Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Exclamation Zdjecia nie fotografia sportowa, reporterska Nikon D5 (dual slot) Czy Nikon D850 ?

    Witam.


    Drodzy Panowie i Panie nie jestem zbyt doswiadczonym w fotografii dlatego tutaj jestem i szukam pomocy . Natomiast cieżko mi sie zdecydować nad następnym sprzetem ktory potrzebuje kupic Nikon D5 dual slot czy Nikon D850 . Prawde mowiac nie mam zamiaru robic zdjec seryjnych jak fotografia sportowa, reporterska. Trudze sie z Makro Fotografii, Fotografuje zwierzeta i ptaki oraz chce wejsc w Fotografie slubna i dziececa (jako dodatkowy zarobek) . Porownywalem sobie te dwa aparaty i wedlug mnie D850 mi sie bardziej sprawdzi gdyz nie potrzebuje duże ISO ( tak myslę może z doświadczeniem bede potrzebowal ale z tego co wiem to im wieksze ISO tym wieksza szansa na ziarno wiec ISem można tylko improwizowac w ciezkich warunkach) . Jesli Nikon D5 dual slot jest lepszy dlatego że ma dwa sloty na karte i może robić dużo wieksze ISO to zdecydowanie wybiore Nikona D850 jest prawie o polowe tanszy a sa w 2020 moze wyjdzie Nikon D6 to na niego potem bede polowal . Chcialbym jeszcze wstawiac zdjecia na stocki a Nikon D850 ma duzo duzo wieksza rozdzielczosc zdjec.

    Przepraszam za Chaos i zamieszanie wiec ktory aparat lepszy i dlaczego albo ktory bedzie lepszy na moj typ fotografii ?

    Moj plan jest Nikon D850 bo jest o polowe tanszy a potem zbierac na Nikon D6 ale nie wiem czy to dobry plan.

  2. #2

  3. #3
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Na początek proponuję np. taką inwestycję https://forum.nikoniarze.pl/threads/...fii-14-09-2019
    Krotko i na temat. Bardzo rozsadna rada.

    Natomiast w temacie sprzetu... Jezeli fotograf nie wie jakiego narzedzia potrzebuje to moze kupic cos ze sredniej polki i w miare uniwersalnego. Z czasem wiedzy i doswiadczenia przybedzie i znajdzie sie tez odpowiedz na zadane powyzej pytanie. Dzisiaj tanio mozna kupic D750 i inwestowac w dobre obiektywy (szklarnia kosztuje wiecej niz aparat) oraz w warsztaty zwiazane z rodzajem fotografii ktorym chcemy sie zajmowac.

    Warto tez zerknac na bezlusterkowce... nie bedzie pozniej pytan jak ogarnac FF/BF. Ulatwiona tez bedzie prawidlowa ekspozycja zdjecia.

    Zeby osiagnac dobry poziom techniczny zdjec trzeba troche praktyki. Nalezy poznac aparat, udoskonalic wlasna technike robienia zdjec, pozniej nauczyc sie obrobki surowych zdjec. Sam drogi aparat nie rozwiazuje problemu... Mozna podac przyklad doswiadczonego fotografa z tanszym aparatem i poczatkujacego z drogim. Mysle ze wynik tego porownania raczej nie zaskoczy i w wiekszosci przypadkow ten doswiadczony fotograf zrobi lepsze zdjecia niz poczatkujacy. Dlatego inwestowanie duzej sumy pieniedzy w drogi aparat na samym poczatku kariery jest slepa uliczka.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.

    Dziekuje za propozycje inwestycji ale nie mieszkam w Polsce wiec musze sie uczyc samodzielnie . Aktualnie mam Nikona 2Dxs i ten obiektyw AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8G IF-ED . siedem lat temu uczylem sie na sony alfie 57 . Potem 2 lata pozniej gdy przyjechalem do Anglii mi ja ukradli wiec zatrzymalem sie z fotografia wiecie Panowie jak to jest zycie. od 6 miesiecy na bylem troche sprzetu jak :

    https://www.truetoad.com/Reviews/nik...-system-review

    i ten obiektyw : AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8G IF-ED

    A teraz pora na aparat dlatego znalazlem sie na forum. Prosze więc panów ktory więc Nikon D5 Dual Slot ? czy Nikon D850 a potem zbierac na Nikona D6 ktory wyjdzie w przyszlym roku ?

  5. #5

    Domyślnie

    D850 jest aparatem kompletnym, ma wszystko czego potrzeba do praktycznie każdego rodzaju fotografii. D5 kupują ci, którzy potrzebują maksymalnej pancerności. Jeśli nie wiesz, czego chcesz, wystarczy Ci ten tańszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Biorać pod uwage informnacje techniczne aparatu lepszy jesli chodzi o zdjecia (nagrywanie filmów nie dla mnie) ? Bo mimo że Nikon D5 wyszedl 2016 roku a D850 w 2017 roku dalej cena jego prawie podwojnie większa więc coś w tym musi być. Przepraszam ale mój tok myślenia jest droższe = lepsze .

    Ligo ja chce aparat a bym po za kupie nie załował co kupiłem. Dlatego się tutaj znalazłem ale od Ciebie przekonujacej dla mnie odpowiedzi dla wyboru jednego z tych aparatow nie dostalem . I jestem pewny że przez najbliższe 2-3 lata aparatu nie zmienie .

  7. #7

    Domyślnie

    Pkt 2
    https://fotoblogia.pl/7450,rady-dla-fotografow

    Nie chcę się wyzłośliwiać, ale w oczekiwaniu na d6 naprawdę poświęć trochę czasu na poczytanie o fotografii, pogadaj z jakimś fotografem czy choćby pooglądaj YT (kurs foto to droga na skróty i szybsza). Poświęć na to intensywnie z miesiąc, potem wróć do pytania na forum, bo tak zaczynasz od końca i jakiekolwiek padną odpowiedzi nie koniecznie muszą być dobre dla Ciebie. Ewentualnie alternatywnie dokup obiektywy do posiadanego Nikona i po prostu rób zdjęcia (czytając i ucząc się), sam zauważysz braki sprzętu i wtedy będziesz trochę lepiej wiedział, co kupić. Pieniądze wydasz w 3 minuty, do zarabiania na foto dłuuuga droga.
    Ps. Do makrofotografii d850 czy d5 to jak dla mnie przerost formy nad treścią. Oczywiście da się robić zdjęcia, ale da się też sprzętem 5-10 razy tańszym, a czasem nawet będzie to wygodniejsze.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakbyś podszedł do tematu bardziej rozsądnie i z podstawowym zakresem potrzeb to podałbyś tu listę obiektywów jakie chcesz kupić lub z jakich wybierasz, wtedy policzysz wszystko i dowiesz się na co starczy ci kasy, jeśli starczy na D5 kupujesz, jeśli na D850 też, a jeśli kasy mniej to i D750 będzie super.
    Fachowych rad więcej ci dadzą praktycy np ślubni, którzy wiedzą że ISO jest dla nich istotne ale w/w aparaty są jednak zbliżone do siebie, może się okazać też że najlepiej wyjdzie wysokie ISO w najtańszym.

  9. #9
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demro Zobacz posta
    Biorać pod uwage informnacje techniczne aparatu lepszy jesli chodzi o zdjecia (nagrywanie filmów nie dla mnie) ? Bo mimo że Nikon D5 wyszedl 2016 roku a D850 w 2017 roku dalej cena jego prawie podwojnie większa więc coś w tym musi być. Przepraszam ale mój tok myślenia jest droższe = lepsze .

    Ligo ja chce aparat a bym po za kupie nie załował co kupiłem. Dlatego się tutaj znalazłem ale od Ciebie przekonujacej dla mnie odpowiedzi dla wyboru jednego z tych aparatow nie dostalem . I jestem pewny że przez najbliższe 2-3 lata aparatu nie zmienie .
    Odpowiem zartobliwie liczac na to ze "zmusi" to Ciebie do refleksji.

    Mowisz ze drozsze=lepsze. https://www.wexphotovideo.com/fujifi...-body-1702676/ napewno w jakis zastosowaniach ten Fuji bedzie o niebo lepszy niz nedzne D5

    Edukacja... https://nikonschool.co.uk/ bo juz przez chwile pomyslalem ze w UK kursow foto nie ma

    Cytat Zamieszczone przez demro Zobacz posta
    Witam.


    Drodzy Panowie i Panie nie jestem zbyt doswiadczonym w fotografii dlatego tutaj jestem i szukam pomocy . Natomiast cieżko mi sie zdecydować nad następnym sprzetem ktory potrzebuje kupic Nikon D5 dual slot czy Nikon D850 . Prawde mowiac nie mam zamiaru robic zdjec seryjnych jak fotografia sportowa, reporterska. Trudze sie z Makro Fotografii, Fotografuje zwierzeta i ptaki oraz chce wejsc w Fotografie slubna i dziececa (jako dodatkowy zarobek) . Porownywalem sobie te dwa aparaty i wedlug mnie D850 mi sie bardziej sprawdzi gdyz nie potrzebuje duże ISO ( tak myslę może z doświadczeniem bede potrzebowal ale z tego co wiem to im wieksze ISO tym wieksza szansa na ziarno wiec ISem można tylko improwizowac w ciezkich warunkach) . Jesli Nikon D5 dual slot jest lepszy dlatego że ma dwa sloty na karte i może robić dużo wieksze ISO to zdecydowanie wybiore Nikona D850 jest prawie o polowe tanszy a sa w 2020 moze wyjdzie Nikon D6 to na niego potem bede polowal . Chcialbym jeszcze wstawiac zdjecia na stocki a Nikon D850 ma duzo duzo wieksza rozdzielczosc zdjec.

    Przepraszam za Chaos i zamieszanie wiec ktory aparat lepszy i dlaczego albo ktory bedzie lepszy na moj typ fotografii ?

    Moj plan jest Nikon D850 bo jest o polowe tanszy a potem zbierac na Nikon D6 ale nie wiem czy to dobry plan.
    Masz chyba swiadomosc ze chcac zarobkowo zajmowac sie foto wypada miec 2 aparaty juz od 1 dnia. Co zrobisz jak padnie ci aparat na zleceniu i nie bedziesz mial zapasowego ?


    Teraz tak juz na serio.

    Najlepszy aparat to nie ten najdrozszy ale dobrze dobrany pod konkretne zadanie. Nie ma tez aparatu idealnego... dobrze miec ich kilka jezeli zajmujesz sie tym zarobkowo.

    Kup wiec cos tanszego teraz... inwestuj w obiektywy i warsztaty. Pokazuj swoje zdjecia... Po czasie po wielu dyskusjach pod Twoimi zdjeciami i czasie spedzonym na kursach i fotografowaniu... sam znajdziesz odpowiedz na Twoje pytanie.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 15-09-2019 o 12:26

  10. #10

    Domyślnie

    Do makro zdecydowanie lepszy będzie D850, ze względu na bardziej upakowaną matrycę. To darmowe powiększenie skali 1,5 razy.
    Podobnie z teleobiektywami do ptaszków i zwierzyny. D850 też ma dwa sloty na karty, tylko różne. Jak dla mnie to zaleta.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d70 i slot taśmy
    By maciej epll in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 13:08
  2. Fotografia reporterska
    By pudlox in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 23:35
  3. Pytanie do użytkowników Lexar Professional 3.0 - Dual Slot
    By foto4deg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 22:32
  4. fotografia reporterska
    By childintime in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 19:49
  5. Nikon 5600 slot pamieci :/
    By dzieju in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2006, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •