Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6/7 vs Nikon D5

    Witajcie!

    Potrzebuje porady! Wiem, ze w tym temacie bylo juz mnostwo - i dlatego ciezko mi sie przekopac przez wszystkie posty. Moze jakas dobra duszyczka mi cos tutaj napisze, bo ma doswiadczenie z obiema puszkami. Lub skieruje do odpowiedniego watku?
    Pytanie jest - Bezlusterkowy Nikon czy Nikon D5

    Fotografuje teraz D800 i D3 moda i portrety. Duzo pleneru, swiatla studyjne i swiatlo naturalne. Wiec w zasadzie odpowiada mi
    Martwi mnie troche, ze przy bezlusterkowym musialabym wymienic wszystkie/wiekszosc swoich obiektywow, co sprawi ze nie bedzie taki wcale tanszy niz D5. Bardzo podoba mi sie plastyka D5, ale to duzy i juz starawy sprzet.


    Jakies przemyslenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego musiałabyś wymieniać obiektywy? Przecież przez FTZ będzie wszystko działało. Jeżeli nie potrzebujesz pancerności, szybkiej to D5 może być przerostem formy nad treścią. Swoją drogą czy on jest stary... hmmm... stary to jest D3

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli dobrze rozumiem to przez FTZ bedzie wszystko dzialalo ... chyba ze obiektywy ktore masz nie sa na tej liscie https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...t-adapter.page
    Autofocus na przyklad nie bedzie dzialac.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Asia, stęskniłem się
    Napisz jakie masz szkła to ci napiszemy czy musisz wymieniać. Pamiętam miałaś Nikkora AF-S 24-70/2.8 - spoko, działa z FTZ. Chyba 85/1.4D - ten nie będzie miał AF, Z-ki nie obsługują śrubokrętów.

    Natomiast ja bardzo chcę sie przenieść na Nikona Z ze względu na eyefocus. To rewelacyjnie ułatwia fotografowanie modelek. Mogą wreszcie byc dynamiczniejsze, mogą ci wędrować w kadrze, nie trzeba trzymać głowy/oka w punkcie AF. I to w dodatku można pracować na przysłonie 1.4. Tego nie zrobisz z lustrzanką. Zalecam przesiadkę na Z7.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qstra Zobacz posta
    Witajcie!

    Potrzebuje porady! Wiem, ze w tym temacie bylo juz mnostwo - i dlatego ciezko mi sie przekopac przez wszystkie posty. Moze jakas dobra duszyczka mi cos tutaj napisze, bo ma doswiadczenie z obiema puszkami. Lub skieruje do odpowiedniego watku?
    Pytanie jest - Bezlusterkowy Nikon czy Nikon D5

    Fotografuje teraz D800 i D3 moda i portrety. Duzo pleneru, swiatla studyjne i swiatlo naturalne. Wiec w zasadzie odpowiada mi
    Martwi mnie troche, ze przy bezlusterkowym musialabym wymienic wszystkie/wiekszosc swoich obiektywow, co sprawi ze nie bedzie taki wcale tanszy niz D5. Bardzo podoba mi sie plastyka D5, ale to duzy i juz starawy sprzet.


    Jakies przemyslenia?
    Jako posiadacz D5 i zety6/7 do tego co robisz czyli sesje poleciłbym z7.
    Ale z większymi szkłami żeby wstydu nie było na sesjach że z kompaktem przyszłaś.
    Pewnie wiesz o co chodzi

    A jak się zdecydujesz na na D5, poczekaj do grudnia na ogłoszenie D6, może spadną ceny D5.

  6. #6

    Domyślnie

    ha! z tym kompaktem to zabawne, bo prawdziwe. nie ma jak zrobic marne pierwsze wrazenie przychodzac z (w oczach klienta) "nieprofesjonalnym" sprzetem.
    Niestety, nie za bardzo moge czekac az do grudnia a w przypadku Z6/7 roznica w cenie o wiele tanszego z6 kontra kilka dodatkowych parametrow z7 (ale juz gorsze ISO) ... Co mi umknelo, ze polecasz jednak z7?

    Jacku, moje szkla:
    - Nikkor AF 50mm 1.4D
    - Nikkor AF 85mm 1.4D
    - Nikkor AF-S Micro 105mm 2.8G ED
    - Nikkor AF-S 28mm 1.4E ED
    - Nikkor AF-S 24-70/2.8 i

    Czyli dobrze rozumiem, ze AF nie bedzie dzialac w moich ulubionych stalkach? Czy sa jakies dobre zamienniki?
    Ostatnio edytowane przez qstra ; 01-10-2019 o 00:30

  7. #7
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Juz teraz za duza woda jest mocna przecena na D5. Cos chyba kolo 1000$ w dol. Zapewne w Europie tez ceny spadna niebawem.

    Ja mysle ze Z7 bedzie dobrym wyborem. Gdybym robil sesje to wlasnie w ta strone bym poszedl. Stalki f1.8 dobre optycznie. Zapowiadane sa 35/50/85 f1.2. Aczkolwiek mozna chwile poczekac az wyklaruje sie sytuacja z gripem. Nie chce spekulowac czy beda przyciski czy nie... lepiej poczekac.
    Mysle ze dla fotografa ktory robi sporo pionowych kadrow to moze byc decydujaca sprawa.

    No chyba ze robic kadry pionowe poziomo i pozniej kadrowac

    PS.
    Jezeli chodzi o obiektywy to prawie wszystko bez srubokreta powinno dzialac przez adapter FTZ. Zreszta ktos podlinkowal liste kompatybilnych obiektywow. Tutaj ograniczeniem jest tylko fantazja i kasa.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 01-10-2019 o 00:31

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qstra Zobacz posta
    ha! z tym kompaktem to zabawne, bo prawdziwe. nie ma jak zrobic marne pierwsze wrazenie przychodzac z (w oczach klienta) "nieprofesjonalnym" sprzetem.
    Niestety, nie za bardzo moge czekac az do grudnia a w przypadku Z6/7 roznica w cenie o wiele tanszego z6 kontra kilka dodatkowych parametrow z7 (ale juz gorsze ISO) ... Co mi umknelo, ze polecasz jednak z7?

    Jacku, moje szkla:
    - Nikkor AF-D 50mm 1.4
    - Nikkor AF-D 85mm 1.4
    - Nikkor AF-S Micro 105mm 2.8G ED
    - Nikkor AF-S 28mm 1.4E ED
    - Nikkor AF-S 24-70/2.8 i

    Czyli dobrze rozumiem, ze AF nie bedzie dzialac w moich ulubionych stalkach? Czy sa jakies dobre zamienniki?
    Będzie działać wszystko przez FTZ, mało tego Twoje szkła madmuazelle nabiorą wiatru w żagle, koniec z nietrafieniami i BF/FF
    Z7 więcej materiału, więcej szczegółów, ale Z6 spokojnie obleci też.

    Na Twoim miejscu pozbyłbym się: 50 i 85 1.4, chyba że lubisz aberracje.

  9. #9

    Domyślnie

    Czytajac co fotografujesz to ja bym inaczej postawil pytanie.
    -Z7 czy D850.
    Z D850 zostaja twoje ulubione stalki.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Na Twoim miejscu pozbyłbym się: 50 i 85 1.4, chyba że lubisz aberracje.
    Co proponujesz? To sa dwie stalki na ktorych najwiecej robie zdjec. Ale sa tez przez to najbardziej zuzyte i potrzebuja wymiany

    P.S. Swietna informacja z tym FTZ - to chyba mnie przekonuje zeby jednak pojsc w Z i przelknac brak luster

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jestem tak bardzo rozczarowana D800, ze calkowicie odrzucilam te serie

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •