Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 300/4 ED AF-S

    Ma prośbę do Was, zastanawiam się nad kupnem w/w obiektywu - w pewnym znanym komisie foto - mają kilka sztuk używanych, w tym jedną w bardzo dobrym stanie, wręcz pudełkowym - podobno ( na zdjęciach wygląda bez zarzutu. Na co zwrócić uwagę przy kupnie tego obiektywu, tzn. czy to szkiełko miało swoje przypadłości? Jakoś nowy VR nie przekonuje mnie do końca swoją soczewką i budową... jak i ceną... chyba że macie inne propozycję? Dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Z moich doświadczeń z tym szkłem:
    1.Zwróć uwagę, czy af nie piszczy w czasie ostrzenia - najlepiej nakieruj aparat w sufit żeby "zgłupiał" i trochę pokręcił po całym zakresie. W mojej sztuce którą miałem parę lat temu tego nie było, ale podobno innym się to zdarzało.
    2.Sprawdź też, jak Ci się trzyma zestaw szkło+aparat - czy będziesz w stanie go stabilnie utrzymać (ważne bo stabilizacji brak). Jak trzymasz w okolicy mocowania statywowego, to kicha, bo jest wtedy fatalnie wyważony (duża ciężka soczewka z przodu). Mnie to zupełnie zniechęciło do niego i sprzedałem, choć miałem sztukę w stanie sklepowym. Zaskoczenie było tym większe, że wcześniej chyba z 6 lat miałem tę starszą wersję śrubokrętową i wyważona była super. Obecnie mam Sigmę 150-600C i mimo że jest to kawał grzmota, to wyważona do trzymania jest świetnie.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #3

    Domyślnie

    Za przedmówcą - czy nie piszczy i czy trafia w punkt (możliwe że trzeba znaleźć korektę, u mnie - 3).
    Szkło świetne, doskonale współpracuje z TC1.4, ma wkurzającą stopkę statywową i daje piękny obrazek






  4. #4

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •