Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: D750 vs. D500

  1. #1

    Domyślnie D750 vs. D500

    Witam

    Może zacznę od tego jaki rodzaj fotografii uprawiam. Ok 50% zdjęć jakie obecnie wykonuje są to zdjęcia koncertowe lub wydarzeń kulturalnych. Zwykle sale koncertowe, konferencyjne, muzea i ogólnie pomieszczenia. W związku z tym wartości ISO bywają znaczne. Druga połowa zdjęć to taka zwykła reporterka.

    Fotografuję nikonem d300s + T17-50, N50, N85, S70-200. Z aparatu jestem mega zadowolony ale przyszedł czas na zmiany wymuszone rodzajem uprawianej fotografii. Jeśli chodzi o puszkę d300s to jestem zadowolony bardzo i zamierzam nadal jej używać. Do zakupu nowego body skłania mnie jednak konieczność używania wysokiego ISO. Obecnie nie wychodzę poza granicę ISO1600, max 2000 trochę dlatego, że robi się kaszana a trochę dlatego że zwykle nie mam potrzeby. Jednak tak 6400 czasami dałoby większą swobodę. Chciałbym połączyć dwie cechy w jednym body a mianowicie wysokie używalne ISO oraz fantastyczną ergonomię d300s. Wiem, że jeśli chodzi o sam obrazek to brać d750 i nie zastanawiać się ale prawdę mówiąc biorąc ten aparat do ręki poczułem się jakbym cofał się o krok w tył. Odwrotne wrażenie miałem biorąc do ręki d500. Moje pytanie kieruje do osób które miały/mają do czynienia z tymi dwoma body. Czy przy fotografii jaką wykonuję zdecydowały by się na d750 czy d500. Czy różnica w ISO do 6400 jest na tyle znaczna, że powinienem zdyskwalifikować d500, ignorując jego inne zalety? Czy posiadane obiektywy nie zniwelują przypadkiem efektu skoku jakości obrazka z fx w stosunku do dx? Co byście radzili?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez szoton ; 24-09-2019 o 19:46

  2. #2

    Domyślnie

    Mam d500 - nie kupiłbym DX jeśli miałbym zajmować się fotografią koncertowo-imprezową. Pewnych wartości ISO nie przeskoczysz i już. Do reporterki, w przyzwoitszym świetle już lepiej.

  3. #3

    Domyślnie

    Pomimo genialności D500 do Twojej fotografii D750 będzie kosmicznie lepszy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Pomimo genialności D500 do Twojej fotografii D750 będzie kosmicznie lepszy.
    Do podobnego wniosku powoli dochodzę. Czas się pogodzić z genialną ergonomią do której przyzwyczaiło mnie d300s

    A mam jeszcze takie głupie pytanie, które wynika raczej z niechęci we wchodzenia w techniczne szczegóły oraz nieużywania (poza analogiem) nigdy wcześniej pełnej klatki. Otóż zdjęcia koncertowe robię najczęściej w dość przestronnym wnętrzu co sprawia, że zwykle używam dłuższych ogniskowych...w sumie mam bardzo sporo zdjęć na 200mm. Jest to wygodne bo mogę fotografować nie stercząc pół metra od sceny i nie rozpraszam swoją obecnością muzyków oraz nie zasłaniam nikomu z publiczności (widownia to miejsca tylko siedzące). Moje pytanie brzmi: czy korzystając z trybu dx na d750 spadnie jakość obrazu na wysokim ISO względem tego samego zdjęcia wykonanego na fx? Czy efekt użycia trybu dx będzie identyczny jak w przypadku cropowania w postprodukcji?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szoton Zobacz posta
    Czy efekt użycia trybu dx będzie identyczny jak w przypadku cropowania w postprodukcji?
    Będzie identyczny. Zresztą będziesz miał więcej mpx niż w D300s (gdzie jak rozumiem nie brakowało rozdzielczości) więc nawet po cropie nie powinieneś narzekać na zbyt małą rozdziałkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szoton Zobacz posta
    czy korzystając z trybu dx na d750 spadnie jakość obrazu na wysokim ISO względem tego samego zdjęcia wykonanego na fx?
    Nie.
    Cytat Zamieszczone przez szoton Zobacz posta
    Czy efekt użycia trybu dx będzie identyczny jak w przypadku cropowania w postprodukcji?
    Efekt użycia trybu DX będzie gorszy.
    Ale nie na zdjęciu. Po prostu część wizjera się przyciemni i będziesz musiał uważać jak kadrujesz.
    PS. O D8x0 nie myślałeś?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie.


    Efekt użycia trybu DX będzie gorszy.
    Ale nie na zdjęciu. Po prostu część wizjera się przyciemni i będziesz musiał uważać jak kadrujesz.
    PS. O D8x0 nie myślałeś?
    Myślałem ale przerażają mnie trochę rozmiary plików. Oczywiście d850 odpada od razu ze względu na budżet. Nie zarabiam na fotografii na tyle żeby kupować body za 10k a w śluby iść nie chcę, bo poza kasą jaka za tym idzie nie podnieca mnie to wcale...okres kiedy robiłem śluby zaowocował tym, że chwilowo straciłem apetyt na fotografię
    Ostatnio edytowane przez szoton ; 24-09-2019 o 21:28

  8. #8

    Domyślnie

    Ale rozdzielczość takiego D850 pozwala na wielkie kadrowanie Ale oczywiście argument budżetu jest racjonalny. Możesz ewentualnie pomyśleć o D810. Miałbyś swoją ulubioną ergonomię i sporo rozdzielczości. Ale z D750 też wytniesz to czego potrzebujesz i dalej będzie lepiej niż w D300s.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie. Poz tym wolę chyba jednak kupić nówkę....no chyba że trafi się naprawdę fajna sztuka d810.....tylko brak małych rawów mnie mierzi.

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać i jakie masz wymagania. Mi tam do koncertów wystarczy D500. Kiedyś musiałem sobie radzić z D7100, więc D500 jest dla mnie wypas. Zarówno na koncerty symfoniczne jak i na rockowe widowiska.
    Może poniższe zdjęcia nie są warsztatowo mistrzostwem świata, bo nie uważam siebie za zawodowca, ani jakikolwiek autorytet, ale sądzę, że dobrze pokazują możliwości D500.
    Dodam, że miałem możliwość kupić D500 albo D750 w jednej mniej więcej cenie. Różnica była niewielka. Wybrałem D500. Nie żałuję. Lubię solidnie zbudowane rzeczy.

    http://www.zsmuz.czest.pl/multimedia...8-maja-2019-r/

    http://concertphotography.pl/dream-t...019/#more-1042

    http://concertphotography.pl/opeth-n...019/#more-1101
    Ostatnio edytowane przez Michał Sz. ; 24-09-2019 o 23:15

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana D750 na D500
    By jarek5555 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 23-05-2019, 12:56
  2. D750 czy d500
    By Sts in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2018, 21:01
  3. D500 czy D750? Sport/krajobraz
    By 4listny in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 00:00
  4. FF czy DX - D750 czy D500?
    By enzo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 11:50
  5. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •