Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Monitor Acer ProDesigner PE270K

    Hej,

    jak w tytule - warto kupić ten monitor do obróbki? Na papierze wygląda logcznie, ale bardzo niechciałbym wtopić.
    Szczególnie interesuje mnie porównanie z EA275UHD ewentualnie EA275WMi (chociaż tu roździelczość inna).

    Od razu zaznaczę, że krytyczne odwzorowanie koloru nie jest mi potrzebne
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  2. #2

    Domyślnie

    Koledzy są już chyba zmęczeni zapytaniami o wynalazki Acer/ Asus/ Benq. Sam zastanawiałem się nad wynalazkiem typu Benq... jednak wielkość matrycy/ rozdzielczość/ przestrzeń barwna/ odwzorowanie koloru za niską relatywnie cenę brzmi podejrzanie... No i wybrałem NEC-a

    Nie rozumiem "monitor do obróbki" i "krytyczne odwzorowanie koloru nie jest mi potrzebne". To kup coś z marketu, tylko to się kłóci ze sobą. Rozumiem, że nie potrzebujesz AdobeRGB, ale dobre odwzorowanie do obróbki jak najbardziej.

    Coś tam poszukałem o tym Acerze, i o ile testy wyglądają SUPER, tak na forach ludzie radzą kupić coś "słabszego" w tym przedziale cenowym z NEC'a lub EIZO.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  3. #3

    Domyślnie

    Z tymi genialnie oddającymi kolor monitorami to jest tak jak ze sportowymi samochodami jeżdżącymi po ulicach. Można nimi pojechać bardzo szybko, ale w praktyce większość właścicieli robi to sporadycznie w dodatku wykorzystując niewielką cześć ich możliwości.
    Na tych super monitorach można obrabiać zdjęcia z idealnie dobranym balansem kolorów i jasnością a później oglądać je tylko na innym idealnie skalibrowanym monitorze, ewentualnie na wydruku z doskonałego laboratorium. Ale kto tak robi?
    Zdjęcia z tych monitorów najczęściej są oglądane w necie i/lub trafiają do rodzinnych albumów.

    Oczywiście, jak ktoś ma monitor źle ustawiony, to później nie może zrozumieć że to co dostał z lab'u to coś zupełnie innego niż widział na monitorze. I oczywiście monitora za przysłowiowe 500 zł zwykle nie da się dobrze ustawić. Ale monitory pokroju tych jaki podlinkowałeś, zwykle bez problemu się odpowiednio wyreguluje.

    Sam od kilku lat używam NEC'ów, ale w czerwcu mój ociec kupił mojej mojej córce (wnuczka skończyła szkołę) monitor jednej z tych tych wymienionych firm, płacąc poniżej 2000 zł (celowo nie napiszę który, bo zaraz będzie krzyk, że to szmelc i szukanie w internecie informacji, że komuś, kiedyś coś się z nim przydarzyło).
    Gdy postawiłem koło siebie mój (dla mnie drogi) monitor i ten kosztujący mniej niż połowę tego co ja zapłaciłem, to różnicy nie widać. I teraz mam się cieszyć, że córka ma dobry monitor, czy irytować że przepłaciłem za swój???

    Pewnie zaraz pojawią się sprzedawcy którzy starają się robić z siebie jedyne zaufane źródło informacji (wiele razy wypisywali jak to testy wykazujące prawidłowe oddanie kolorów przez monitory inne niż przez nich sprzedają jako niewiarygodne).
    Zaczną pisać że gdy pomierzysz na całej powierzchni matrycy, to okaże się że te super hiper monitory mają równomierniejsze podświetlanie, że są stabilniejsze itp.
    Jeśli wszystko pomierzyć to okazuje się że faktycznie jakieś różnice są. Ale patrząc "gołym okiem" zwykle tych różnic nie widać. A w internecie i po wydruku w typowym, nawet przyzwoitym lab'ie - nie ma możliwości tych różnic dostrzec.

    Czy chcesz płacić za tą różnicę? To już Twój wybór.

  4. #4

    Domyślnie

    "jak ze sportowymi samochodami jeżdżącymi po ulicach. Można nimi pojechać bardzo szybko, ale w praktyce większość właścicieli robi to sporadycznie w dodatku wykorzystując niewielką cześć ich możliwości."- to, że ktoś ma szybki samochód, nie znaczy, że ma jeździć jak idiota narażając siebie i innych. Ale za to, jak przyjdzie mu na ruchliwej drodze wyprzedzić tira/ traktor/ dziadka pędzącego 40km/h, to zrobi to szybciej, sprawniej i bezpieczniej. I po to też kupuje się takie auta.


    "Na tych super monitorach można obrabiać zdjęcia z idealnie dobranym balansem kolorów i jasnością a później oglądać je tylko na innym idealnie skalibrowanym monitorze, ewentualnie na wydruku z doskonałego laboratorium. Ale kto tak robi?
    Zdjęcia z tych monitorów najczęściej są oglądane w necie i/lub trafiają do rodzinnych albumów."- argument dyskutowany już wiele razy.

    Idąc tropem motoryzacji, zawsze można powiedzieć, że samochód za 60tyś jest tak dobry jak ten za 160tyś, a ten jak ten za 300tyś. i jakość, komfort, wyposażenie maja takie same.

    Zadaj sobie pytanie, czy wolisz "lepszy wypas" niepewnej jakości, czy może mniej wodotrysków ( rozdzielczość, przestrzeń)- ale za to pewne. Monitora nie kupuje się na rok, dwa... raczej
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  5. #5

    Domyślnie

    Fajnie chłopaki, ale poczekam na kogoś kto wie o czym pisze
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #6

    Domyślnie

    Ja po >20 latach pracy w IT niczego co ma napis Acer nie dotykam nawet kijem. Co nie zmienia faktu, że na obrazku to ładny monitor.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 06-10-2019 o 15:34
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    to, że ktoś ma szybki samochód, nie znaczy, że ma jeździć jak idiota narażając siebie i innych. Ale za to, jak przyjdzie mu na ruchliwej drodze wyprzedzić tira/ traktor/ dziadka pędzącego 40km/h, to zrobi to szybciej, sprawniej i bezpieczniej. I po to też kupuje się takie auta
    W punkt ..."uwielbiam" to pier...nie: po co ci taki mocny samochód...
    Z monitorami można by analogicznie, nawet jak nie zawsze korzystasz to lepiej jak jest więcej.

  8. #8

    Domyślnie

    @rupi
    Napisałem że używam NEC'a, i że przy postawieniu koło siebie GOŁYM OKIEM nie widać różnicy, ale przy pomiarach wyjdą.
    Skoro chcesz porównań cenowych samochodów, to raczej spójrz na kupno Volvo S60 i Opla Insignia. Chodzi mi o trwałość, jakość podzespołów, komfort zawieszenia, wytłumienie wnętrza itd.

    Chcesz dopłacić do lepszej marki to możesz. Ale jeśli ma to być samochód do jeżdżenia "wokół komina", to warto się zastanowić czy warto.

    Z tymi monitorami jest tak samo. Jeśli się wie że będzie źródłem dochodu, to wtedy powinno się brać to co zapewni najlepsze oddanie kolorów itd., jeśli tylko do hobby, to warto się zastanowić, czy się chce dopłacać.
    Oczywiście jak kogoś stać, to może zarówno monitor mieć z najwyższej półki i używać tylko do hobby jak i samochodem za 2 000 000 jeździć głównie do osiedlowego sklepu.

    Ale nie robię więcej offtopa.
    @adrian
    rozumiem że czekasz aż wypowiedzą się handlarze monitorów, namawiający do kupna znacznie droższych modeli, bo użytkowników tego Acer'a za wielu raczej nie znajdziesz. OK, to Twoje prawo.

    Pozdrawiam,
    T.B.
    Ostatnio edytowane przez tbogdanowicz ; 06-10-2019 o 16:57 Powód: literówka wyjDą

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @adrian
    rozumiem że czekasz aż wypowiedzą się handlarze monitorów, namawiający do kupna znacznie droższych modeli, bo użytkowników tego Acer'a za wielu raczej nie znajdziesz. OK, to Twoje prawo.
    LOL, skąd ten wniosek?

  10. #10

    Domyślnie

    Bo najczęściej tak się kończą takie tematy.

    Ale oczywiście mogę się mylić i pojawi się ktoś kto tego monitora używa.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Monitor Acer K222HQLCbid 4ms HDMI DVI FullHD
    By jacekni in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2019, 16:35
  2. Acer G245H i rozciągnięty obraz
    By jac0205 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 19:30
  3. Netbook ACER, wymaiana RAM i gwarancja
    By asche in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 05:44
  4. Acer problem ze znalezieniem sterowników
    By Kuba_ in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 22:40
  5. dysk w netbooku acer- prosze o rade
    By remnaj in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •