Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 17/2019 - GŁOSOWANIE

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - aniedz

    3 11,11%
  • 2 - Bartek-

    14 51,85%
  • 3 - crusiek

    6 22,22%
  • 4 - And.N

    8 29,63%
  • 5 - 6868

    0 0%
  • 6 - piotrek6116

    6 22,22%
  • 7 - paparapa

    4 14,81%
  • 8 - koesh

    3 11,11%
  • 9 - JulianTheKing

    2 7,41%
  • 10 - spiritus

    2 7,41%
  • 11 - horvik62

    9 33,33%
  • 12 - tbogdanowicz

    4 14,81%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Przeciek na 10 głosów.

    Na pierwszym miejscu dwie prace.
    Drugie miejsce z głosem mniej należy do jednej pracy.
    Na trzeciej pozycji o dwa głosy mniej mamy również dwie prace.

    Bez głosu są 3 prace.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #22

    Domyślnie

    @paparapa - czy napisałem coś niezgodnego z prawdą?
    Pytam poważnie, bo chyba się nie zrozumieliśmy. Albo Ty mnie, albo ja Ciebie.[/QUOTE]

    Dobra chyba nie zrozumieliśmy się .
    Wracając do tematu. Wywoływarki coraz lepsze, i skoro takie dobre to dlaczego LR w wielu pracach wygląda ... powiedzmy nieciekawie. Ja wiem że akurat tu decyduje czynnik ludzki. Ale jeśli ktoś nie potrafi ogarnąć tak prostych narzędzi, to lepsze w PSie czy innym sofcie, na nic mu sie nie zdadzą. Po prostu polegnie i tyle.
    Wydaje mi się że wystarczy zakazać zmiany elementów obrazu i gra gitara. Mnie nie interesuje czy ktoś użył gradientu w Lightroomie czy 4 warstw i sześciu masek w PSsie. Jego strata czasu i prądu. Fota ma wyglądać atrakcyjnie i ciekawie. Ma się podobać. Panowanie nad naturalnie wyglądającym obrazem na warstwach i maskach nie jest takie proste . Często wychodzą kosmici .
    Sam chyba pisałeś że podoba Ci się parę prac i zrozumiałem że chodzi o te o zabarwieniu "zony". Ale wywoływarka nie jest stworzona do takich rzeczy. Duzo prościej i lepiej można to ogarnąć bardziej zaawansowanym softem.
    I na koniec napiszę, że obróbka po raz kolejny "takiego samego zdjęcia" bez specjalne potencjału , za pomocą 4 suwaczków robi się cholernie nudne .
    To tak w skrócie....

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    Wracając do tematu. Wywoływarki coraz lepsze, i skoro takie dobre to dlaczego LR w wielu pracach wygląda ... powiedzmy nieciekawie. Ja wiem że akurat tu decyduje czynnik ludzki. Ale jeśli ktoś nie potrafi ogarnąć tak prostych narzędzi, to lepsze w PSie czy innym sofcie, na nic mu sie nie zdadzą. Po prostu polegnie i tyle.
    Wydaje mi się że wystarczy zakazać zmiany elementów obrazu i gra gitara. Mnie nie interesuje czy ktoś użył gradientu w Lightroomie czy 4 warstw i sześciu masek w PSsie. Jego strata czasu i prądu. Fota ma wyglądać atrakcyjnie i ciekawie. Ma się podobać. Panowanie nad naturalnie wyglądającym obrazem na warstwach i maskach nie jest takie proste . Często wychodzą kosmici .
    Zgadzam się z Tobą, że tak jest trudniej. Ale czy to znaczy że mamy wszystko ułatwiać?
    Nie mam na myśli Ciebie, ale ciągle spotykam osoby, które gdy tylko natrafią na trudność, to są oburzeni że cały świat się nie dostosowuje do ich fajtłapowości. Choć w tej zabawie pokażmy że potrafimy zrobić coś więcej niż użyć preseta.


    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Sam chyba pisałeś że podoba Ci się parę prac i zrozumiałem że chodzi o te o zabarwieniu "zony".
    Które mi się podobają, to nie powiem przed wynikami ,

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ale wywoływarka nie jest stworzona do takich rzeczy. Duzo prościej i lepiej można to ogarnąć bardziej zaawansowanym softem.
    I na koniec napiszę, że obróbka po raz kolejny "takiego samego zdjęcia" bez specjalne potencjału , za pomocą 4 suwaczków robi się cholernie nudne .
    To tak w skrócie....
    Ja bym raczej stwierdził, że jest bardziej TRUDNE. Dla tego wcześniej napisałem, że jeśli ktoś chce i potrafi, to "przebuduje" budynek, bez łamania regulaminu.

    Ewentualnie można dodać kolejną wersje specjalnej edycji, gdzie dozwolone będzie używanie warstw, masek, klonowania, korekcji perspektywy itp. ale bez zmiany TREŚCI oryginalnego zdjęcia. Rozumiem przez to, możliwość usuwania przeszkadzających elementów (np. ludzi, koszy na śmieci), lokalną zmianę koloru itp, ale nie dopuszczalne będzie np. doklejenie czegoś z innego zdjęcia. Zdjęcie można wybrać z danego cyklu i zrobi to kierownik/zwycięzca cyklu/ogół przez głosowanie..., jak zadecydujemy.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    Jestem ZA pozostawieniem tak jak jest czyli wywoływarka raw z całym jej dobrodziejstwem (oprócz presetów) a i powróciłbym do obowiązku pliku .xmp
    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    ... Choć w tej zabawie pokażmy że potrafimy zrobić coś więcej niż użyć preseta. ...
    Preset może być tylko bardzo małym ułamkiem w całym procesie obróbki. Sam czasem korzystam z jakiegoś presetu, później jeszcze go modyfikując, że o lokalnych korektach (pędzel, gradient) w LR nie wspomnę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	preset.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	181,1 KB
ID:	29833

    Jak widać na powyższym obrazku to tylko wycinek historii obróbki (widać po belce do przewijania) przykładowego RAW-a (akurat nie z tej edycji) .

    Nie można też sprawdzić czy preset był użyty, nawet wysyłając .xmp. W .xmp nie ma zapisanej historii obróbki zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 28-08-2019 o 19:49

  5. #25

    Domyślnie

    Zbieram wnioski w głowie, luźne przemyślenia

    Myślałem o zwiększeniu dostępności dla różnych użytkowników, bynajmniej, nie chodziło mi o zastanawianie się nad tym, gdzie co łatwiej można zrobić, ja np jestem "noga" w PSie, wolę tylko LR używać, PS to chyba tylko na zabawę specjalną włączam
    W PS 4/5 nie tak łatwo zrobić niektóre tematy jak z LR 8.4 więc to różnie bywa.

    Można przeplatać, mam różne pomysły.
    NP.

    Panoramy do sklejenia i następnie do obróbki - i tu otwarci programów do sklejania zdjęć w panoramę, nie każdy używa LR
    3/5 zdjęć w bracketingu do sklejenia w HDR i obróbkę.
    Edycja w stylu - moja chora wyobraźnia, do przerobienia zdjęcia tak, żeby go nie poznać zachowując większość kadru.
    Albo, zrób ze zdjęcia starocia itp, itd
    ...mam jeszcze kilka pomysłów żebyście się od następnego cyklu nie zanudzili Choć nie wiem, czy nie robić niezależnych edycji takich obok regularnej zabawy w RAWki, raz na jakiś czas. coś w stylu raz na miesiąc, jakaś edycja specjalna wtedy myślę, bez spec ed w regularnej zabawie.
    @Bartek- czytałem, ale chyba już zdążyłem zapomnieć co tam pisali, pora odświeżyć pamięć

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Panowie, odnośnie presetów, xmp nie zapisuje historii, kolejności działań, nie ma opcji sprawdzić czy to preset czy ręczne nastawy, chyba, że ja czegoś nie wiem?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    gorzej z tym, komu by się chciało dostarczać takie zdjęcia, ja mam trochę, ale to raczej kilkanaście bardziej niż kilkaset
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #26

    Domyślnie

    Ten preset, to tylko w celu zobrazowania o co mi chodzi. Jakoś nie wyobrażam sobie by ktoś dał do zabawy zdjęcie zrobione presetem, do tego jeszcze dostępnym dla wszystkich i liczył na sukces .
    Chodzi mi o ogólną zasadę, że tutaj jest trochę "zrób to sam" i w tej akurat zabawie bym to zostawił.

  7. #27

    Domyślnie

    Krecik, jeśli .xmp czy .dng wygląda tak samo jak .jpg, to co za różnica, czy to preset czy suwak?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #28

    Domyślnie

    Zapomniałem chyba dopisać w głównym poście.... @aniedz będę wdzięczny, gdybyś przesłał mi swoją propozycję wyróżnienia, przed końcem głosowania

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Krecik, jeśli .xmp czy .dng wygląda tak samo jak .jpg, to co za różnica, czy to preset czy suwak?
    Ano to swoją drogą
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ...Myślałem o zwiększeniu dostępności dla różnych użytkowników, bynajmniej, nie chodziło mi o zastanawianie się nad tym, gdzie co łatwiej można zrobić, ja np jestem "noga" w PSie, wolę tylko LR używać, PS to chyba tylko na zabawę specjalną włączam
    W PS 4/5 nie tak łatwo zrobić niektóre tematy jak z LR 8.4 więc to różnie bywa.
    Owszem, bywa różnie Nie każdy posiada nowszego Lightrooma. Mam akurat wersję LR 4.4. Jeśli chodzi o usuwanie jakichś "przeszkadzajek" w kadrze w LR4 jest to dość żmudne zajęcie i nie dające moim zdaniem zbyt dobrych efektów, zwłaszcza jeśli to bardziej "skomplikowane" kształty. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej i szybciej w innym programie (np. PSE)

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ... Panoramy do sklejenia i następnie do obróbki - i tu otwarci programów do sklejania zdjęć w panoramę, nie każdy używa LR
    3/5 zdjęć w bracketingu do sklejenia w HDR i obróbkę. ...
    Tu podobnie, LR4 nie umożliwia składanie panoram, czy HDR i wówczas jak najbardziej wskazana (czy właściwie konieczna) byłaby dowolność w użyciu programów.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 28-08-2019 o 20:21

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Preset może być tylko bardzo małym ułamkiem w całym procesie obróbki. Sam czasem korzystam z jakiegoś presetu, później jeszcze go modyfikując, że o lokalnych korektach (pędzel, gradient) w LR nie wspomnę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	preset.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	181,1 KB
ID:	29833

    Jak widać na powyższym obrazku to tylko wycinek historii obróbki (widać po belce do przewijania) przykładowego RAW-a (akurat nie z tej edycji) .

    Nie można też sprawdzić czy preset był użyty, nawet wysyłając .xmp. W .xmp nie ma zapisanej historii obróbki zdjęcia.
    Chodziło mi o coś takiego: preset, kadrowanie, wysyłka.

    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 15/2019 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 31-07-2019, 14:38
  2. Zabawa w RAWki 11/2019 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-06-2019, 22:33
  3. Zabawa w RAWki 3/2019 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 03-02-2019, 20:55
  4. Zabawa w RAWki 2/2019 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 23-01-2019, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •