Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Możei racja, ale jak szukasz czegoś konkretnego to wersja elektroniczna jest lepsza. dajesz ctrl+f i masz a nie przebijasz się przez dziesiątki stron. Inna sprawa, że wiele rzezcy nie jest opisanych. Wtedy zostaje tylko internet.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peterka43 Zobacz posta
    Najnowszą już pobrałem, nie zmienia to jednak faktu,że wersja papierowa byłaby wygodniejsza,przynajmniej na początku.
    PDFa masz zawsze przy sobie, łatwiej wyszukiwać, przegladać. Do tego aktualizacje czynią papierowe wydanie bezużyteczne. No i ekologia.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Fuji zawsze skromnie dodawało różnego rodzaju dodatki, w tym i instrukcje obsługi w j. Polskim. Natomiast umowy międzynarodowe mówią o dodawaniu do tego rodzaju sprzętu instrukcji w takim języku, w jakim kraju dany sprzęt się znalazł. (UE). Z tego co mi wiadomo, Nikon skrzętnie z tego się wywiązuje.
    Forumowicz.

  4. #14

    Domyślnie

    Ja kupowałem w ABfoto, czyli oficjalna PL i nie było papierowej po polsku. Mam w pdf i druknąłem sobie też.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    Taka instrukcja szybko się dezaktualizuje. Raz na jakiś czas pojawia się firmware, który wprowadza nowe funkcje. Czasem w pudełku jest już aparat z nowym firmwarem, a angielska instrukcja jeszcze sprzed aktualizacji.

    A tak swoją drogą, to te instrukcje się nie nadają na plaster do jajec. Wyjaśniają, co gdzie jest w menu, ale nie tłumaczą zasad działania najważniejszych funkcji.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16

    Domyślnie

    Zgadza się, ja przeczytałem niedawno a nadal kilku rzeczy nie wiem.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  7. #17

    Domyślnie

    Napisz, czego nie wiesz, a za chwilę się dowiesz
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam. Po zakupie X-T30 z obiektywem 18-55 OIS 2.8-4.0, zarejestrowałem się, bo też kilku rzeczy nie wiem.
    Ale na początek witam wszystkich i pozdrawiam.
    Moje pytanie brzmi : czy da się przypisać do któregoś przycisku czy pokrętła (było by lepiej) zmiany ogniskowej, czy ten obiektyw ma taką możliwość współpracy z tą puszką?
    A tak na koniec, długo się zastanawiałem co kupić, byłem nastawiony na Sony a6500, ale ostatecznie wybrałem Fujifilm.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    właśnie zauważyłem, iż pomyliłem oznaczenie aparatu, jeśli można to proszę o przeniesienie do X-T30, jeśli to komuś przeszkadza.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    Witam. Po zakupie X-T30 z obiektywem 18-55 OIS 2.8-4.0, zarejestrowałem się, bo też kilku rzeczy nie wiem.
    Ale na początek witam wszystkich i pozdrawiam.
    Moje pytanie brzmi : czy da się przypisać do któregoś przycisku czy pokrętła (było by lepiej) zmiany ogniskowej, czy ten obiektyw ma taką możliwość współpracy z tą puszką?
    A tak na koniec, długo się zastanawiałem co kupić, byłem nastawiony na Sony a6500, ale ostatecznie wybrałem Fujifilm.
    To trochę bez sensu. Jedno, że nie ma takiej możliwości bo obiektyw nie ma "napędu". Dwa, ręcznie robisz to znacznie szybciej, dlatego dla mnie bez sensu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X-T30 15-45 vs T20 z 18-55
    By markow in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-03-2019, 18:25
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •