Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Unhappy P900 - Czy mój nowy Nikon P900 jest uszkodzony?

    Witam,
    dzisiaj dotarła do mnei przesyłka z nowym Nikon P900. Zauważyłem, biorąc do ręki aparat, że kiedy przechylam nim góra dół trzymając go w sposób jak do robienia zdjęcia, to słysze delikatne stuki i czuję w ręku słabitukie drgnięcie, ruch, który powoduje te delikatne stuki. Tak jakby minimalny ruch obiektywu. Czy to jest normalne? Czy każdy Nikon P900 tak ma, czy jednak powinienem skorzystać ze zwrotu aparatu?

    Slawomir

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam P900, ale zapewne jest to całkiem normalne i zależne od pracy optycznej stabilizacji obrazu, np w super zoomie Sony HX300 również występuje coś takiego.
    Nikon D4s / Nikon D4 / D600 / D300s / D300 / D200 / D80 / D40 / Nex-5n / NIKKOR 24-70 2.8 ED / Tamron 70-200 2.8 / Nikkor 35mm 1.8G / Nikkor 50mm 1.8G / Nikkor 28-80 3.3-5.6G black&silver / Yongnuo YN-986N II / Yongnuo YN-685 / Yongnuo YN-360II / Yongnuo 50mm 1.8N
    Były: D7100 / D5300

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Senketsu Zobacz posta
    Nie mam P900, ale zapewne jest to całkiem normalne i zależne od pracy optycznej stabilizacji obrazu, np w super zoomie Sony HX300 również występuje coś takiego.
    Dziękuje za odpowiedź. Dodam dla porządku, że dzieje się tak oczywiście bez względu czy aparat jest włączony czy nie. Coś po prostu w środku ma jakiś ruch. Może jeszcze ktoś z posiadaczy się wypowie, czy ma podobnie?

  4. #4

    Domyślnie

    tak ma być, to stabilizacja oraz uklad rozpoznawania polozenia aparatu.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Sprawdzalem na wlaczonym i wylaczonym. Nic takiego nie mam. Cisza.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mosiekk Zobacz posta
    Witam,
    dzisiaj dotarła do mnei przesyłka z nowym Nikon P900. Zauważyłem, biorąc do ręki aparat, że kiedy przechylam nim góra dół trzymając go w sposób jak do robienia zdjęcia, to słysze delikatne stuki i czuję w ręku słabitukie drgnięcie, ruch, który powoduje te delikatne stuki. Tak jakby minimalny ruch obiektywu. Czy to jest normalne? Czy każdy Nikon P900 tak ma, czy jednak powinienem skorzystać ze zwrotu aparatu?

    Slawomir
    Witam mam p900 jakieś 4 miesiące i potwierdzam że przy ruchu aparatem od zakupu coś w obiektywie się rusza przy włączonym i wyłączonym aparacie, nie mniej jednak foty są super i wszystko działa., Mam również aparat Sony Cybershot DSC HX100v jest prawie o połowę mniejszy od p900 i również przy ruchu aparatem (bez znaczenia czy włączony czy nie) wyczuwalny i słyszalny jest ruch obiektywu, aparat działa a mam go już ze 7 lat

  7. #7

    Domyślnie

    Tez tak mam i doszedłem do tego gdy przytrzymaj palcem mocniej klapkę lampy to tego odgłosu nie ma czyli u mnie jest to luz lampy.

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. Nowy firmware do P900
    By dziennikarz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 07:01
  3. P900 - jestem nowy i szukam odpowiedzi :)
    By raziel79 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2018, 07:05
  4. Uszkodzony Nikkor 18-105 (nowy)
    By Michalcc in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 10:47
  5. nowy nikkor 14-24 - uszkodzony?
    By rafalko in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 13:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •