Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64
  1. #11

    Domyślnie

    Imo różnica między D610 a D750 pod kątem ślubów akurat jest warta dołożenia: lepszy AF, gibany ekran, lepszy chwyt (a trzyma się tę puszkę wiele godzin podczas repo więc imo dość istotne) - zwłaszcza, że obecnie w cenach używek to nie jest duża dokładka. Kumpel sprzedaje w tej chwili za 3200, pewnie jeszcze jakieś grosze do urwania.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    , jeżeli uda Ci się zebrać 2k zł na dość przeciętne 35 ED.
    Na grzyba ma tracić 2k na, jak sam napisałeś, dość przeciętne 35 ED, jak za 2.1k kupi T24-70VC USD?
    Albo, jak już mają być stałki, T35/1.8 VC?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja już od dawna patrzę w kierunku D610, budżet 3500zł ale wiem że można ten aparat kupić za mniej, nawet w ogłoszeniach forum ktoś chce go sprzedać za 2900zł.
    Na szkło przez zimę dozbieram, a póki co podziałałbym chociaż z 50 1.8, przez zimę i tak żadnego ślubu robić nie będę.
    D7100 D3200 D70S

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arty83 Zobacz posta
    Na szkło przez zimę dozbieram, a póki co podziałałbym chociaż z 50 1.8, przez zimę i tak żadnego ślubu robić nie będę.
    To poczekaj z zakupem do nowego roku i wtedy kup aparat z obiektywem. Inaczej nie ma to wielkiego sensu. Dla uzyskania dobrego efektu, posiadanie lepszych obiektywów jest często znacznie ważniejsze od posiadania lepszego aparatu (pomijając sytuacje gdy potrzeba wysokiego ISO lub mocnego wyciągania z cienia).

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arty83 Zobacz posta
    Ja już od dawna patrzę w kierunku D610, budżet 3500zł ale wiem że można ten aparat kupić za mniej, nawet w ogłoszeniach forum ktoś chce go sprzedać za 2900zł.
    Na szkło przez zimę dozbieram, a póki co podziałałbym chociaż z 50 1.8, przez zimę i tak żadnego ślubu robić nie będę.
    To jeżeli chodzi tylko o spróbowanie pełnej klatki niskim kosztem, to kup D700, sam swoje niedawno sprzedawałem za 1500 zł, do tego 50 1.8G na razie wystarczy i zbieraj na szkła. Obrazek będzie lepszy niż z D7100, strata przy sprzedaży żadna, lub mała, magia FX bezcenna

  6. #16

    Domyślnie

    Ja bym chyba jednak mierzył w D750. Do tego należy dokupić jasne 35 i 85 mm i będzie wystarczająco. D750 spokojnie można kupić za 3500. Do tego 35 1.8 za jakieś 1400 i 85 za ok 1500.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  7. #17

    Domyślnie

    to ja jakiś inny jestem, zawszę dokupuję puszkę do szkieł, nigdy odwrotnie, skompletuj obiektywy (które też teraz będziesz mógł używać) a na końcu kup puszkę, poznasz swoją optykę i przesiadka na inne body Ciebie nie zaskoczy, wychodzę z założenia, po co mam kupować samochód jak nie mam do niego paliwa
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To jeżeli chodzi tylko o spróbowanie pełnej klatki niskim kosztem, to kup D700, sam swoje niedawno sprzedawałem za 1500 zł, do tego 50 1.8G na razie wystarczy i zbieraj na szkła. Obrazek będzie lepszy niż z D7100, strata przy sprzedaży żadna, lub mała, magia FX bezcenna
    Mimo, że miałem okazję trochę nim focić to odstrasza mnie 1 slot na kartę, taka moja fobia

    Sam nie wiem co zrobić, z jednej strony Wasze rady co do szkieł są słuszne z drugiej strony obawiam się że mój budżet się rozejdzie zanim doczekam spadku cen, jednak chyba chwilowo odpuszczę.
    W październiku idę na ostatni ślub w tym roku z użyczonym A7III, potem zobaczę w co iść.
    D7100 D3200 D70S

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arty83 Zobacz posta
    Mimo, że miałem okazję trochę nim focić to odstrasza mnie 1 slot na kartę, taka moja fobia
    Eeee, to nie jest jedna karta SD, tylko CF, przez 50k zdjęć nie padła mi żadna. Ba, poza jedną którą dałem gratis do aparatu, wszystkie nadal służą w kolejnym aparacie do równoległego zapisu.
    Zdecydowanie zacznij od szkieł, inaczej będziesz w nieskończoność osiągać przeciętne efekty...

  10. #20

    Domyślnie

    Z rok temu w sieci pojawiły się wyniki dużej ankiety dotyczącej awaryjności kart (chyba z 5 tysięcy osób) z której wynikało, że CFki psują się prawie tak samo często jak SDki.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup używanego obiektywu - sens i opłacalność
    By Khedron in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 03-06-2017, 23:44
  2. Czy zakup monopod'a do 100zł ma sens?
    By redrum-x in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 13:50
  3. D50 i sb-29 czy to ma sens
    By Bizonik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •