Wybór 70-200 f4 to świetny wybór, bardzo dobry AF i szybki, mega zaletą jest to stałe światło i jego waga. Niezgodzę się z tym, że to długie szkło, prawie to samo co N70-300 VR. Dodatkowo ma jedną zaletę IF, podobnie jak N16-35, szkoda, że nie ma tego typu szkła na standard zoom'ie. 27000 za używkę to ciut dużo... Ja w ubiegłym roku wyrwałem go jak dobrze pamiętam za 2400, ale nie powiem, polowałem na taką sztukę chyba ze 3 miesiące

Sam miałem wcześniej kilka lat temu N55-300 DX, który to wykańczał moją psychikę przez kijowy AF, że kręcił mordką, powolny, itd... Wymieniłem go na N70-300 VR, ogólnie rzecz biorąc nie powiem złego słowa na ten obiektyw, bo był dla mnie swego rodzaju petardą z D7000, mocno odżyłem po tym N55-300. Ogólnie pewnie dalej bym go używał i miał, gdy nie mały mankament, nie miał uchwytu statywowego, na którym zaczęło mi zależeć. I w sumie to był główny powód czemu zamieniłem na N70-200 f4.
Jak dodatkowo dołożysz do niego TC 1.4 III to w sumie masz ten N70-300. Fajne uniwersalne szkło jak i rozwiązanie. Polecam!