Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Stół bezcieniowy dla ciężkich i dużych przedmiotów

    Dzień dobry
    Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze sprzętu, który pomoże mi zrobić zdjęcia do sklepu internetowego. Artykuły to pompy do wody, zbiorniki hydroforowe. Waga tych przedmiotów zazwyczaj wynosi 10-30 kg, ale dla niektórych przedmiotów mogłaby sięgać 50 kg. Długość może sięgać 1 metra. Wysokość również.
    Mam 2 pytania:
    1. Standardowe stoły bezcieniowe raczej nie nadają się do takich obciążeń. Czy sensowne byłoby wykonanie większego stołu ze szkła hartowanego? Czy oświetlanie takiego stołu od spodu mogłoby dać zadowalający efekt? Czy możecie coś podpowiedzieć? Czy kierunek w ogóle jest dobry czy wykorzystywanie stołu dla takich przedmiotów jest pozbawione sensu?
    2. Jakieś podpowiedzi odnośnie lamp błyskowych do doświetlania? Kilka lat temu wykonywałem zdjęcia korzystając ze światła stałego, ale efekty były dość słabe...

    Z góry dziękuję za podpowiedzi...
    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmp_zb Zobacz posta
    Dzień dobry
    Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze sprzętu, który pomoże mi zrobić zdjęcia do sklepu internetowego. Artykuły to pompy do wody, zbiorniki hydroforowe. Waga tych przedmiotów zazwyczaj wynosi 10-30 kg, ale dla niektórych przedmiotów mogłaby sięgać 50 kg. Długość może sięgać 1 metra. Wysokość również.
    Mam 2 pytania:
    1. Standardowe stoły bezcieniowe raczej nie nadają się do takich obciążeń. Czy sensowne byłoby wykonanie większego stołu ze szkła hartowanego? Czy oświetlanie takiego stołu od spodu mogłoby dać zadowalający efekt? Czy możecie coś podpowiedzieć? Czy kierunek w ogóle jest dobry czy wykorzystywanie stołu dla takich przedmiotów jest pozbawione sensu?
    2. Jakieś podpowiedzi odnośnie lamp błyskowych do doświetlania? Kilka lat temu wykonywałem zdjęcia korzystając ze światła stałego, ale efekty były dość słabe...

    Z góry dziękuję za podpowiedzi...
    Wojtek
    Stół bezcieniowy ma więcej wad jak zalet. Aby był przydatny trzeba bardzo starannie ustawić poziom światła tak aby nie masakrować konturu. To jest dokładność typu 1/3 EV na całej powierzchni. Wtedy wyniki są poprawne. Z drugiej strony o ile "nieważka" biżuteria jest psychologicznie uzasadniona to ciężka pompa czy silnik raczej powinna mieć delikatny cień dający podparcie dla bryły. Zasadniczo nie warto walczyć z cieniem (a dokładniej z półcieniem) metodami fotograficznymi gdy można to łatwo zrobić na komputerze.

    Potrafię sobie wyobrazić tematy wymagające podświetlenia od dołu (np grzyb) ale to raczej egzotyka.

    W kwestii oświetlania to w studio powinno się mieć lampy o sporym zakresie regulacji i różnych końcówkach czyli... klasyczne lampy kompaktowe. Bonusem jest łatwa możliwość wświetlenia diod, paneli sterujących itp co czasem jest ważne.

    Pozdro
    Wiesiek

Podobne wątki

  1. Fotografowanie bardzo dużych przedmiotów
    By grzegorzdz72 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 18:23
  2. Stół bezcieniowy
    By szwagir in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 22:41
  3. Stół bezcieniowy
    By Riddle in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 13:25
  4. Stół bezcieniowy
    By fragles in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •