Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Tanio i dobrze, czyli 18-55, czy coś innego?

    Hej. Czy są na sali specjaliści albo lepiej zorientowani w DXowych kitach? 18-55/3.5-5.6 występuje o ile się zorientowałem w kolejnych wersjach:

    1. AF-S 18-55 G ED
    2. AF-S 18-55 G ED II
    3. AF-S 18-55 G VR
    4. AF-S 18-55 G VR II
    5. AF-P 18-55 G
    6. AF-P 18-55 G VR

    I teraz pytanie: Między którymi wersjami widać wymierną różnicę w jakości obrazka? Zależy mi na możliwie maksymalnej jakości od brzegu do brzegu na f5.6 i f8 - niestety na szerokim końcu.
    AF, VR nie grają większej roli.
    Skłaniam się ku VR II, ale może będziecie mieć jakieś uwagi lub pomysły na ekwiwalenty spełniające ww. kryteria? Czyli tani, szeroki kąt na DX (powiedzmy ok 16~20mm), super jakość na f5.6 i f8.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    A pod jakie body, bo AF-P tylko z nowszymi działają?
    Swoją drogą to faktycznie tych wersji kitów natłukli, chyba im nowsza tym jednak lepsza.

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej pod starsze body, no ale informacja czy AF-P jest widocznie ostrzejsze w tym zakresie też była by przydatna.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Raczej pod starsze body, no ale informacja czy AF-P jest widocznie ostrzejsze w tym zakresie też była by przydatna.
    Co Ci przyjdzie z tego, że AF-P ostrzejszy, jak na starszych puszkach nawet ręcznie nie wyostrzysz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Co Ci przyjdzie z tego, że AF-P ostrzejszy, jak na starszych puszkach nawet ręcznie nie wyostrzysz?
    Przyjdzie mi to, że fajnie było by zebrać info o różnicach między wszystkimi dostępnymi kitami. Na starszej puszce się nie wyostrzy, ale na nowszej się wyostrzy. Moim zdaniem wątek o wszystkich kitach ma większy sens, niż wątek tylko o niektórych.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    18-55 VR II z ten składany jest bardzo dobry, AF-P VR moim zdaniem najlepszy ale trzeba do czegoś podpiąć z czym działa.
    Do starszego sprzętu ładnie utrzymane 18-70 jest bardzo dobre, a jak jest śrubokręt to polecam 28-105mm D f/3.5-4.5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Przyjdzie mi to, że fajnie było by zebrać info o różnicach między wszystkimi dostępnymi kitami. Na starszej puszce się nie wyostrzy, ale na nowszej się wyostrzy. Moim zdaniem wątek o wszystkich kitach ma większy sens, niż wątek tylko o niektórych.
    Rozumiem.
    Problem taki, że kiciaki to raczej mało kto testuje.
    DxO twierdzi, że na 18/8 najostrzejszy jest 18-105. Choć różnica nie jest wielka.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Hej. Czy są na sali specjaliści albo lepiej zorientowani w DXowych kitach? 18-55/3.5-5.6 występuje o ile się zorientowałem w kolejnych wersjach:

    1. AF-S 18-55 G ED
    2. AF-S 18-55 G ED II
    3. AF-S 18-55 G VR
    4. AF-S 18-55 G VR II
    5. AF-P 18-55 G
    6. AF-P 18-55 G VR

    I teraz pytanie: Między którymi wersjami widać wymierną różnicę w jakości obrazka? Zależy mi na możliwie maksymalnej jakości od brzegu do brzegu na f5.6 i f8 - niestety na szerokim końcu.
    AF, VR nie grają większej roli.
    Skłaniam się ku VR II, ale może będziecie mieć jakieś uwagi lub pomysły na ekwiwalenty spełniające ww. kryteria? Czyli tani, szeroki kąt na DX (powiedzmy ok 16~20mm), super jakość na f5.6 i f8.

    Pozdrawiam.
    Do tego co napisałeś zamiast zastanawiać się nad Nikorem 18-55 wolał bym Tamrona 17-50*. Tyle ze jest od kita cięższy.
    Dlaczego nie Sigmę... bo Sigma jest już droższa a Tamrona można kupić za około 500zł. Sigmy w tej cenie nie dostaniesz.

    Ja bym polował na: Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF] Nikon
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    Obstawiałbym 18-55VR II. Jeżeli zależy Ci na manualnym ostrzeniu, to tylko 18-70, ale on jest dużo większy i cięższy. VR II może go pobić optycznie (kontrastem).
    | D5200 | N60/2.8D |

  10. #10

    Domyślnie

    Jak potrzeba niedrogo, dobrze i szeroko to poszukaj 16-85vr. Szkło trochę niedoceniane a i optycznie i mechanicznie bardzo zacne. Całe lata mi służyło z D300s i D7100 i bardzo dobrze he wspominam.
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Macro do FX - tanio i dobrze
    By Julius in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2018, 14:55
  2. Dobrze i tanio w zakresie ca. 50-150
    By YaPKnn in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 18:21
  3. tanio a dobrze
    By pyziol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 15:33
  4. Tanio i dobrze (?)
    By ftd in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 17:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •