Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Laptop dla studentki (klasa ekonomiczna)

    Witam
    Jestem niedzielnym fotografem amatorem hobbystką, ale szukam czegoś w miarę sensownego do obróbki co by nie uskuteczniać fuszerki.
    Z racji dość mocno ograniczonego budżetu chciałabym znaleźć propozycję w możliwie najniższych kosztach. Niestety na sprzęcie komputerowym nie znam się kompletnie stąd ogromna prośba o pomoc do Was.

    Proszę o polecenie konkretnego modelu lapka lub jeśli takiej opcji nie ma to zestawu lapek i monitor. Oczywiście cena gra rolę ale trudno mi proponować widełki bo pewnie okazałoby się, że ceny zaczynają się powyżej ich.

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    A nie lepiej mały stacjonarny komputer? Nie ma wad laptopa, problemów z podłączeniem, jest tańszy, mniejszy i przy tym mocniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak też brałam pod uwagę ale z racji częstych wyjazdów musi być coś mobilnego.
    A nie ma żadnych modeli wartych uwagi? Zastanawiałam się nad Lenovo Legion Y53z0 i ogólnie serią Y, ale cena jest bardzo wysoka i uważam, że jak na mój obecny poziom jest to wydatek zbyt duży.

  4. #4

    Domyślnie

    ...szukam czegoś w miarę sensownego do obróbki co by nie uskuteczniać fuszerki....
    Niby proste, ale dla każdego będzie znaczyć trochę co innego.
    Powinnaś określić bliżej wymagania, max. cena, wielkość matrycy (dla kogoś mobilna jest co najwyżej 13', dla kogoś 17') no i jakiej wielkości pliki obrabiasz (z jakiego aparatu), na jakim programie. Najlepsza matryca nie da nigdy tyle co budżetowy, skalibrowany monitor graficzny.
    Jak dla mnie minimum w laptopie to matowa matryca IPS (z wyjątkiem Retiny, Apple to inna historia), dysk SSD(!), 12-16 GB RAM, jeśli nowy to min. procesor i5 8xxx, karta graficzna zintegrowana jest ok. Niestety przyzwoite matryce mają raczej topowe modele, więc nie wiem, czy nie powinnaś celować w tzw. "poleasingowe", Lenowo, Dell.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Niby proste, ale dla każdego będzie znaczyć trochę co innego.
    Powinnaś określić bliżej wymagania, max. cena, wielkość matrycy (dla kogoś mobilna jest co najwyżej 13', dla kogoś 17') no i jakiej wielkości pliki obrabiasz (z jakiego aparatu), na jakim programie. Najlepsza matryca nie da nigdy tyle co budżetowy, skalibrowany monitor graficzny.
    Jak dla mnie minimum w laptopie to matowa matryca IPS (z wyjątkiem Retiny, Apple to inna historia), dysk SSD(!), 12-16 GB RAM, jeśli nowy to min. procesor i5 8xxx, karta graficzna zintegrowana jest ok. Niestety przyzwoite matryce mają raczej topowe modele, więc nie wiem, czy nie powinnaś celować w tzw. "poleasingowe", Lenowo, Dell.
    Na razie cena nie ma aż takiego znaczenia, ważne żeby była to sprzęt dobry. Górną granicę myślę 4k/5k Oczywiście im mniej tym lepiej, ale jak bd coś dobrego to cena będzie drugoplanowa.
    Zdecydowanie bliżej 17', ale najlepiej coś uśrednionego, 13' będzie zdecydowanie zbyt ograniczające.
    PS+Lightroom+D90, zazwyczaj są to duże pliki.
    A z topowych modeli co jest warte polecenia?
    Najchetniej kupiłabym laptop i podpinała monitor, ale laptop być musi właśnie ze wzgledu na częste podróże.

  6. #6

    Domyślnie

    y530 to mobilne w żadnej mierze nie są. Chyba, że mówimy o mobilności samochodowej (Tak wiem, ze na papierze i zdjeciach są zgrabne, i całkiem lekkie, ale mają 170W zasilacz, który swoje dodaje). Inna sprawa, ze pod względem cena/wydajność, to bardzo fajne maszyny. Matryca jednak jest kiepska (kolory i kąty ok, ale ciemna)
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 22-09-2019 o 08:45

  7. #7

    Domyślnie

    Pliki z d90 nie są duże Może koledzy coś podpowiedzą, ja szukając laptopa patrzyłem w zasadzie tylko na Della i Lenovo. Do Della XPS trudno się przyczepić .

    Każdy ma inne wymagania, mnie np. najbardziej odpowiadają 14',. Mogę polecić Dell Latitude 7xxx (choć linia chyba wygaszona), czasem jak nie che mi się podłączać monitora i obrobię zdjęcie, to zwykle na monitorze też jest ok. Pliki 20-24 mpix. Nawet nie wiem, jak ta matryca wypada w testach.

    Ps. NIe wiem jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu niemal każdy fotograf pro na sesji miał Apple'a.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    A nie lepiej mały stacjonarny komputer? Nie ma wad laptopa, problemów z podłączeniem, jest tańszy, mniejszy i przy tym mocniejszy.
    A jeśli by rozważyć taką opcję. Kupić laptop dobry który ewentualnie w razie wyjazdu będzie służył do obróbki ale dodatkowo do użytku domowego dodatkowo monitor. Czy byłaby to rozsądna opcja i jaki wtedy zestaw spełniłby te oczekiwania. Przekopałam forum, mam wynotowane kilka propozycji ale nadal jeszcze nie do końca się w tym wszystkim orientuję ?
    Ostatnio edytowane przez maryle ; 23-09-2019 o 09:15

  9. #9

    Domyślnie

    Wybrałam następujące. Który byłby najbardziej godny polecenia?

    1. Lenovo Think Pad Y530
    2. Lenovo Legion Y530 15"i7
    3. Dell Inspirion 13" 5370-1967
    4. Dell Inspirion 5370i5-82500
    5. Lenovo Ideapad 720s-13 i5-8250u
    6. Asus Vivibook S330FA i5-8265u
    7. Lenovo Yoga 910 UHD
    8. Lenovo Y50-70

Podobne wątki

  1. Laptop dla studentki z dobrą gwarancją
    By robin102 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 30-07-2019, 13:18
  2. laptop dla studentki
    By robin102 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 08:47
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 21:17
  4. Laptop dla studentki
    By Marek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •