Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Twardy orzech do zgryzienia...

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
    Może i jestem niereformowalnym laikiem i domyślam się, że za chwilę posypią się gromy i nie jednego z Was zirytuję swoimi dylematami.
    Dlatego z góry bardzo proszę Was o wyrozumiałość i pomoc w rozwiązaniu nurtującej mnie zagwozdki i serdecznie dziękuję za wszelką pomoc z Waszej strony.

    Jestem posiadaczem Nikona D80 z kitowym obiektywem DX AF-S NIKKOR 18-70mm 1:3.5-4.5G ED. Kupiłem go lat temu, jeszcze przed urodzeniem się mojego syna, z myślą o fotografowaniu właśnie jego, jak dorasta etc. i nie tylko...
    Niestety życie weryfikuje zapędy, a noszenie aparatu, pchanie wózka, noszenie siat z zakupami jednocześnie...,wyklucza poświęcenie się fotografowaniu...brak rąk i głowy do tego...
    Poręczny smartphone ratował całą sytuację ale..., to nie to... Sami doskonale wiecie...
    Teraz gdy syn podrósł i jest bardziej samodzielny, mogę chociaż po części oddać się swojemu hobby i być może zarazić jego tą dziedziną...
    Niestety posiadam tylko i wyłącznie ww.zestaw...umarłem w kit-cie.
    Do szczęścia brakuje mi lampy i jakiegoś przyzwoitego szkła o statywie nie wspomnę, chociaż i on, nie ukrywam przydałby się.
    Co mnie ogranicza? Budżet...

    Po przeanalizowaniu forum i innych źródeł informacji, dalej jestem w kropce...Co wybrać?
    Ostatnio dostrzegłem kilka obiektywów i lamp w ofercie znanego wszystkim marketu "Euro...".
    Co mnie tam przyciągnęło? Korzystna cena, możliwość kredytowania 0% i jakieś rabaty...
    Boję się kupować używanego sprzętu, dlatego takie miejsca, ja ww. są dla mnie wybawieniem..., no i oczywiście Wy...
    Nie chcę tkwić dalej w miejscu, chcę się rozwijać i mam nadzieję, że Wy mi w tym pomożecie...
    Dodam jeszcze, że łączne koszty do 2000pln-maks., "teoretycznie" podkreślam, grają dość istotną rolę, bo nie chcę tkwić w kredycie przez długie miesiące.

    Poniżej przedstawiam moje typy, chociaż inne sugestje także wezmę pod uwagę.
    Interesuje mnie portret, krajobraz + przyroda, zwierzęta dzikie i domowe także, architektura, sport, reporterka- fot.uliczna...

    1.Lampy:

    1.1
    https://www.euro.com.pl/lampy-blysko...do-nikon.bhtml
    1.2
    https://www.euro.com.pl/lampy-blysko...8n-nikon.bhtml

    2.Obiektywy:

    2.1
    https://www.euro.com.pl/obiektywy/ni...x-nikkor.bhtml
    2.2
    https://www.euro.com.pl/obiektywy/ni...m-f-1-8g.bhtml

    Myślałem jeszcze o takim
    Nikon Nikkor 18-300 mm f/3.5-5.6G ED VR, ale póki co mogę tylko myśleć bo cena zabija..., a może to?

    2.3
    https://www.euro.com.pl/obiektywy/ta...vc-nikon.bhtml

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc i nie wieszanie na mnie psów.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirwo Zobacz posta
    Interesuje mnie portret, krajobraz + przyroda, zwierzęta dzikie i domowe także, architektura, sport, reporterka- fot.uliczna...
    Przy takich założeniach, 2k to może być mało.

    Ad.1 - Yn968 ogólnie lepszy, ma sterownik do lamp zdalnych.
    Oczywiście wiesz, że do ceny lamp musisz doliczyć ceny akumulatorków i ładowarki, chyba że już masz.

    Ad.2
    Jak coś do wszystkiego, to do niczego.
    A ten Tamron, to w ogóle ma kiepskie opinie.

    Zasugerowałbym S17-50/2.8 + yn968, ale to już jest 2k.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Jako były posiadacz D80, N35 f1.8 i nadal bieżący lampy Yongnuo pierwszej generacji, skoro masz 2000 to pomyśl nad zmianą puszki. Używane D7000 dostaniesz za ok 1000 zł, a to ma o niebo większe możliwości niż D80. Sam nie dawno swojego sprzedałem za tyle. N35 f1.8 jak najbardziej, jedna ogniskowa ale za to najbardziej uniwersalna. I na lampę też jeszcze starczy.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  4. #4

    Domyślnie

    Akurat obiektyw, który masz jest bardzo dobry. Szybki i dosyć jasny. Jeszce sprzed plastikowych kitów 18-55. Do D80 niczego więcej nie trzeba.
    Jeśli kupować, to 50/1.8G do portretu.

    Do sportu i dzikiej zwierzyny z D80 bym nie startował (chociaż kiedyś robiłem na D70). A na pewno nie z obiektywami typu 18-200.

    Jak kolega wyżej, sugerowałbym zbieranie na nową puszkę. D7000 bardzo dobrze wspominam, ale nie obsługuje on nowych obiektywów AF-P (bardzo szybkie, ostre i tanie)
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Smaczny orzech
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 20:13
  2. [ Krajobraz ] Twardy orzech do zgryzienia
    By borysek01 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 02:08
  3. [ Krajobraz ] Orzech w mordę ...
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 14:50
  4. [ Makro ] Twardy...
    By Burkinafaso in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 21:02
  5. Helmut Newton. orzech twardy...
    By mrooce in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •