Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Cyfrowa galeria fotograficzna

    Czołem,
    Któregoś razu przeglądając zdjęcia na jednej z fotograficznych grup na FB stwierdziłem, że tak fotografii konsumować się nie da Za dużo, za szybko, czysty chaos - nie tak to powinno wyglądać. I tu powstał pomysł - nad którym właśnie pracuję - przygotowania cyfrowej galerii fotograficznej.
    W skrócie:
    - ograniczona liczba (ilościowo i czasowo) galerii zdjęć
    - galeria indywidualne i zbiorowe
    - przeglądy portfolio
    - swoje galerie zgłosić może każdy w zależności od wolnych miejsc w danym czasie

    Wszystko zbliżone formą do wystawy tradycyjnej, ale przeniesione do internetu (do każdej "wystawy" dodajemy opis galerii + bio autora + namiary na jego strony domowe, SM itp.). Nie setki pojedynczych zdjęć wielu autorów, tylko tematyczne serie kilku autorów w jednym czasie, dodatkowo ograniczonych czasowo.
    Zdjęcia opublikować będzie mógł każdy kto ma wyselekcjonowaną partię zdjęć i chęć pochwalenia się swoją twórczością.
    Z jednej strony miejsce inspiracji, z drugiej miejsce promocji pasjonatów fotografii.

    Tak by to wyglądało (mniej więcej ):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	211,7 KB
ID:	29555

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	29556

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	29557

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	123,4 KB
ID:	29558

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	29559

    I teraz:
    1. Co o tym myślicie?
    2. Czy jest ktoś kto ma zebrany fajny materiał i chciałby go zaprezentować na stronie?
    Ostatnio edytowane przez jacko ; 24-08-2019 o 17:36
    Nikon D7200 + graty

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacko Zobacz posta
    1. Co o tym myślicie?
    Wspaniały pomysł!

    Zorganizowało go już pewnie kilkaset portali na świecie, ja sam należę do kilku - takich jak flickr, 1x, dprview czy z polskich choćby obiektywni, ale znam jeszcze trochę innych. Wszystkie w mniejszym lub większym stopniu oferują to o czym piszesz, a każdy z nich leciuteńko modyfikując którąś z opcji usiłuje wmówić, że właśnie dlatego jest jedyny i niepowtarzalny. Jeśłi te portale są rozwiązane dobrze, z początku są darmowe, potem ich 'darmowość' zostaje jakoś ograniczana.





    Cytat Zamieszczone przez jacko Zobacz posta
    2. Czy jest ktoś kto ma zebrany fajny materiał i chciałby go zaprezentować na stronie?
    Na tak postawione pytanie pewnie każdy z obecnych tutaj odpowie, że oczywiście tak!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie jak / i czy masz środki aby zbudować społeczność w okół tego projektu.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Pomysł wymaga dobrego VPS/dedyka, a to już koszt od 100zł/m-c. Dobrego reklamodawcę złapiesz dopiero jak będziesz miał ok. 100 000 odsłon miesięcznie. Chce Ci się utrzymywać portal z własnych funduszy do tego czasu?
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  5. #5

    Domyślnie

    @2pompony
    Stron z kilkoma tematycznymi galeriami pojedynczych autorów lub galerii zbiorowych, które znikają bezpowrotnie po 1-3 miesiącach nie znalazłem, a szukałem.
    A chodzi o to żeby nie zalewać strony tysìącami pojedynczych i przypadkowych zdjęć tylko konkretnymi projektami zamkniętymi w czasowe galerie.
    Z wejściem na tą stronę ma być jak z wizytą w klasycznej galerii fotografii. Kilka wystaw przez określony czas i zmiana ekspozycji. To wydaje mi się ciekawą formułą.

    @MarcinSt
    Mam na to kilka pomysłów. Btw kto nie próbuje ten nie wygrywa

    @DeadPixel
    Serwer jest. Problemu nie ma. Poza tym robię to w imię promocji fotografii

    Bardziej zastanawia mnie motywacja fotografów pasjonatów do przejżenia swoich zbiorów, żeby wybrać 20-30 zdjęć, które bedzie można zamknąć w spójną tematyczną wystawę. Pojedyncze zdjęcia wrzuca się na insta czy fb o wiele łatwiej.

    Ja daję przestrzeń, czy będą chętni? Oto jest pytanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Działaj zatem! Obaczymy co pokaże przyszłość
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacko Zobacz posta
    2pompony
    Stron z kilkoma tematycznymi galeriami pojedynczych autorów lub galerii zbiorowych, które znikają bezpowrotnie po 1-3 miesiącach nie znalazłem, a szukałem.
    A chodzi o to żeby nie zalewać strony tysìącami pojedynczych i przypadkowych zdjęć tylko konkretnymi projektami zamkniętymi w czasowe galerie.
    Z wejściem na tą stronę ma być jak z wizytą w klasycznej galerii fotografii. Kilka wystaw przez określony czas i zmiana ekspozycji. To wydaje mi się ciekawą formułą.
    Zapewniam, że takie też są, z wieloma innymi udogodnieniami. Nie wiem dodatkowo, czy to tzw. 'bezpowrotne znikanie' się w ogóle w Internecie powiedzie, skoro podobno nic raz wrzucone nie znika - ale rozumiem co chcesz powiedzieć.

    Jeśli zaś chodzi o to co nazywasz 'zalewaniem stron przypadkowymi zdjęciami' - to ja to widzę całkowicie i kompletnie inaczej: mam do wyboru kilka/kilkanaście sposobów wyboru do jakiej galerii dziś chcę iść.

    Albo chcę iść do galerii ze zdjęciami architektury (lub aktu bądź martywch natur), mogę iść do innej w której wiszą zdjęcia moich ulubionych autorów (bądź tylko jednego, jeśli tak mi się zechce), lub np. tylko do takiej, które pokazują zdjęcia czarnobiałe. Mogę iść do galerii która wywiesza wyłącznie zdjęćia z Krakowa i Madrytu, albo tylko krajobrazy w sepii, lub o dowolnej tematyce, ale wyłącznie takie w tonacji niebieskiej... Czyli nie mam przed sobą jednej galerii, a kilka/kilkanaście, które mogę sobie wybrać zgodnie z aktualnym nastrojem.

    Tylko te cztery portale o jakich wspominam umożliwiają mi takie działanie, a przecież to tylko cząstka ich możliwości. Na flikrze mogę obejrzeć galerię, jaką układał inny fotograf, którego cenię, lubię lub którego gust mi się podoba - czyli idę do galerii, którą prowadzi ceniony przeze mnie kurator. Jak on dziś mi się nie spodoba, mogę go zmienić na innego...

    Myślę, że po prostu nie poznałeś wszystkich możliwości grupowania/wyświetlania/segregacji/selekcjonowania, jakie dają portale i dlatego mówisz o 'przypadkowowym zalewie'... Jeśli wiesz jak to ogarnąć, okazuje się, że w tym co Ci się wyświetli nie będzie grama przypadkowości.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli to już definitywny koniec w tworzeniu tematycznych portali? Koniec internetu? Oj, nie podcinajcie mu skrzydeł, wszak od przybytku głowa nie boli. A nóż widelec wyjdzie coś fajnego...
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt nikomu nic nie podcina (mam nadzieję). Chciałem tylko uświadomić koledze, że - wbrew pozorom - na facebooku ani internet się nie zaczyna, ani nie kończy.

    - Chce galerię autorską, o spójnej wypowiedzi? Ja je już mam, i to mnóstwa autorów.
    - Chce wystawy tematyczne? Takie też mam, ilość tematów w zasadzie nieograniczona.
    - Chce wystawy na ukierunkowaną technikę - b&w, cyjanotypie, kolodiony, otworki lub jakiekolwiek inne? Mam aż nadto!
    - Chce wystawy zdjęć tylko na czerwono? Proszę bardzo, do upojenia...
    - Mam też prócz powyższego i inne możliwości, których ułamek wyliczyłem w postach wyżej...

    I mam to wszystko już teraz, na darmowych (jeszcze) warunkach, przy ilościach zwalających z nóg, do osiągnięcia śmiesznie prosto, z poziomu przeglądarki, bez konieczności instalowania żadnego dodatkowego softu.

    Moją ostatnią intencją byłaby chęć podcinania komuś skrzydeł lub zniechęcanie do zrobienia czegokolwiek konstruktywnego, przeciwnie - cieszy mnie, jeśli ktoś coś robi z sensem. Ale chciałem koledze uświadomić, że coś co planuje zrobić to już jest i ma się dobrze, więć jeśli ma mu coś z pomysłu wyjść, musi się głębiej zastanowić czym przyciągnąć i utrzymać uwagę userów. Obawiam się, że samo spytanie czy ktoś tutaj ma 20-30 obrazków o spójnej tematyce, lub nazwanie swojej webpage 'galerią' może nie wystarczyć jako pomysł na zaistnienie.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 25-08-2019 o 02:24
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do autora, jeśli chcesz coś robić takiego to pokaż jak to wygląda mobilnie i jak integruje się z portalami społecznościowymi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Leica ] Leica M ... cyfrowa.
    By adamouse in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2163
    Ostatni post / autor: 11-01-2020, 18:57
  2. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •