Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Zabawa w RAWki 18/2019 [panorama]

    Witam szanowne grono RAWkowiczeów !

    Rozpoczynamy zabawę nr 18 !


    Zwycięzcą poprzedniej zabawy został @Bartek-

    RAWkowicze przesłali nam 13 prac, w głosowaniu udział wzięło prac 12, jedna nie przystąpiła do głosowania. Głosowało 27 użytkowników forum.

    Przesyłam raz jeszcze gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania dla wszystkich uczestników zabawy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podsumowanie_17_2019.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	123,1 KB
ID:	30210






    Startujemy zabawę nr 18


    Obecnie nie jest wymagane przesyłanie pliku XMP, jednak gorąco zapraszam do jego przesyłania ponieważ przy podawaniu wyników głosowania chciałbym publikować pliki XMP z pierwszych 3 miejsc, co ma stanowić element edukacyjny dla osób, które chcą poznać sposób obróbki tych najlepszych prac.


    Prace w tej edycji zbieramy 10 dni, głosujemy 3 dni.

    REGULAMIN: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217031

    Termin nadsyłania prac mija 14.09.2019 o godzinie 21:30 (sobota)

    Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku
    Wyłonienie zwycięzcy potrwa 3 dni, natomiast ewentualna dogrywka - 1 dzień


    Autorem nadesłanych rawów jest: @And.N

    Plik RW2 nr 1 ( Panasonic DMC-G1 ) do pobrania: Załącznik 30208
    Plik RW2 nr 2 ( Panasonic DMC-G1 ) do pobrania: Załącznik 30207

    Plik DNG nr 1 ( Panasonic DMC-G1 ) do pobrania: Załącznik 30206
    Plik DNG nr 1 ( Panasonic DMC-G1 ) do pobrania: Załącznik 30205

    W razie problemów z pobraniem pliku, proszę o PW.

    Pliki JPG i ew. XMP proszę oznaczać swoim nickiem.


    Pamiętajcie żeby prace wysyłać na nasz standardowy adres: pojedynki.nikoniarze@gmail.com

    Zastrzeżenia do obróbki: UWAGA !!!.

    1. Do sklejenia panoramy można użyć dowolnego programu.
    2. Sklejony w panoramę plik eksportujemy z programu w tworzenia panoram (najlepiej DNG) importujemy standardowo do wywoływarki,
    obrabiamy w WYWOŁYWARCE, aczkolwiek jestem w stanie w tej edycji przymknąć oko (racjonalnie), jeżeli ktoś uzna, że musi się wspomóc czymś więcej.
    3. Proszę nie doklejać elementów do zdjęć.
    4. Proszę o przesyłanie prac w rozmiarze 1800px na dłuższym boku



    Poglądowa, surowa panorama wykonana w Lightroom.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1430349.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	509,8 KB
ID:	30204




    Elbląg, dwa pstryki spacerowe z ręki nadające się do połączenia w panoramę.

    Pozdrawiam
    And.N


    Czas ..... start !
    .
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 04-09-2019 o 18:25
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2

    Domyślnie

    Co ja widzę

    Czasu mało, ale może uda się stworzyć jakiegoś potworka. Dawno nic nie wysyłałem, więc okazja trafiła się przednia
    @crusiek rozumiem, że nie ma obowiązku trzymania się sztywno określonych proporcji boków? Bo jak np. bym chciał jednak z tego zrobić 3:2 to dalej koniecznie wysłać trzeba 1800 px na dłuższym boku?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    ...rozumiem, że nie ma obowiązku trzymania się sztywno określonych proporcji boków? Bo jak np. bym chciał jednak z tego zrobić 3:2 to dalej koniecznie wysłać trzeba 1800 px na dłuższym boku?
    Prosiłem w meilu jak wysyłałem te RAW-y aby dłuższy bok był na "sztywno" bez zmian 1800 px. w poziomie (nie mniej i nie więcej). W pionie już jak tam wyjdzie, ale raczej nie więcej niż 1080 px. aby na monitorach FHD była możliwość obejrzenia zdjęcie w całości (bez konieczności przewijania belką). To ma być panorama, czy proporcje 3:2 można nazwać panoramą ?
    Edit.
    Powiedzmy, że 1200 w pionie to już ostateczność i takich prac oczywiście bym nie odrzucał.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 04-09-2019 o 20:32

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Co ja widzę

    Czasu mało, ale może uda się stworzyć jakiegoś potworka. Dawno nic nie wysyłałem, więc okazja trafiła się przednia
    @crusiek rozumiem, że nie ma obowiązku trzymania się sztywno określonych proporcji boków? Bo jak np. bym chciał jednak z tego zrobić 3:2 to dalej koniecznie wysłać trzeba 1800 px na dłuższym boku?
    Możesz spokojnie przesłać w 1800 po dłuższym boku, wtedy będzie 1200 na pionie. Paczka będzie zawierała oryginalne rozmiary, a forum wiadomo, przeskaluje sobie z automatu.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ... Paczka będzie zawierała oryginalne rozmiary, a forum wiadomo, przeskaluje sobie z automatu.
    Na forum po kliknięciu na zdjęcie (raz lub dwa razy) wyświetli się w pełnym rozmiarze, bez skalowania.

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm...
    2.5 Praca powinna mieć maksymalnie 1280px szerokości w przypadku poziomego kadru, 900px wysokości przy pionowym kadrze (bez dodatkowych ramek i innych udziwnień). W przypadku wysłania pracy o proporcjach 1:1 (kwadrat) oba boki nie powinny przekraczać 900px
    Hm...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    @crusiek dzięki Ukłony

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @And.N wiem czym jest panorama... Wykłady są zbędne Ukłony

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @OjTam nie mąć Tylko pobieraj i obrabiaj

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mące. To tylko odgryzanie się za czepianie się mojej zapalonej lampki przez Autora w/w Rawka.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie mące. To tylko odgryzanie się za czepianie się mojej zapalonej lampki przez Autora w/w Rawka.
    Rozumiem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hmm...
    2.5 Praca powinna mieć maksymalnie 1280px szerokości w przypadku poziomego kadru, 900px wysokości przy pionowym kadrze (bez dodatkowych ramek i innych udziwnień). W przypadku wysłania pracy o proporcjach 1:1 (kwadrat) oba boki nie powinny przekraczać 900px
    Hm...
    2.3 Autor pliku RAW danej edycji może zastrzec wyłączenie lub ograniczenie niektórych narzędzi w odniesieniu do konkretnej edycji (np. nie wolno kadrować czy używać narzędzia w rodzaju Spot Removal); ograniczenia te powinny być zaprezentowane przy rozpoczęciu edycji. Niezastosowanie się do tych ograniczeń prowadzi do dyskwalifikacji pracy, ostateczne słowo w razie niejasności ma autor pliku RAW.

    Pisałem wcześniej:
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Mogę dziś coś podrzucić, ale zaznaczam będę miał "specjalne wymagania". Nie wiem czy kierownik na to przystanie.
    Jest panorama, 1280 px mz. to za mało na 2 zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 04-09-2019 o 20:56

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 16/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 21:50
  2. Zabawa w RAWki 15/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-07-2019, 21:37
  3. Zabawa w RAWki 14/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 22:26
  4. Zabawa w RAWki 4/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 22:57
  5. Zabawa w RAWki 1/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 171
    Ostatni post / autor: 08-01-2019, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •