Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Moja Wenecja

  1. #1

    Domyślnie Moja Wenecja

    Kolorystyka ? Taka jakoś do tego miejsca mi pasuje, nie wiem czemu, nie wiem czy się spodoba...

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2990host.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,54 MB
ID:	29970

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2994host.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,71 MB
ID:	29971

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3003host.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,17 MB
ID:	29972

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3011host.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	29973

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3031host.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	29974

    - - - - kolejny post - - - - - -

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3032host.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,47 MB
ID:	29975

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3039host.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,25 MB
ID:	29976

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3048host.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,35 MB
ID:	29977

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3054host.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	2,33 MB
ID:	29978
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  2. #2

    Domyślnie

    Co do zdjęć to trudno mi zachować obiektywizm bo dla mnie Wenecja jest tak przereklamowana i syfiasta że mógłbyś zrobić ze zdjęciami najgorsze co się da a i tak będzie to wyglądać lepiej jak to co tam można zastać.
    Mało jest miejsc co mnie tak rozczarowały jak ten kanał. Masz coś zrobionego nocą?

  3. #3

    Domyślnie

    Takie lata 20 lata 30 ste ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie kolorystyka (oraz ingerencja w poziomy/krzywe) zgrywa się z tematem - lepiej w przypadku zdjęć nr 1-3, 6, 8 i 9, a trochę słabiej tam, gdzie na scenie jest więcej cieni.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Co do zdjęć to trudno mi zachować obiektywizm bo dla mnie Wenecja jest tak przereklamowana i syfiasta że mógłbyś zrobić ze zdjęciami najgorsze co się da a i tak będzie to wyglądać lepiej jak to co tam można zastać.
    Bo w Wenecji trzeba schodzić ze szlaku Piazza Roma - Rialto - Pl. Św. Marka. Trochę w bok i można zobaczyć świetnych rzeczy i momentów. No i nocować na wyspie. To nie jest miejsce na jednodniowy wypad.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem widać w tych fotkach tęsknotę Autora za starymi przed-cyfrowymi drukowanymi przewodnikami i materiałem światłoczułym, gdzie marka kliszy miała więcej do powiedzenia o kolorze niż Adobe Fajne, że tak mało widać tam tłumów turystów. Mało też szczegółów (takich jak np. domofon), które świadczyłyby o tym, w jakim okresie fotki zostały zrobione, przez co jest w nich IMHO jakiś element ponadczasowości.

  7. #7

    Domyślnie

    90s, może i kicz. Widziałem większy. Dla mnie to miejsce ma coś w sobie. Byłem tam drugi raz i chętnie kiedyś jeszcze wrócę, najlepiej z dala od sezonu turystycznego. Nie mam niestety zdjęć nocnych. Może następnym razem

    Keek, byłem na 3-dniowej wycieczce z przewodnikiem. Trochę nas "bocznymi" trasami prowadzała, pewnie wiele fajnych miejsc umknęło. Zresztą w maju jest tam już dość tłoczno, szczególnie w soboty, gdy przypływają wszystkie wycieczkowce.

    Jacenty, nie wiem, czy tęsknota, ale tak mi jakoś ta kolorystyka pasuje do miejsca.... Może jeszcze z BW spróbuję, lub sepią... Nie wiem.

    Dzięki za komentarze.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Keek, byłem na 3-dniowej wycieczce z przewodnikiem. Trochę nas "bocznymi" trasami prowadzała, pewnie wiele fajnych miejsc umknęło. Zresztą w maju jest tam już dość tłoczno, szczególnie w soboty, gdy przypływają wszystkie wycieczkowce.
    Polecam, koniecznie następnym razem zejdź ze szlaku. No i popłyń na Burano.
    Jeśli Cię to ciekawi to u mnie w stopce jest trochę zdjęć z Wenecji

  9. #9

    Domyślnie

    Byłem dwa dni i nocowałem na wyspie. Sam pomysł nocowania w miejscu w którym nocą nic się nie dzieje jest kiepski.
    Dodatkowo jest bardzo dobry dojazd i dużo taniej znajdzie się hotel na obrzeżach.
    Nie twierdzę też że Wenecja jest kiczowata, jest po prostu syfiasta. Z lewej pływają śmieci z prawej płyną turyści.
    Specjalnie byłem poza sezonem aby uniknąć takich atrakcji, ale była taka masa że aż się boje myśleć co tam się dzieje w sezonie.

    Uliczki na uboczy też zwiedzałem. W nocy są czarne tak jak i większość miasta. Nie ma tam klimatu ani atmosfery, nawet oświetlenia w wielu miejscach brak. Sporadyczne światła i to właśnie w głównych miejscach powodują że nocą nie ma tam za dużo do roboty.

    Wracając do atmosfery to idzie ją wyczuć w dziwnych zapachach które niekoniecznie komponują się z romantyzmem o jakie się to miasto się posądza.

    Ale to tylko moja opinia więc nie będę zakłócał wątku spamem jakby nie patrzeć.

  10. #10

    Domyślnie

    Byłem w Sierpniu syfów ani smrodu nie czułem. Cały dzień spacerowałem po Wenecji. Nie wiem skąd te opinie o smrodach w Wenecji. Jedynie smrody to mogę być gdzieś w zaułkach gdzie psy lub ludzie leją, ale to chyba urok Włoskich miasteczek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Wenecja
    By TOP67 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 13:31
  2. [ Krajobraz ] Wenecja, Nr. 89
    By Motorniczy in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 14:13
  3. [ Architektura ] Wenecja
    By wingeo in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:54
  4. [ Pozostałe ] Wenecja
    By drdln in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 20:14
  5. [ Krajobraz ] Wenecja #1
    By mendzik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •