Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr ochronny lub uv

    Witam. Jaki polecacie filtr ochronny lub UV o średnicy 67 mm. Cena do 90 zł.

  2. #2

    Domyślnie

    jak sie zmieszcza w tej cenie to Marumi WPC albo Hoya HD

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jak sie zmieszcza w tej cenie to Marumi WPC albo Hoya HD
    Pozwolę sobie podłączyć się pod wątek.
    Szukam filtra ochronnego do aparatu Nd7500 + 18-105. Filtr ma przede wszystkim stanowić codzienną ochronę dla obiektywu i w możliwie najmniejszym stopniu wpływać na same zdjęcia. Zastanawiam się tylko czy jest sens kupowania filtra tylko ochronnego czy UV który może też pełnić funkcję ochronną. Dużo dobrego słyszałem o firmie Marumi z oferty której wybrałem dwa modele Exus UV L390 i Exus Lens Protected.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaszk Zobacz posta
    Pozwolę sobie podłączyć się pod wątek.
    Szukam filtra ochronnego do aparatu Nd7500 + 18-105. Filtr ma przede wszystkim stanowić codzienną ochronę dla obiektywu i w możliwie najmniejszym stopniu wpływać na same zdjęcia. Zastanawiam się tylko czy jest sens kupowania filtra tylko ochronnego czy UV który może też pełnić funkcję ochronną. Dużo dobrego słyszałem o firmie Marumi z oferty której wybrałem dwa modele Exus UV L390 i Exus Lens Protected.
    Ja używam filtów Hoya Fusion Antistatic. Jako ochrona obiektywu się sprawdzają. Zasadniczo nie przeszkadzają. Niestety, przy pracy pod światło generują bliki. Przynajmniej na szerokim kącie. Jak robię fotki typu wschód/zachód słońca to odkręcam.

  5. #5

    Domyślnie

    Użytkownicy naszego forum będą się dzielić na tych, dla których filtry są obowiązkowe oraz na tych, co nie uważają tego za konieczne. Kolega wyżej wskazał całkiem dobre filtry, ja natomiast uważam to za zbędny wydatek, ale jak już koniecznie musisz coś nakręcić, to na pewno nie oszczędzaj. Kup porządny filtr, a czy to będzie UV, czy zwykły protektor, to jeden grzyb

  6. #6

    Domyślnie

    A moze dedykowana oslona przeciwsloneczna do obiektywu zalatwi sprawe? Calkiem dobrze wystajacy kawalek plastiku zazwyczaj. Chroni a jednoczesnie nie daje zadnych blikow czy flar.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A moze dedykowana oslona przeciwsloneczna do obiektywu zalatwi sprawe? Calkiem dobrze wystajacy kawalek plastiku zazwyczaj. Chroni a jednoczesnie nie daje zadnych blikow czy flar.
    Dokładnie. Osłona słoneczna jest bardzo skuteczną ochroną, w pełni wystarczającą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaszk Zobacz posta
    Pozwolę sobie podłączyć się pod wątek.
    Szukam filtra ochronnego do aparatu Nd7500 + 18-105. Filtr ma przede wszystkim stanowić codzienną ochronę dla obiektywu i w możliwie najmniejszym stopniu wpływać na same zdjęcia. Zastanawiam się tylko czy jest sens kupowania filtra tylko ochronnego czy UV który może też pełnić funkcję ochronną. Dużo dobrego słyszałem o firmie Marumi z oferty której wybrałem dwa modele Exus UV L390 i Exus Lens Protected.
    Do tego obiektywu nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Wydasz ponad połowę wartości obiektywu i pogorszysz jego parametry.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    do niektorych obiektywow oslona jest drozsza niz jakis tam uzywany filtr z Allegro

    do niektorych jest tak mala, ze i tak lepiej filtr

    no i koniec koncow - jesli nie mowimy o teleobiektywie z naprawde gleboka oslona, to przy foceniu w mzawce/deszczu albo pryskajacej wodzie (morze/wodospad) filtr i tak jest lepsza opcja (mozna szybo wytrzec z kropli)



    i jak zwykle przy takich dyskusjach nieodmiennie dziwi mnie ten dysonans... jak sie zobaczy aukcje uzywanych obiektywow, to "zawsze chroniony filtrem UV" (czy bieda-zoom za 500PLN czy wy* teleobiektyw za kilkadziesiat tysiecy ). a jak sie czyta fora internetowe, to "nie uzywaj, psuja zdjecia"

  10. #10

    Domyślnie

    Jestem zwolennikiem filtrów, często widzę aukcje z porysowanymi obiektywami gdzie trzeba po tysiąc złociszy przeceniać obiektywy bo przednia soczewka porysowana delikatnie.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki filtr ochronny na Fuji 18-55?
    By Michal_K in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 12:57
  2. Jaki filtr "ochronny"?
    By Vexator in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-09-2015, 10:09
  3. Jaki filtr polaryzacyjny i UV/ochronny na szkla 67mm ?
    By Michaelius in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 19:44
  4. Jaki filtr ochronny do tamrona 17-50?
    By menteith in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 17:48
  5. Sigma 100-300/4 - jaki filtr ochronny?
    By Peld in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 14:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •