Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Monitor zewnętrzny wyłącza sie po podłączeniu zasilania do laptopa

    Mam dziwną sytuację. Kupiłem zewnętrzny monitor do laptopa i połączony jest przez HDMI lub D-SUB. Otóż zmuszony jetem używać albo jednego, albo drugiego złącza ponieważ, gdy pracuję przy wyłączonym zasilaczu, tylko na baterii, monitor działa na HDMI. Natomiast, gdy podłączę zasilacz, gdy bateria już bliska wyczerpania, monitor się wyłącza i pojawia się informacja o braku sygnału i chce, abym sprawdził przewody. Podłączam wówczas przewód D-SUB i monitor działa. Gdy bateria juz podładowana i odłączam zasilanie, mogę spokojnie znowu wykorzystać HDMI i działa ok. Zależy mi na HDMI, jako że monitor służy do grafiki, a jakość obrazu jest wówczas wyraźnie lepsza.. Co to może być za przyczyna? Po podłączeniu laptopa do telewizora też jest analogiczna sytuacja, przy podłączonym do zasilacza laptopie nie łączy się z TV, po odłączeniu zasilacza jest OK. . Laptop to Lenovo G510 system Win 7 Ultimate 64 bity. Jest oczywiście wina lapka, tylko w czym jest problem? Sterowniki są zaktualizowane.....

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    HDMI lub D-SUB..
    Jeżu! Za co?

  3. #3

    Domyślnie

    Oszczędzanie energii w ustawieniach wyświetlania lub karty graf. Lub poszczególnych urządzeń w menedżerze..?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeżu! Za co?
    Czy coś mądrzejszego jesteś w stanie powiedzieć? Mówią, że milczenie jest zlotem, zwłaszcza jak się nie ma nic do powiedzenia, a bardzo się chce....

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze, nie jesteśmy na "ty".

    Po drugie, wypadałoby najpierw poczytać jak się łączy monitory z komputerami. Wówczas wpadłby Pan zapewne na informacje, że HDMI to pomyłka, jedna z największych wpadek w historii komputeryzacji. Potem byłoby już z górki, bo na normalnym wyjściu zapewne wszystko działałoby normalnie.

    Po trzecie, przeprowadzone testy wykazały, że zachowanie HDMI nawet pomijając jego wady, jest nienormalne. W tymi miejscu pojawia się po prostu konieczność interwencji serwisowej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Po pierwsze, nie jesteśmy na "ty".

    Po drugie, wypadałoby najpierw poczytać jak się łączy monitory z komputerami. Wówczas wpadłby Pan zapewne na informacje, że HDMI to pomyłka, jedna z największych wpadek w historii komputeryzacji. Potem byłoby już z górki, bo na normalnym wyjściu zapewne wszystko działałoby normalnie.

    Po trzecie, przeprowadzone testy wykazały, że zachowanie HDMI nawet pomijając jego wady, jest nienormalne. W tymi miejscu pojawia się po prostu konieczność interwencji serwisowej.
    Już o tym, że ie jesteśmy na ty, czytałem gdzieś u kogoś. Chyba się urwałes kolo skadś. I tak nie masz racji, sorry, nie ma Panisko racji, co do hdmi, ale to szczegół. I nie dziwię się, że jako gaduła Panisko figuruje, bo dużo gada od rzeczy i uważa że ma rację.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Oszczędzanie energii w ustawieniach wyświetlania lub karty graf. Lub poszczególnych urządzeń w menedżerze..?
    Kombinowałem na różne sposoby, ale niestety nie pomaga. Chyba, że nie umiem tego zrobić... Mimo wszystko dzięki za sugestię
    Dodatkowo dochodzi jeszcze problem z myszką. Po podłączeniu zasilacza myszka przewodowa przestaje działać (oczywiście na USB) i wówczas muszę podłączyć bezprzewodową.... To juz nie jest duży problem, ale ten nieszczęsny hdmi....
    Ostatnio edytowane przez jacekni ; 08-09-2019 o 18:00

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    Czy coś mądrzejszego jesteś w stanie powiedzieć? Mówią, że milczenie jest zlotem, zwłaszcza jak się nie ma nic do powiedzenia, a bardzo się chce....
    ......
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	original_120132_04d2ea3076e57c1668ce9bf959bf166b.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	30457
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #8

    Domyślnie

    Raczej problem z zarządzaniem energia złącz usb. Poszukaj hd firmware update do tego modelu na stronie Lenovo, bios update, cały pakiet powinien być. Ostatecznie pada płyta główna. Zrób diagnozę z biosu. Może coś z obsługą zasilania baterii.
    Jeśli pod spodem obudowy jest taka mała samotna dziurka średnicy większej niż szpilka - poszukaj dokładnie - wyjmij baterie i włóż tam szpilke czy cienki spinacz i naciśnij na kilka sekund - to reset baterii wewnetrznej. Acz nie wiem czy ten model ma taką możliwość.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 08-09-2019 o 21:18

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Raczej problem z zarządzaniem energia złącz usb. Poszukaj hd firmware update do tego modelu na stronie Lenovo, bios update, cały pakiet powinien być. Ostatecznie pada płyta główna. Zrób diagnozę z biosu. Może coś z obsługą zasilania baterii.
    Jeśli pod spodem obudowy jest taka mała samotna dziurka średnicy większej niż szpilka - poszukaj dokładnie - wyjmij baterie i włóż tam szpilke czy cienki spinacz i naciśnij na kilka sekund - to reset baterii wewnetrznej. Acz nie wiem czy ten model ma taką możliwość.
    Dziurki niestety nie ma. Co do update biosu, to czy może wówczas np dojść do uszkodzenia plyty głównej? Trochę jie za bardzo siedzę w tym temacie i dlatego pytam. Uaktualniłem już prawie wszystko, co związane jest z grafiką i ni etylko, ale biosu nie ruszałem. Korzystałem m.in. z tej strony https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/p...book/downloads Co byś ewentualnie mógł doradzić z powyższego linku w zw z diagnozą biosu czy upgradem?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma obaw. Pobierasz plik exe, uruchamiasz go i dalej Cię prowadzi.
    Ale update jest na win 8,więc na Twoim nie ruszy.
    A sam flash jest prosty. Sprawdza czy bateria jest naładowana i podłączone zasilanie, zabrania wyłączać w trakcie i potem restartuje w tryb tekstowy pokazując komunikaty. Po paru minutach gotowe.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zewnętrzny monitor do laptopa.
    By kafi44 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 17:38
  2. Bezprzewodowy dysk zewnętrzny do laptopa.
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 18:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 19:22
  4. DIGIMATE III jako dysk zewnętrzny do laptopa?
    By ktm777 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 00:30
  5. Zewnętrzny dysk do laptopa
    By Fredflinstone in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •