Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sam aparat to tylko -300g, więc raczej kwestia czy uda się odchudzić obiektywy.

  2. #12

    Domyślnie

    Wcześniej czy później zadasz sobie pytanie, czy to ma sens

    Ps. A nie na odwrót? Rozum podpowiada Z6?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin6 Zobacz posta
    Witam,

    Przymierzam się do zakupu pierwszej pełnej klatki, w chwili obecnej pracuję na D7100, który pozostanie w rodzinie
    Mam dylemat czy iść w D810 czy w nowszą technologię - Z6. Fotografia to póki co tylko kosztowne hobby, a zakup przewidziany jest na lata. DXa przejmuje żona, wraz z obiektywami - w większości to Tamrony.
    Dylematów by nie było gdyby nie adapter ZTF, chociaż i tu Tamron pisze o koniecznej aktualizacji firmaware... Wszystko jest do przejścia, tylko czy warto?
    Fotografujemy głównie przyrodę (krajobrazy, makro) i sprzęt włóczymy po górach, lasach w każdych warunkach.
    Prośba do bardziej doświadczonych fotografów o opinię
    Miałem podobny problem tez służył mi kilka lat D7100 ,ale z racji że dużo podróżuje to wybrałem Z7
    Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    @mario_320
    Jakie masz karty/kartę pamięci i na ile zdjęć w praktyce wystarcza?

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_320 Zobacz posta
    ...z racji że dużo podróżuje to wybrałem Z7
    Tez jestem uczulony w kwestii wagi i wielkości zestawu ale u ciebie różnica to 180g tylko, inna sprawa to zastąpiłeś sprzętem droższym o jakieś 10 tysięcy więcej

  6. #16

    Domyślnie

    Mam 1 kartę 120 Gb
    Na ile zdjęć wystarczy tego nie mogę powiedzieć ponieważ aparat kupiłem z jakiś miesiąc temu a ja jestem za granica i dopiero pod koniec października będę miał możliwość sprawdzenia

  7. #17

    Domyślnie

    Czyli masz dostępne 100 GB, RAW to 70-90 MB, JPEG FINE 20-30 MB, powiem tak, na wyjazd dłuższy niż lekko przedłużony weekend to bym się nie ruszał bez laptopa. Więc dla kogoś będzie lżej parę gram, dla kogoś dojdzie laptop 2 kg Kwestię zapasowej karty pomijam, choć z jedną czułbym się mało pewnie. Na pewno będziesz zadowolony, bo aparat przedni, tyle, że całościowe koszty tej zabawki spore.

  8. #18

    Domyślnie

    Można zgrywać na tel czy tablet. Chyba każdy to posiada...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tez jestem uczulony w kwestii wagi i wielkości zestawu ale u ciebie różnica to 180g tylko, inna sprawa to zastąpiłeś sprzętem droższym o jakieś 10 tysięcy więcej
    Chyba ciut więcej, ale kto bogatemu zabroni

    Można zgrywać na tel czy tablet. Chyba każdy to posiada...
    U mnie tabletu brak. Zgrywanie na telefon jak dla mnie dość niepewne, załatwia kwestię backupu, zdjęcia bałbym się stracić. Jeśli komuś takie rzeźbienie odpowiada, nie mam uwag.

    Jeśli komuś wystarcza XQD 64 czy 120 GB, to super, karta solidna, szybka, same plusy. Minus jeden, cena. 256 GB kosztuje ponad 2k, a przy matrycy Z7 to wcale nie jest duża karta pod kątem turystyki. Moim zdaniem bez laptopa konkretniejsze wyjazdy z Z7 nie są do sensownego ogarnięcia. Z6 plus 256 GB to już jakiś komfort jest, tyle, że karta kosztuje 1/4 czy 1/3 ceny body. Słabo, bo sam aparat fajny, nawet nie taki drogi.

  10. #20
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oj jak mnie tu jechano na forum rok temu jak pisałem że FTZ to siła systemu, że na start mamy szklarnie itd
    Widzisz bo duzo ludzi wypowiada sie na temat sprzetow ktorych nie maja i miec nie beda. Z tej perspektywy mozna krytykowac doslownie wszystko ot tak... dla sportu.

    Inaczej sprawa wyglada z perspektywy faktycznego uzytkownika systemu. Gdyby nie FTZ to nie moglbym sprzedac D750 z uwagi na N200-500 ktorego nie ma w planach obiektywow natywnych do konca 2021 roku. Zreszta FTZ jest bardziej upierdliwe ze stalkami albo z 24-70 2.8G bo znacznie je wydluza i przesuwa srodek ciezkosci do przodu. Z obiektywami tele to inna bajka (inaczej sie trzyma taki obiektyw) i az tak nie przeszkadza.

    Cytat Zamieszczone przez marcin6 Zobacz posta
    Przyzwyczaiłem się do taszczenia 5kg sprzętu foto po górach i dziwnych lokalizacjach więc waga to nie problem. Serce mówi D810, rozum Z6
    Szczerze podziwiam... tez mialem etap noszenia ok 5kg sprzetu na plecach... dzisiaj tak nie robie. Max tego co nosze to N200-500 plus maly i lekki monopod oraz Z6 i FTZ. Bedzie ponad 3kg. Potrafie z tym chodzic po lesie 4-5 godzin. Udane zdjecia rekompensuja mi te kilogramy. Aczkolwiek coraz chetniej zerkam na N 300mm f/4 PF. Mialem juz go jakis czas temu w uzyciu (testowo jakies 2 tygodnie) z D750 a teraz w polaczeniu z Z7 wydaje mi sie idealnym kompanem na moje lesne wycieczki. W tym momencie waga spadnie ponizej 2kg a ogniskowa po wlaczeniu trybu DX 450mm. Mozna tez posilkowac sie N TC 1.4 ktory nie jest duzy i ciezki.

    PS.
    Ja bardzo chcialem miec D850. I finalnie go nie kupilem. Moze warto wypozyczyc Z6 i sam sobie sprawdzisz co i jak. Byc moze wtedy osiagniesz zgodnosc rozumu i serca
    Nie jest latwa decyzja aby wyjsc z lustrzanki i zostac tylko z bezlusterkowcem. Warto wczesniej sprawdzic to samemu w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 09-09-2019 o 20:22

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D810 Instrukcja
    By vasqez in forum Serwis
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 21:55
  2. Nikon D810 + obiektyw
    By raffi79 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •