądarki.
    Ten model ma w swojej ofercie Mastiff w sekcji Grafika i Fotografia, wiec to powinno wystarczyć za rekomendację.
    Nie wiadomo tylko czy ten model udał się Acerowi przez przypadek, (nigdy bym nie pomyślał, że będę kupował monitor Acera) czy zmieniają strategię firmy i zaczynają produkować monitory dla bardziej wymagającego użytkownika.
    o HDR zapomnijcie, bo to marketingowa ściema w tym modelu. Jego jasność do 350 cd/m2

    Podsumowując to jest monitor bardzo dobry w tej cenie i zaryzykuję stwierdzenie, że najlepszy w tym przedziale do fotografii. Jest też model 32 calowy też 4K, ale tam już wielkość plamki nie jest tak mała, jak wiadomo, więc ostrość nie będzie aż tak powalająca jak tutaj.
    Jak coś chcecie wiedzieć to piszcie.
    Jakiś aparat, parę obiektywów, jakieś lampy = kilka kilogramów złomu

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Monitor Acer K222HQLCbid 4ms HDMI DVI FullHD
    By jacekni in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2019, 16:35
  2. Acer G245H i rozciągnięty obraz
    By jac0205 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 19:30
  3. Netbook ACER, wymaiana RAM i gwarancja
    By asche in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 05:44
  4. Acer problem ze znalezieniem sterowników
    By Kuba_ in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 22:40
  5. dysk w netbooku acer- prosze o rade
    By remnaj in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •