Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Szkło też - choć proponowałbym jakieś 35 1.8, w przeciwieństwie do kita zrobi też zdjęcia w słabszym zastanym albo jakiś portret z lekko rozmytym tłem.
    Gdy wystąpią problemy ze światłem - przypuszczam, że od jasnego obiektywu lepsza byłaby zewnętrzna lampa błyskowa. Przysłona 1,8 oznacza BARDZO płytką głębię ostrości. A tatuaże to obiekty 3D.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Pytanie do czego mają być te foty.
    99,9% Instagram. Jednak nie wiem, co autor wymyśli w przyszłości (druk, portfolio).


    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Gdy wystąpią problemy ze światłem - przypuszczam, że od jasnego obiektywu lepsza byłaby zewnętrzna lampa błyskowa. Przysłona 1,8 oznacza BARDZO płytką głębię ostrości. A tatuaże to obiekty 3D.
    Dokładnie, ze strony świetlnej już jest all under control .

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Gdy wystąpią problemy ze światłem - przypuszczam, że od jasnego obiektywu lepsza byłaby zewnętrzna lampa błyskowa. Przysłona 1,8 oznacza BARDZO płytką głębię ostrości. A tatuaże to obiekty 3D.
    A to nie można szkła 1.8 przymknąć? Zresztą 1.8 na cropie to nie jest wcale jakaś BARDZO płytką głębia. Nie fotografowałem tatuaży, ale kojarze zdjęcia gdzie np jest cała noga pokazana albo ręka i wtedy z takiej odległości raczej nie będzie problemu z GO, zwłaszcza na DX. Przy jakichś małych, przy zbliżeniu to wystarczy przymknąć i wychodzi na to samo. Kita nie otworzysz bardziej.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    A to nie można szkła 1.8 przymknąć?
    Można, ale wtedy nie będzie "jasno".

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Zresztą 1.8 na cropie to nie jest wcale jakaś BARDZO płytką głębia.
    To jest określenie względne. Jak dla mnie to jest bardzo płytka głębia.

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Kita nie otworzysz bardziej.
    Z drugiej strony zmienna ogniskowa też może się przydać, podobnie jak niezłe możliwości "makro", którymi mogą pochwalić się kity 18-55 od Nikona. To jest tradycyjna kwestia wyboru - jasność lub zoom.
    Dodatkowe ograniczenie: budżet. Gdyby nie to, można by się zastanawiać nad Sigmą 17-50.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie jestem fanatykiem instagrama, ale jak cos tam przegladam, to 1mpix to absolutne maximum dla zamieszczonych zdjec :P To tak odnosnie rozdzielczosci :P

  6. #16

    Domyślnie

    robiłem tatuaże, robiłem stroje i detale strojów dla nurków, najlepiej spisywała się 50/1.8 plus ewentualnie soczewka makro, a do tego może być d200, d300 plus jakaś lampka, budżet wystarczy
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. sprzęt do zdjęć makijażu
    By Nowicjuszka.@ in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 17:47
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 19:23
  3. Geotagowanie zdjęć - sprzęt.
    By dem in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 22:49
  4. Zdjęcie świeżego tatuażu
    By maly78117 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •