Close

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 110
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Orientujesz się może jaka opcja stabilizacji jest ustawiona fabrycznie ? Próbowałem fotografować śmigłowce z Tamrona 150-600 G2 i celowo schodziłem mocno z czasem, tylko prawie całe serie zdjęć mam do kosza przez poruszenie, ustawienie stabilizacji na pozycje 2. U siebie jakoś nie widzę tej stabilizacji wizjerze, może własnie mam ustawione to na stabilizacje wizjera, choć nie tego potrzebuje.
    Załóżmy że mam docelowo ustawioną opcje stabilizacja wizjera, czy po zmianie na stabilizacje obiektywu będzie to działało bardziej wydajniej ?
    Ja odpowiem w oparciu o to co wyczytałem i czego doświadczyłem. Opcja 2 jest do panningu. Stabilizację masz tu w poziomie i z tego co czytałem w testach, powinna być ona widoczna w wizjerze. Ja też nie widzę efektów stabilizacji 2 w wizjerze. Opcja 1 to - według producenta - najlepszy kompromis pomiędzy tym co widzisz w wizjerze a tym co jest faktycznie stabilizowane. Przy robieniu fotek należy wcisnąć spust do połowy, poczekać aż stabilizacja "zaskoczy" w wizjerze i zrobić zdjęcie. W tej opcji stabilizacja jest zarówno w osi poziomej jak i pionowej.
    Opcja 3 natomiast to cała moc przerzucona na stabilizację obrazu, przy czym efektów nie widać w wizjerze. Tej opcji używam najczęściej (poza lotniskiem) ponieważ stabilizacja wopcji 1 rozprasza moją uwagę. Kto co lubi.

    Przy śmigłowcu wiszącym w powietrzu użyłbym opcji 3 lub 1. Przy poruszającym się z dużą prędkością - opcji 2. Jest jeszcze kwestia czasów. Ja osobiście przy 1/80 zrobię zdjęcie które jest nieporuszone, przy 1/60 już gorzej ale wychodzą Na śmigłowiec wystarczająco nisko. Natomiast u mnie jest gorzej z ostrością, na stabilizacje generalnie nie narzekam, jest OK, choć też nie zawsze widzę efekty w wizjerze. Zdarza się, że jak się obiektyw nagrzeje to nie stabilizuje w wizjerze, ale zdjęcia nie są poruszone.
    Ostatnio edytowane przez raziel79 ; 04-10-2019 o 13:03
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    To normalne, że na długich czasach nie wszystkie fotki w serii są ostre. Cała sztuka polega na tym, żeby dobrać czas do swoich umiejętności i możliwości sprzętu. Ja pod każde swoje szkło tele mam dobrane czasy, których nie przekraczam. Ciężką nikonowską 600-tką nigdy nie robię poniżej 1/90s. Dla N200-400 i Sigmy S 150-600 czuję się w miarę bezpiecznie do 1/40s. Dłuższe czasy też sporadycznie stosuję, ale z góry wiem, że uzyskam co najwyżej jakieś pojedyńcze kadry dobre technicznie.

    To, że ktoś wrzuca w sieci foto śmigłowca zrobionego na 1/10s nie oznacza, że ma tak wybitne szkło i umiejętności, że sobie spokojnie strzela takie fotki seriami. Taki to właśnie urok focenia metodą paningu. Od ciebie zależy, czy wolisz zachować się asekuracyjnie i focić krótszymi czasami, ale mieć wszystkie lub większość fot ostrych, czy też będziesz walczył o tą jedną idealną.
    @Yanis zgadzam się że z całej serii nie wszystkie, ale jest jeszcze gorzej jak jest ciekawe oświetlenie i z trzech serii ok. 60 zdjęć żadne nie jest ostre tz wszystkie są poruszone. Podchodziłem do tego w ten sposób, ogniskowa 600mm i próby od 1/15 do 1/125 widzę pudła i wszystkie poruszone. Wcześniej wymęczyłem się trochę palnikami i może ręka nie była taka pewna, kolejna próba zmniejszenie ogniskowej do 400mm i czasy te same i nawet przy 1/125 miałem poruszone tylko coś dało się wybrać. Zdjęcia w rawach seriami, stabilizacja na obiektywie ustawiona w pozycji 2. Jak śmigłowiec wisi łatwiej jest coś trafić np na 1/60 ale w locie to dla mnie temat nie do przełknięcia i bardzo duży odrzut, można powiedzieć wszystkie do kosza. Wiedziałem o tym że mało które zdjęcie mi wyjdzie, tylko nie spodziewałem się trzech serii zdjęć powiedzmy ponad 60 i wszystko poruszone. Wyciągając wnioski, na starym obiektywie ze słabszą stabilizacją i ogniskową do 400mm miałem mniej poruszonych zdjęć, wydaje mi się problem leży w wadze obiektywu innego wytłumaczenia nie znajduje, bo skoro stabilizacja w Tamronie 150-600 jest dużo lepsza to czemu więcej zdjęć mam poruszonych biorąc po uwagę próby przy tej samej ogniskowej 400mm.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    Ja odpowiem w oparciu o to co wyczytałem i czego doświadczyłem. Opcja 2 jest do panningu. Stabilizację masz tu w poziomie i z tego co czytałem w testach, powinna być ona widoczna w wizjerze. Ja też nie widzę efektów stabilizacji 2 w wizjerze. Opcja 1 to - według producenta - najlepszy kompromis pomiędzy tym co widzisz w wizjerze a tym co jest faktycznie stabilizowane. Przy robieniu fotek należy wcisnąć spust do połowy, poczekać aż stabilizacja "zaskoczy" w wizjerze i zrobić zdjęcie. W tej opcji stabilizacja jest zarówno w osi poziomej jak i pionowej.
    Opcja 3 natomiast to cała moc przerzucona na stabilizację obrazu, przy czym efektów nie widać w wizjerze. Tej opcji używam najczęściej (poza lotniskiem) ponieważ stabilizacja wopcji 1 rozprasza moją uwagę. Kto co lubi.

    Przy śmigłowcu wiszącym w powietrzu użyłbym opcji 3 lub 1. Przy poruszającym się z dużą prędkością - opcji 2. Jest jeszcze kwestia czasów. Ja osobiście przy 1/80 zrobię zdjęcie które jest nieporuszone, przy 1/60 już gorzej ale wychodzą Na śmigłowiec wystarczająco nisko. Natomiast u mnie jest gorzej z ostrością, na stabilizacje generalnie nie narzekam, jest OK, choć też nie zawsze widzę efekty w wizjerze. Zdarza się, że jak się obiektyw nagrzeje to nie stabilizuje w wizjerze, ale zdjęcia nie są poruszone.
    Opcje na obiektywie są mi znane zresztą tak jak piszesz. Chodzi mi o to czy aby poprawić skuteczność stabilizacji tak jak pisał @Kojocisko potrzeba podłączyć pod tap console i jak opcja jest ustawiona fabrycznie, na wizjer czy też stabilizacje obiektywu, bo skoro na obiektyw to już nic nie zmienimy i consola nam nie pomorze.
    Co do Twojego obiektywu z tego co piszesz to chyba coś jest nie tak, przed zakupem sprawdzałem dwie sztuki i ostrość było dobra, w jednym nie trafiał w punkt, ale u Ciebie tej ostrości nie widać po prostu. Jak na krótkich czasach jest podobnie to ja wysyłał bym z body do serwisu.

  3. #33

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek. Rozważam zakup tele od jakiegoś czasu. Obecnie, Tamron daje cashback za 150-600 G2. Dochodzą raty 0% w niektórych sklepach i robi się to kuszące. Można powiedzieć, że jestem zdecydowany na 99%. Przerażamnie odrobinę waga tego szkła. Fotografuję głównie krajobrazy, często w górach i każdy kilogam w plecaku robi różnicę. Tamron ma jeszcze model 100-400, który jest prawie o połowe lżejszy. Za to po uwzględnieniu cashbacku za 150-600 różnica w cenie nie jest już duża. Nie mam żadneg doświadczenia z tak długimi szkłami. Czy ktoś mógłby mi poradzić, czy te 200 mm różnicy na długim końcu to tak naprawdę spora różnica, oraz jak wypada porównanie jakości obydwu obiektywów. Składniam się ku wersji 150-600, bo nie chciałbym za chwilę żałować tych 200 mm, jednak ciągle mam w głowie ten dodatkowy kilogram w plecaku. Taka zagwózdka.

  4. #34

    Domyślnie

    O ile do przyrody to bez wahania powiem 150-600, to do krajobrazu sprawa nie jest taka prosta. Wszystko zależy od tego, co i w jakich okolicznościach fotografujesz, bo kilogramy inaczej się liczy przy ostrej wspinaczce a inaczej przy włóczędze po Bieszczadach czy Beskidach w celach wyłącznie fotograficznych. Optycznie obiektywy są podobne, ale dla mnie do krajobrazu te 50mm mniej na dole jest znacznie bardziej użyteczne niż dodatkowe 200 na górze. Minusem tych 100-400 jest brak mocowania statywowego co w krajobrazie jest często ważne. Ta różnica w wadze to też nie są kilogramy, chociaż różnica oczywiście jest.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  5. #35

    Domyślnie

    Optycznie to jak trafisz. problem z "kundlami" jest taki, że często mają BF/FF. Mój miał, i jak zapewne zauważyłeś we wpisach, wylądował w serwisie co dobrze mu zrobiło. Co do kilogramów, to na początku listopada byłem w Bieszczadach na kilku szlakach, dziennie 24km. Tamron był w precaku zawsze i nie wadził, poza tym że nie miałem gdzie kanapek wrzucić. kwestia indywidualna. Jeśli fotografujesz cropem to pamiętaj o przelicznik 1,5. Dla mnie na lotnisku te 150mm po przeliczeniu Przez 1,5 to jednak wąsko. Do przyrody nie przeszkadza. A do krajobrazu nie wiem bo nie próbowałem, albo inaczej, próbowałem ale nie zastanawiałem się nad tym, po prostu robiłem zdjęcia tym co miałem w plecaku. Tak na zdrowy rozum to wolałbym mieć jednak szerzej na dole.
    Ostatnio edytowane przez raziel79 ; 01-12-2019 o 08:24
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  6. #36

    Domyślnie

    Z Tamronem 150-600 wędruje po Bieszczadach i waga nie przeszkadza (szczególnie w plecaku). Co więcej często 'wisi' na szyi przez 15 km, bo zawsze może coś z krzaka wyskoczyć Krajobrazy wychodzą nim świetne przy dużych przestrzeniach (np. połoniny), wschodach i zachodach słońca. Nawet pseudo makro nim nieźle wychodzi wiec uważam ten obiektyw za uniwersalny.

  7. #37

    Domyślnie

    Jeśli do DX to Tamron 100-400 wystarczy i będzie lepszym wyborem (waga, zakres), jeśli do pełnej klatki to polecam Tamrona 150-600 G2.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #38

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie opinie. Obiektyw kupuję do pełnej klaki (D750) Różnica w wadze jednak jest ok. kilograma. Dużo/niedużo - dwie butelki wody w plecaku. Pomimo tego zdecydowałem się na Tamrona 150-600. Wczoraj odebrałem. Nie mogłem sobie pozwolić na zakup gotówkowy, a przekonało mnie dodatkowo to, że na ten model jest cashback. W RTV Euro, po cashbacku, różnica w cenie 100-400 i 150-600 wychodziła na poziomoe 600 zł. Ponadto, raty 0% i cały czas obowiązuje przedłużenie gwarancji do 5 lat. Oczywiście, obiektyw jest monstrualny trochę. Jeśli chodzi o zakres, to mam jeszcze Nikkora 24-120, więc jako tako zakres ok 100 mm pokryty. Wczoraj robiłem jakieś testy autofocusa, strzelając w magnesy na lodówce z różną ogniskową i na moje oko szkło trafia ok. Teraz pozostaje zabawa w terenie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez marcin6 Zobacz posta
    Z Tamronem 150-600 wędruje po Bieszczadach i waga nie przeszkadza (szczególnie w plecaku). Co więcej często 'wisi' na szyi przez 15 km, bo zawsze może coś z krzaka wyskoczyć Krajobrazy wychodzą nim świetne przy dużych przestrzeniach (np. połoniny), wschodach i zachodach słońca. Nawet pseudo makro nim nieźle wychodzi wiec uważam ten obiektyw za uniwersalny.
    @marcin6, pocieszyłeś mnie. Ja wczoraj wpadłem trochę w panikę jak wyciągnąłem tą armatę z pudełka.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello666 ; 03-12-2019 o 14:02

  9. #39

    Domyślnie

    Moje pierwsze odczucia po zamontowaniu tego Tamrona do body były bardzo negatywne. Stwierdziłem, że wydałem kupe kasy na 'zabawkę', którą się nie pobawię, bo po prostu nie da się tego nieść na szyi. Kupiłem uchwyt mocowany na pasku, ale po ok 40 km metalowy trzpień utrzymujący zestaw na biodrze przetarł się do połowy grubości Teraz po pół roku nie widzę problemu by włóczyć się z tym szkłem na szyi - zwykle niosę go jak karabin, tak to najmniej męczy. Dodam że zestaw waży ok 5% masy ciała wiec nie można powiedzieć żebym miał krzepę

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin6 Zobacz posta
    Moje pierwsze odczucia po zamontowaniu tego Tamrona do body były bardzo negatywne. Stwierdziłem, że wydałem kupe kasy na 'zabawkę', którą się nie pobawię, bo po prostu nie da się tego nieść na szyi. Kupiłem uchwyt mocowany na pasku, ale po ok 40 km metalowy trzpień utrzymujący zestaw na biodrze przetarł się do połowy grubości Teraz po pół roku nie widzę problemu by włóczyć się z tym szkłem na szyi - zwykle niosę go jak karabin, tak to najmniej męczy. Dodam że zestaw waży ok 5% masy ciała wiec nie można powiedzieć żebym miał krzepę
    Pewnie trzeba się przyzwyczaić. Nic nie zrobisz. Kupię jakiś futerał, który będę troczył do plecaka. Ja głównie po górach chodzę, więc trzymanie takiej armaty na wierzchu może być mocno niewygodne. Raczej robię krajobrazowe sprawy, więc będę miał czas na wyjęcie i podpięcie. Obiektyw już kupiony i używany. Rejestracja gwarancji załatwiona, więc już chyba nie mam odwrotu

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z ostrością w D300s przy N18-135
    By mosq in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 21:02
  2. D700 - problem z AF przy zdjeciach pod słońce
    By _sam_ in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 09:39
  3. D700 - problem przy zdjeciach pod slonce
    By fafniak in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 21:42
  4. Tamron 28-75 - problem z ostrością
    By arthurr in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 07:59
  5. Problem z ostrościa przy pelnym zoomie CP 5400
    By airflow in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2006, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •