Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Makro bardzo duze przyblizenie i znakomita ostrosc Jak ?

    Witam.


    Fotografuje od nie dawna ale szybko się uczę. Aktualnie posiadam Nikona D2xs + obiektyw makro 105mm Crystal ore f/ 2.5 . Super jestem z niego zadowolony jakosc zdjeć super, na ciezkie waruni nie jest dobry bo ISO max tylko 800. Ale planuje w tym roku kupic Mikona D850 albo Nikona D5 . Do czego zmierzam chce robic zdjecia bardziej szczegolowe jak oczy pajaka , glowa ważki , oczy muchy o duzej wielkosci i bardzo szczegolowe.

    Specjalisci od Fotografii Jak takie zdjecia można zrobić ? Czy to zalezy od ile kasy na sprzet wydarz czy od umiejetnosci tez ?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ISO w makro ? Nie sądzę że to dobra droga, raczej statyw i dodatkowe światło.
    Ja najciekawsze zdjęcia makro ostatnio widziałem u gościa co miał tego tamrona taniego 70-300 z nakręconym odwrotnie na przodzie 50mm podpięte do Canon 40D, jego pszczoła stakowana ( tu miał zrobioną szynę z silnikiem i arduino ) z coś koło 50 zdjęć itd była rewelacyjna, więc jak widzisz nie kasa jest najważniejsza.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demro Zobacz posta
    Witam.


    Fotografuje od nie dawna ale szybko się uczę. Aktualnie posiadam Nikona D2xs + obiektyw makro 105mm Crystal ore f/ 2.5 . Super jestem z niego zadowolony jakosc zdjeć super, na ciezkie waruni nie jest dobry bo ISO max tylko 800. Ale planuje w tym roku kupic Mikona D850 albo Nikona D5 . Do czego zmierzam chce robic zdjecia bardziej szczegolowe jak oczy pajaka , glowa ważki , oczy muchy o duzej wielkosci i bardzo szczegolowe.
    Nie kupuj zatem FX, tylko DX. Najlepiej D7200 lub D5500. Ten drugi ma uchylany ekran, który może się przydać.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś się bawiłem tak jak kolega koesh napisał.
    Odwrotne mocowanie 50mm szkła CZ, do tego mieszek i pierścienie pośrednie.


    Ja GO ustawiałem ręcznie ale najlepiej mieć elektryczną suwnicę, oraz obowiązkowo porządny statyw.
    Przy takich konstrukcjach potrzebna jest też masa światła i zbudowanie dyfuzora. Ja używałem pudełka oklejonego folią do pieczenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli zamierzasz wyspecjalizować się w fotografowaniu w dużych skalach powiększenia, to czeka Cię sporo nauki i inwestowania w sprzęt.
    Sam korpus w tym układzie nie jest taki najważniejszy. Oczywiście, że korpus z wyższej półki będzie się spisywał lepiej. Ja jednak radziłbym
    zastanowić się jednak na jakimś bezlusterkowcem.Z chwilą gdy przesiadłem się na Z6 jakoś nie mam już chęci wracać do lustrzanki. ML-e mają
    dwie niezaprzeczalne cechy w tego typu fotografii, bezszelestna i bezwibracyjna migawkę elektroniczną, a także możliwość powiększenia kadru w
    wizjerze. Tylnego ekranu praktycznie nie używam, po trochę z przyzwyczajenia, a trochę z powodu małej czytelności w normalnym dziennym
    oświetleniu.
    W tych skalach o których mówisz to raczej normalne obiektywy makro ze skala 1: 1 nie znajdą zastosowania. Dokładanie dodatkowego obiektywu
    czy nasadki typu Raynox powiększy trochę ten zakres, ale by sfotografować samą główkę muchy czy oczy skakuna potrzebne będzie jeszcze większe
    powiększenie. Tak średnio licząc będziesz potrzebował obiektywów, które dadzą Ci skalę odwzorowania do 5:1, a nawet większą. Najprościej osiągnąć
    to stosując szerokokątny obiektyw o ogniskowej ok 28mm zamocowany odwrotnie. Dzisiaj można już kupić sobie obiektywy np. z firmy Laova, które
    bez dodatkowego osprzętu dadzą Ci powiększenie 5:1. Wielu fotografów specjalizujących się w tego typu fotografi używa z powodzeniem obiektywów
    mikroskopowych o powiększeniu od 4x do 10x. Tu jednak bez dodatkowego sprzętu się nie obejdzie. To przede wszystkim sterowana elektronicznie
    przesuwna szyna, która zmienia położenie aparatu do tysięcznych mm. Oczywiście, by uzyskać efekt takiego niesamowitego powiększenia trzeba tych
    zdjęć zrobić kilkadziesiąt i potem złożyć w odpowiednim programie.
    Temat bardzo szeroki, wykraczający znacznie poza ramy jednego wpisu. W lince znajdziesz galerię
    fotografa, który obecnie specjalizuje się w fotografowaniu mrówek. W dziale o sprzęcie możesz zobaczyć czym fotografuje. W sieci pod hasłem focus stacking
    również znajdziesz mnóstwo materiałów.
    http://ant-photo.eu/?fbclid=IwAR1UhX...RpFcnUbRSU_JfA

Podobne wątki

  1. Bardzo tani obiektyw makro DIY
    By TOP67 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 08:21
  2. Bardzo tani obiektyw makro?
    By PiKa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 17:22
  3. Obiektywy makro a ostrość na niskich przysłonach
    By Evanduril in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-06-2016, 14:41
  4. Ostrość w makro
    By faust1985 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •