Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Jaszczureczka

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    ktoś, kogo stać na taki sprzęt się po prostu nie wykazał
    Co ma wspólnego cena sprzętu do efektu końcowego?

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    18-105mm zrobiłbym takie samo zdjęcie
    Zrób i pokaż, ocenimy...

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    ...tak, przeglądałem inne posty autora i zdecydowanie widać różnicę jeśli chodzi o inne zdjęcia-> tam zdecydowanie widać wyższy poziom.
    Zdecydowanie z Twojego komentarza wynika, że nie wiesz o czym piszesz Ale opinie wyrazić masz prawo. Wyraziłeś, ok, proponuję nie drążyć tematu...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Moim zdaniem tak fotografia pseudoprzyrodnicza reżyserowana w studiu zniekształciła istotę fotografii przyrody.
    Istota Fotografii Przyrody! Chryste..
    Jakiś czas temu impulsywnie nabyłem "The Animal Kingdom" Randala Forda, choć tzw fotografia przyrodnicza leży kompletnie poza moim zainteresowaniem.
    Jestem zniekształcony ))))

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Istota Fotografii Przyrody! Chryste..
    Jakiś czas temu impulsywnie nabyłem "The Animal Kingdom" Randala Forda, choć tzw fotografia przyrodnicza leży kompletnie poza moim zainteresowaniem.
    Jestem zniekształcony ))))
    Ja jestem w stanie zrozumieć, że pewnych zdjęć nie da się zrobić w warunkach naturalnych i trzeba robić je w studiu. Ale wyginanie kończyn żab i aranżowanie tła tak, żeby kompozycja zdjęcia "zapierała dech w piersiach" ma z fotografią przyrody niewiele wspólnego.

    Autorowi robimy OT, więc może wydzielić wątek?

  4. #14

    Domyślnie

    To może na koniec wypowiem się ja jako autor tej "nieudanej" fotografii. Dziękuję Wam za wsparcie, może i zdjęcie nie jest najwyższą ligą, może nie do takich zdjęć Was przyzwyczaiłem lecz nadal nie rozumiem kolegi @tomek293 a jeszcze bardziej co oznacza ten "szał" w fotografii przyrodniczej. Jak nam wiadomo zwłaszcza przyrodnikom że tutaj działa się natychmiastowo, nie wybiera tła czy oświetlenia a czasami do zrobienia jednego zdjęcia mamy do dyspozycji ułamki sekund. Powyższe zdjęcie jest ostre, prawidłowo skadrowane, BB ustawiony bardzo dobrze więc nie wiem gdzie tak naprawdę leży problem. Kolega @tomek293 zasugerował się stopką choć nie wiem dlaczego a więc drogi Tomku w tym przypadku akurat ten sprzęt nie jest odpowiedni do tego typu fotografii a chociażby z jednego prostego względu, jaszczurka to maleństwo a odległość ostrzenia 400-tki to 3m co wiąże się ze sporym cropowaniem a przy nim niestety jakość ucieka o ile o nią Ci chodzi. Pozdrawiam.
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

  5. #15

    Domyślnie

    Od siebie dodam tylko, że chętnie będę oglądał takie "zwykłe" zdjęcia mniej pospolitych gatunków.

    Z resztą wypowiedzi zgadzam się w zupełności.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •