Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego warto/nie warto kupić D750

    Zastanawia mnie "masowa" sprzedaż używanych D750.
    Pewnie część ludzi idzie w bezlustro, ale wydaje mi się, że są tacy, którzy chcą się po prostu pozbyć "wrzoda" (nierzadko ceny są zbliżone do D610).
    Na początku były same achy na jego temat. Teraz coraz częściej widać wpisy jaki jest "be" bo migawka, bo kolory, bo gumy itd.
    Mam wrażenie, że jest bardziej "niedopracowany" jak D600.
    Proszę o opinie obecnych i byłych użytkowników tego modelu.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprzedają puki cena jako taka bo będzie d760 tak moim zdaniem
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  3. #3

    Domyślnie

    Nie narzekasz?

  4. #4

    Domyślnie

    Nigdy , choć sam z ciekawością wypatruję d760
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    ..... Teraz coraz częściej widać wpisy jaki jest "be" bo migawka, bo kolory, bo gumy itd.
    Mam wrażenie, że jest bardziej "niedopracowany" jak D600.
    Perfekcyjny zestaw głupot. D750 ma wady, jak każdy aparat. Wspólczynnik cena/jakość moim zdaniem ma od chwili debiutu rynkowego nie do pobicia.
    Dla D750 zmieniłem system i była to dobra decyzja.
    Sprzedałem D750 bo kupiłem D850. I zresztą do tej pory nie wiem, czy to była dobra decyzja.
    Tak, D850 ma lepsze kolory prosto z korpusu, ale też jest grubo ponad dwa razy droższy.
    A ofert jest dużo, bo korpus popularny i podobnie jak ja ludzie szukają ciągle czegość innego, po kilku latach doświadczeń z pierwszym korpusem FF, jakim często jest D750.
    Sądzę, że słuszna jest hipoteza, że owczym pędem wiele osób kombinuje jakby sprzedać aparat póki ceny mają jakiś atrakcyjny (lub nie) poziom.
    Sony A7 i Z6 mają dobry marketing, zwłaszcza Sony. A w kóncu w większości przypadków bardziej kręci nas sprzęt niż robienie zdjęć.
    Nie lekceważyłbym też kłopotów z kalibracją obiektywów, których chyba wiele osób nie ogarnia i słomianego zapału do fotografii.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie Dlaczego warto/nie warto kupić D750

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Zastanawia mnie "masowa" sprzedaż używanych D750.
    Pewnie część ludzi idzie w bezlustro, ale wydaje mi się, że są tacy, którzy chcą się po prostu pozbyć "wrzoda" (nierzadko ceny są zbliżone do D610).
    Na początku były same achy na jego temat. Teraz coraz częściej widać wpisy jaki jest "be" bo migawka, bo kolory, bo gumy itd.
    Mam wrażenie, że jest bardziej "niedopracowany" jak D600.
    Proszę o opinie obecnych i byłych użytkowników tego modelu.
    D750 to nadal bardzo dobry aparat, tyle ze Nikon sprzedaje go teraz za bardzo dobra cenę a używki musza być tańsze jeśli ktoś chce sprzedać, ot i cała tajemnica, do tego jak ktoś chce zmienić na bezlustro to ma prawdopodobnie ostatnia szanse by sprzedać za rozsądne pieniądze. Migawka? były akcje serwisowe i to załatwiało sprawę, do tego problem już nie występuje wiec o co chodzi? Kolory? Zobacz zdjęcia dr5000 widzisz tam jakiś problem z kolorami? A w przeszłości uzywali w dużej mierze d750. Kolory to sobie ogarnia fotograf, chyba ze nie umie i wtedy zwali na aparat. Ludzie lubią narzekać, tak jak jechali po z6 nie mając w rękach aparatu. Do tego d750 jest na rynku od 5 lat i wiele osób uznało ze czas na zmianę.




    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 06-07-2019 o 18:33
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Perfekcyjny zestaw głupot. D750 ma wady, jak każdy aparat. Wspólczynnik cena/jakość moim zdaniem ma od chwili debiutu rynkowego nie do pobicia.
    Dla D750 zmieniłem system i była to dobra decyzja.
    Sprzedałem D750 bo kupiłem D850. I zresztą do tej pory nie wiem, czy to była dobra decyzja.
    Tak, D850 ma lepsze kolory prosto z korpusu, ale też jest grubo ponad dwa razy droższy.
    A ofert jest dużo, bo korpus popularny i podobnie jak ja ludzie szukają ciągle czegość innego, po kilku latach doświadczeń z pierwszym korpusem FF, jakim często jest D750.
    Sądzę, że słuszna jest hipoteza, że owczym pędem wiele osób kombinuje jakby sprzedać aparat póki ceny mają jakiś atrakcyjny (lub nie) poziom.
    Sony A7 i Z6 mają dobry marketing, zwłaszcza Sony. A w kóncu w większości przypadków bardziej kręci nas sprzęt niż robienie zdjęć.
    Nie lekceważyłbym też kłopotów z kalibracją obiektywów, których chyba wiele osób nie ogarnia i słomianego zapału do fotografii.
    Jeżeli mówimy o dzisiejszej cenie, to masz rację. Ja miałem, ale wspominam z sentymentem. To naprawdę świetny aparat, a na kolory narzekają głównie ludzie przyzwyczajeni do starych matryc NIkona D700/D3/D3s. Ludzie sprzedają, bo to ostatni dzwonek na ten "leciwy" aparat, jeżeli ktoś myśli o zmianie. Mam znajomego, który natłukł nim ponad 250 tys i działa bez zarzutu. Chociaż dzisiaj IMO najlepszy stosunek ceny do jakości ma Z6
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #8

    Domyślnie

    D750 ma świetny sensor, który do ISO 600 ma lepszą DR od sensora Z6.

    http://photonstophotos.net/Charts/PD...,Nikon%20Z%206
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    Ludzie sprzedają D750 bo chcą nowe zabawki - Ztki Alfy czy Fuji. Jak komuś zależy na obrazku to bądźmy szczerzy - różnic nie ma (ok w fuji będzie gorzej). Różnice tkwią w bajerach - AF na pełnym kadrze i detekcja na oko.
    W moim przypadku sadzę, że jeszcze wiele lat nie zmienię puchy - lepiej rozbudować szklarnię na maxa i przeskoczyć 3 generacje do przodu (coś jak D700 -> D850).
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie jak koledzy piszą. Wyszły bezlusterkowce nikona, a nie da się ukryć, że D750 jest popularnym modelem wśród amatorów, a Ci lubią być na topie i dążą do nowości, a nią jest Z6. Jak wyjdzie D760 to pewnie zacznie się wyprzedaż Z6 i tak wkoło będzie . Sam byłem zainteresowany kupnem kolejnego body D750 ale poczekam jak wyjdzie D760 i zobaczę czy kupić nowość czy Z6 A może coś wyższego

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego warto jeszcze kupić Nikona D100
    By pmpmwd in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:01
  2. pomoc w ocenie czy warto kupić body d750
    By vanhris in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2019, 10:14
  3. Czy warto kupić d750?
    By limak816 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 23:23
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •