Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6 czy D810

    Witam,

    Przymierzam się do zakupu pierwszej pełnej klatki, w chwili obecnej pracuję na D7100, który pozostanie w rodzinie
    Mam dylemat czy iść w D810 czy w nowszą technologię - Z6. Fotografia to póki co tylko kosztowne hobby, a zakup przewidziany jest na lata. DXa przejmuje żona, wraz z obiektywami - w większości to Tamrony.
    Dylematów by nie było gdyby nie adapter ZTF, chociaż i tu Tamron pisze o koniecznej aktualizacji firmaware... Wszystko jest do przejścia, tylko czy warto?
    Fotografujemy głównie przyrodę (krajobrazy, makro) i sprzęt włóczymy po górach, lasach w każdych warunkach.
    Prośba do bardziej doświadczonych fotografów o opinię

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli to hobby i masz kasę, to bierz Z6 - body jest super, ale dodatki do niego drogie - szkła, pamięci - wszystko min dwa razy droższe niż do D810.

    Jak nie ma kasy to D810, dla mnie to nadal podstawowe body tam gdzie potrzebna jest jakość.

    Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    Za Z6 przemawia chyba bardziej perspektywiczna technologia, ale, tak jak kol. Mathis napisał, cały osprzęt, to dwa razy takie koszty jak w przypadku lustrzanki. Ponadto na razie makrofotografia w Z6 leży. Nie ma obiektywu makro z bagnetem Z i nie widać, żeby Nikon planował go w najbliższej przyszłości. A połączenie Nikona micro z adapterem ZTF nieszczególnie wygodne, a całość działa wolniej i mniej pewnie niż na lustrzance. No i trzeba będzie dźwigać więcej akumulatorów w terenie. Najlepiej powędrować do sklepu i zobaczyć naocznie co bardziej pasuje do dłoni. Ja na razie czekam, bo Z6 czy Z7 to dla mnie zdecydowanie zbyt małe gabaryty, ledwo trzy palce mi sie mieszczą na uchwycie.

  4. #4
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Zgodnie z poprzednikami i moim doswiadczeniem. Z6 to wiecej kosztow ale i wiecej frajdy z robienia zdjec.

    Zwroc uwage ze D810 nie jest calkiem pozbawiony wady wplywu wstrzasu lustra i migawki na jakosc zdjecia. To bedzie mialo zastosowanie tylko w okreslonych warunkach ale warto o tym poczytac przed podjeciem decyzji. Dopiero D850 ma mocno zminimalizowany ten problem. Wiec moze lepszym i bardziej perspektywicznym wyborem bedzie D850. W bezlusterkowcach nie ma tego problemu o ile uzyjesz migawki elektronicznej lub pierwszej kurtyny migawki elektronicznej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    ... Ponadto na razie makrofotografia w Z6 leży...
    Dość odważne stwierdzenie, jako że focus stacking sporo ułatwia (tudzież daje ciekawe możliwości) w makro, podobnie jak inne gadżety, których brak w d810. Akurat w makro podpięcie szkiełka przez FTZ to mz nie jest tak duży problem.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jakoś nie dostrzegam wstrząsów w D810. Do pracy używam D810 bo grip, duża bateria z D4 itp. Podróże to tylko Z6 i 14-30 oraz 24-70. Plusy to oczywiście waga, możliwość filmowania i coś co pewnie wielu rozbawi, ale mając Z6 nie czuje że jestem w pracy jak, w przypadku D810. Minusy to pieruńsko drogie xqd i dodatkowa bateria. Mam łącznie 3, ale 2 stykają. Na dłuższe wypady to mały laptop i dysk ssd, by zrywać materiał zwłaszcza jak coś nakręcisz w 4k. Nie wiem na ile interesuje Cię filmowanie. Z6 też się mniej rzuca w oczy. ?
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofKozicki ; 09-09-2019 o 15:57

  7. #7
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dość odważne stwierdzenie, jako że focus stacking sporo ułatwia (tudzież daje ciekawe możliwości) w makro, podobnie jak inne gadżety, których brak w d810. Akurat w makro podpięcie szkiełka przez FTZ to mz nie jest tak duży problem.
    Zapewne marudza glownie Ci co aparatu w rekach nie mieli. Wlasnie sila systemu Z jest adapter FTZ i mozliwosc korzystania z dwoch linii obiektywow F i Z.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    ... sila systemu Z jest adapter FTZ i mozliwosc korzystania z dwoch linii obiektywow F i Z.
    Oj jak mnie tu jechano na forum rok temu jak pisałem że FTZ to siła systemu, że na start mamy szklarnie itd

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, że z obiektywami S, bez FTZ jest fajnie, szybko, lekko, poręcznie i ogólnie sexy. Ale kolega pytał o makro, a tu akurat adapter moim zdaniem nie jest problemem.
    Nie chcę się powtarzać, ale jak zauważył kolega KrzysztofKozicki w podróży do Z to najlepiej uwzględnić laptop, bo ceny XQD ciągle rozwalają. Można zgrywać zdjęcia przez czytnik na telefon, ale jak dla mnie to rozwiązuje co najwyżej kwestię drugiej karty, nie pojemności. Temat na dłuższą dyskusję.

    Na pytanie
    ...czy iść w D810 czy w nowszą technologię - Z6...
    pod katem podróży, to ja odpowiedziałbym, wzorem starożytnych Spartan, ani, ani

  10. #10

    Domyślnie

    Na pytanie

    pod katem podróży, to ja odpowiedziałbym, wzorem starożytnych Spartan, ani, ani
    Przyzwyczaiłem się do taszczenia 5kg sprzętu foto po górach i dziwnych lokalizacjach więc waga to nie problem. Serce mówi D810, rozum Z6

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D810 Instrukcja
    By vasqez in forum Serwis
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 21:55
  2. Nikon D810 + obiektyw
    By raffi79 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •