Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Z rok temu w sieci pojawiły się wyniki dużej ankiety dotyczącej awaryjności kart (chyba z 5 tysięcy osób) z której wynikało, że CFki psują się prawie tak samo często jak SDki.
    Całkiem możliwe... Mi przez ostatnie 15 lat fotografowania cyfrowego nie padła żadna karta... Ani XD Picture z dawnych Olympusowych lat, ani SD, ani CF, ani XQD... Ale pewnie się nie znam

  2. #22

    Domyślnie

    Jak masz jeden aparat z jednym slotem i jedną kartą, to prawdopodobieństwo awarii intensywnie używanej w nim karty, jakakolwiek by nie była, jakby rośnie? Mylę się?

    Ps. Mnie padła jedna microSD w telefonie, od tamtego czasu uważam, żeby nie zapełniać karty do końca, bo chyba przepełnienie było bezpośrednią przyczyną awarii.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Całkiem możliwe... Mi przez ostatnie 15 lat fotografowania cyfrowego nie padła żadna karta... Ani XD Picture z dawnych Olympusowych lat, ani SD, ani CF, ani XQD... Ale pewnie się nie znam
    A tam od razu nie znasz. Po prostu jedna osoba, która używa kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt kart to za mała próbka by wyciągać wnioski na temat ogólnej awaryjności kart. Sam przecież piszesz, że SD Ci też nie padła a sugerujesz, że jest bardziej awaryjna. Gdybyś w tej kwestii polegał jedynie na swoim doświadczeniu to wnioski powinny być nieco inne Ja zdjęcia kiedyś straciłem i chyba nawet Ty mi polecałeś jakiś program do odzyskiwania danych. To jest trochę taka loteria. Jednemu się przydarzy a innemu nie. Nawet karty XQD nie dają stuprocentowej gwarancji bezawaryjności. Inna sprawa, że to prawdopodobieństwo rośnie z czasem. Liczba posiadaczy kart XQD na razie się relatywnie mała oraz spora część z nich ma te karty od roku lub od kilku miesięcy. Po kilku latach awarie zaczną się zdarzać choć pewnie będzie ich mnie niż w przypadku starszych generacji SD.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 24-09-2019 o 07:20

  4. #24

    Domyślnie

    D610 to świetna puszka. Używam zamiennie z d750 do ślubów i innych zleceń. Różnica w obrazku żadna. Jedynie D750 lepszy chwyt i może af. 50mm 1.8G to świetne szkło w tej cenie. Zmieniłem na używkę 1.4 i jestem zadowolony.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    D600/610 za 2500zł max i to za ładną sztukę, D750 za 3500 kupisz w świetnym stanie, bywają tańsze ale ślubniacy z ukrainy wykupują masowo.
    Nie spotkałem uszanowanego 610 za mniej niż 3000 a d750 Janusze biznesu cenią na 4.
    Miażdżąca większość ogłoszeń na Allegro czy olx to albo złom po wymianie migawki, albo zabrudzony syf, albo aparaty w dobrym stanie ale januszki chcą jeszcze na używce zrobić interes.
    Dziewczyna, która ode mnie kupowała 610 mówiła, że często na ogłoszeniu cena jest niska, a na spotkaniu ktoś mówi, tak cena taka w ogłoszeniu, ale w realu chce znacznie więcej.

    Coraz mniej uczciwych ludzi więc autorze wątku bądź bardzo ostrożny.

    Poza tym 610 to świetny aparat.
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 25-09-2019 o 10:35

  6. #26

    Domyślnie

    Ostatnim nowym aparatem jaki kupiłem był D7100 w 2014 roku Kupiłem sporo używek, trochę od ludzi na forum, trochę na znanym aukcyjnym, trochę od znajomego. Na razie (odpukać) wszystko pięknie

  7. #27

    Domyślnie

    Ciekawe, że po wymianie migawki D750 miałby być złomem? Budujesz kolejne internetowe mity?
    Mam miły kontakt z nabywcą swojego D750 właśnie po wymianie migawki, nie narzeka i nic o złomie nie pisze.
    A jak obserwuję ceny używanych D750 na FB, to imo powoli zaczynają zbiegać do 3 tysięcy złotych, co wydaje mi się jest super okazją na FF.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #28

    Domyślnie

    Kojocie, to chyba zależy od tego, czy migawka zmieniona na akcji, czy padła od przebiegu. Bo jak to drugie, to już sprzęt trochę zajechany.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Kojocie, to chyba zależy od tego, czy migawka zmieniona na akcji, czy padła od przebiegu. Bo jak to drugie, to już sprzęt trochę zajechany.
    Jest jeszcze inna opcja. Jak ktoś wymienił migawkę w akcji serwisowej przy przebiegu 150k zdjęć, to jego aparat może ma nową migawkę, komorę lutra i gumy, ale czy jest cały jak nowy?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jest jeszcze inna opcja. Jak ktoś wymienił migawkę w akcji serwisowej przy przebiegu 150k zdjęć, to jego aparat może ma nową migawkę, komorę lutra i gumy, ale czy jest cały jak nowy?
    Nie.
    Bo co z całą resztą?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup używanego obiektywu - sens i opłacalność
    By Khedron in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 03-06-2017, 23:44
  2. Czy zakup monopod'a do 100zł ma sens?
    By redrum-x in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 13:50
  3. D50 i sb-29 czy to ma sens
    By Bizonik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •