Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zgrywanie na telefon jak dla mnie dość niepewne, załatwia kwestię backupu, zdjęcia bałbym się stracić. Jeśli komuś takie rzeźbienie odpowiada, nie mam uwag.
    No ok, dlatego nie korzystasz z tego. Cos za cos- albo chcesz lekko i zgrywasz na coś mniejszego albo targasz laptopa. Aczkolwiek skoro mowa o dłuższym wyjeździe to i tak niektórzy zabierają lapka niekoniecznie pod kątem zgrywania zdjęć.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale ja bym spokojnie podchodził do kwestii odchudzania wagi zestawu bo albo rezygnujemy z konkretnych obiektywów albo bierzemy lżejszy zamiennik, czasami stosujemy kompromis czyli kosztem jakości mamy taniej/lżej itp ale zestaw 1:1 nie zmieni sie nagle dlatego że aparat nie ma komory lustra, nie popadajmy w skrajności bo przy zachowaniu podobnej jakości to jest mała waga na minus, zobaczymy też ile będzie ważył wyższy model Zetki, taki skierowany do zawodowców.

    Sam często poruszam kwestie że ludzi w pogoni za króliczkiem wpakowali się często w drogi ciężki zestaw i potem zniechęceni sięgają po fona w kieszeni, a zestaw leży w bagażniku, szafie, hotelu itp.

    Kompletnie nie ionteresuje mnie kwestia zawodowego zastosowania bo to inna bajka i też można sporo dyskutować czy przesiadka z wyższego modelu lustrzanki na niższy bezlustra to faktycznie jest spowodowane tym że jest lepiej czy jednak do tej pory nie wykorzystywało się możliwości poprzednika.

  3. #23

    Domyślnie

    No ok, dlatego nie korzystasz z tego. Cos za cos- albo chcesz lekko i zgrywasz na coś mniejszego albo targasz laptopa
    2 razy nie Trzecie wyjście, mam 3 karty SD 128 GB plus jakieś mniejsze i mnie to wystarcza na parę tysięcy zdjęć z wyjazdu Kosztowały kilka stów. W d500 odwracam na wyjazdach rolę gniazd, backup (jpeg) idzie na XQD. Zaleta 2 gniazd.

    Laptopa zwykle nie zabieram z wielu powodów, głównie to chcę od niego odpocząć

  4. #24

    Domyślnie

    Wspomnianą 120GB powinna wystarczyć na około 1000 zdj. Autor musi sobie odpowiedzieć czy tyle zrobi na tym wyjeździe.

  5. #25
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale ja bym spokojnie podchodził do kwestii odchudzania wagi zestawu bo albo rezygnujemy z konkretnych obiektywów albo bierzemy lżejszy zamiennik, czasami stosujemy kompromis czyli kosztem jakości mamy taniej/lżej itp ale zestaw 1:1 nie zmieni sie nagle dlatego że aparat nie ma komory lustra, nie popadajmy w skrajności bo przy zachowaniu podobnej jakości to jest mała waga na minus, zobaczymy też ile będzie ważył wyższy model Zetki, taki skierowany do zawodowców.

    ...
    Jest jeszcze jedna opcja... odchudzic siebie Czasamo to ta najtrudniejsza

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna opcja... odchudzic siebie Czasamo to ta najtrudniejsza
    Dokładnie, można też kupić karnet na siłownię, zacząć się ruszać rowerem lub na piechotę i gwarantuję, że te 1,2 a nawet 3 kg w sprzęcie będzie kwestią do pominięcia. Narzeka na "ciężki" sprzęt, jak widzę, większość mężczyzn... coś to chyba nie tak...

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko inaczej nosi się 5kg które jest na Tobie "zawsze" i przybywało latami czy miesiącami, a inaczej jak przybywa w sekundę, w dodatku tylko na ramieniu czy plecach. No i co z tymi którzy już nie mają czego z siebie gubić?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Dokładnie, można też kupić karnet na siłownię, zacząć się ruszać rowerem lub na piechotę i gwarantuję, że te 1,2 a nawet 3 kg w sprzęcie będzie kwestią do pominięcia. Narzeka na "ciężki" sprzęt, jak widzę, większość mężczyzn... coś to chyba nie tak...
    Pogadaj z liniami lotniczymi. Ile "pominą" Ci przy odprawie bagażu podręcznego

  9. #29

    Domyślnie

    8kg podręcznego to dosyć dużo nawet jak na lustrzankę i obiektywy. Latam LOTem i nie miałem z tym problemu nigdy, dodatkowo aparat z jednym obiektywem miałem w osobnym bagażu niż podręczny i też było ok.

  10. #30
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tylko inaczej nosi się 5kg które jest na Tobie "zawsze" i przybywało latami czy miesiącami, a inaczej jak przybywa w sekundę, w dodatku tylko na ramieniu czy plecach. No i co z tymi którzy już nie mają czego z siebie gubić?
    Nikt nie jest idealny

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D810 Instrukcja
    By vasqez in forum Serwis
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 21:55
  2. Nikon D810 + obiektyw
    By raffi79 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •